Header image  

internetové vydanie

Najnovšie malé oznamy a aktuality

 
  
 
 
 
 

štvrtok 30.decembra - svoje meniny oslavujú Davidovia

Aj dnes v štvrtok 30.decembra v kontakt relácii hit dňa si budeme voliť hit dňa v konkurencii o hit roka a dnešné návrhy boli hitmi jary , leta a jesene v 2010.roku . Nech pripomenieme , že dnes v štvrtok 30.decembra aj vaše hlasy spočítame a vyhlásime hit roka 2010 .

Počas novoročných sviatkov v sobotu prvého a v nedeľu druhého januára benzinové čerpadlo pri Pokroku nebude pracovať . Husárikova a Povolnova pekáreň , taktiež 1. a 2. januára - nebudu pracovať . Durgalova samoobsluha “Centar” bude v sobotu 1. januára pracovať od 10-14.hodine , a v nedeľu od 9-13 .hodine . Petrášova samoobsluha v sobotu 1.januára nebude pracovať a v nedeľu bude pracovať doobedu do 13.hodine . Kiosk str. Dukát bude pracovať 1.januára iba vo večerných hodinách a 2.januára celý deň . Predajňa Igora Glaváča oproti kostola , bude v sobotu 1. januára pracovať od 18.hodine , a 2.januára celý deň .

Predávame domáce červené víno . Záujemci sa môžu ohlásiť u Jána Brachnu v ulici Vuka Karadžića 67 , alebo na telefonné číslo 667-779 .

Mám na predaj bravy váhy od 120-140 kg . Pavela Ján , telefonné číslo 668-968 .

Mám na predaj bravy . Ohláste sa u Hlavča Ondreja v ulici Prvomájová 1 , alebo na telefonné číslo 668-225 .

Predávame dom z dvorom v Samoši . Radu Mara , Vojvođanska 46 , Sámoš , a opýtať sa môžete aj u Ondríkov v Padine na ulici Tatranskej číslo 5 .

streda 29.decembra - svoje meniny oslavujú Jonatánovia

utorok 28.decembra - svoje meniny oslavujú Silvie

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Halabrínova Ruženka v slobodnom stave , ulica Andreja Sládkoviča , číslo domu 14 , ktorá naplnila 52 roky svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v utorok , 28. decembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Evanielická cirkev oznamuje , že si kalendáre pre nastávajúci 2011.rok môžete kúpiť v trafiky Dukát a v predajni u Kerešov po cene 50 dinárov .

Včera mali meniny Jánovia , ktorých je asi najviac v Padine , takže sa oslavovalo takmer na každom kroku . Strelila sa petarda a potom v teplej miestnosti sa zapíjalo z nejakím nápojom , ako to vidieť na obrázku1 , alebo na obrázku2 .

Znovu nám napadol sneh , asi na takých 5 cm a nastúpili ľadové dni , ktoré po prognóze meterologov potrvaju do 1.januára 2011. roku . Výhľad jednej časti Padinského parku je nasledovný ako na obrázku .

Predávam šúľky . Pavel Luc , Moša Pijade 32 , Padina , tel. 667-182 .

Mám na predaj bravy . Michal Šulja , telefonné číslo 668-146 .

pondelok 27.decembra - svoje meniny oslavujú Jánovia

Dnes v pondelok 27.decembra v kontakt relácii hit dňa si budeme voliť hit dňa v konkurencii o hit roka a dnešné návrhy boli hitmi jary , leta a jesene v 2010.roku . Od pondelku 27.decembra a do štvrtku 30.decembra si budeme voliť hit roka 2010 a vo štvrtok 30.decembra vaše hlasy spočítame a vyhlásime hit roka 2010 .

Mám na predaj prasce . Pavel Masarik , ulica Bratstva a jednoty 77 ,telefonné číslo 667-613 .

Predám 10 siah zeme v Kovačickom chotáry . Ohláste sa na tel.číslo 668-227 .

nedeľa 26.decembra - svoje meniny oslavujú Štefanovia

V sobotu v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili hit jesene a je to Darina Lasciaková - Tichá noc, svätá noc . Nasledovného týždňa od pondelku do štvrtku si v kontakt relácii hit dňa budeme voliť hit hit roka . V štvrtok 30.decembra vaše hlasy spočítame a vyhlásime hit roka 2010 .

sobota 25.decembra - narodenie Krista Pána

V piatok v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili a hit mesiaca decembra je to Darina Lasciaková - Tichá noc, svätá noc . Dnes v sobotu v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit hit jeseni . Nasledovného týždňa si budeme voliť hit roka .

Z Padinského miestného spoločenstva nás informovali , že tohoto roku , presnejšie dnes 25.decembra , dedo mráz nepójde ulicami , ako čo išiel ulicamy minulé roky a to pre finančné problémy . Minuloročnú nahrávku dedo mráza v Padine si môžete pozrieť ak kliknete na youtube .

V piatok 24.decembra na Štedrý deň v evanielickom chráme božom(obrázok) ktorý mal výhľad ako na obrázku1 a bol ozdobený z jedličkami na obrázku 2 , alebo obrázku 3 . Dvanásť ročné deti recitovali a všetko nahrala aj televízia , ktorá záznam pozdejšie aj odvysiela .

V každom dome iste jesto aj vianočné ozdoby , ako na obrázku1 , obrázku2 , obrázku3 , obrázku4 , alebo obrázku5 . Počiac vianoc sú okrem spomenuných mäsových výrobkov(ktoré sme spomenuli pred niekoľko dní) na stole aj sladké pochúťky ako bakláva(na obrázku) , špricke(obrázok) , tórta(obrázok) , rôzne salovníke,lekvárové koláče,bagáne(na obrázku) a iné .

V kafe bare Gule v nedeľu jesto živá hudba , ako to vidieť na plakáte(obrázok) .

V sobotu v Kovačici v diskotéke Dado , budú hosťovať Deda Mrazice(obrázok plagáte).

Kolkársky klub Dolina oznamuje , že robotnícko športové hry začali , a 1.kolo sa hralo v stredu 22.decembra . Druhé kolo sa bude hrať tiež v stredu 29.decembra a to prvé dva páry o 19.hodine , pokým druhé dva páry o 20:30h .

Predávam prasnicu váhy do 250 kilogramov . Ján Greksa , ulica Móša Pijáde 40 , tel.číslo 667-809 .

piatok 24.decembra - svoje meniny oslavujú Adamovia a Evy - Štedrý deň

Všetci občania čo si chcú pozrieť ako deti budú recitovať pri spovedi v kostole , môžu slobodne prísť do evanielického chrámu božieho na štedrý deň v piatok 24.decembra o 18.hodine . Všetko bude nahrávať aj televízia , ktorá záznam pozdejšie aj odvysiela .

V štvrtok 23.decembra sa v Padinskej základnej škole Maršal Tito usporiadal príležitostný program v rámci ukončenia akcii pre kúpu klavíra . Na tomto novom klavíry (na obrázku) hrali viacty mladý žiaci , ktorý sa na ňom aj budú zdokonaľovať . Taktiež vystúpil aj žiacky chór pod taktovkou Pavla Tomáša staršieho a Pavla Tomáša mladšieho , ako aj dievčenská baletská skupina . Program , ktorý sa usporiadal v telocvični v základnej škole si prišli pozrieť mnohý občania a podnikatelia , ako aj predstavitelia všetkých zmluvných cirkevných spoločenstiev v Padine , ktorý bolia aj hlavnými sponzormi pre kúpu klavíru . Na začiatku sa riaditeľ základnej školy Ladislav Petrovič poďakoval všetkým sponzorom a po programe ich povolal na malý koktel v škole . Nech napomenieme , že v štvrtok si žiaci Padinskej základnej školy boly aj pre žiacke knižočky a tak im začaly zimné prázdniny .

Kovačický evanielický spevokol Jána Čaploviča , nahral nové cédečko nábožnych piesní . Na tomto cd-čku , ktoré nahrali v evanielickom chráme božom sa nachádza 11 nábožnych piesní (Tihá noc , Zošly ducha svätého , Výtaj Jezu Kriste , Tam na kríži na Golgote , Tak ako tzava , O kresťania dajte hválu , Nebeský Bože , Na neby žiarlivý , Na Krista svoje hriechy , K tebe o Bože môj čuj naše prosby ) , ktoré odspieval tento chór a to bez hudbe , čiže bez používania inštrumentov . Chór nacvičil a prebral si na svoju starosť pán Nemček , ktorý je chýrečný Kovačický výrobca huslí , ktorý toto cd-čko aj nahral a nám ho priniesol do Padinského rozhlasu na čom sa mu poďakúvame .

Pracovný čas počas vianočných a novoročných sviatkov benzinového čerpadla pri Pokroku: v piatok 24.decembra - bude pracovať od 6-17h , v sobotu 25.decembra - benzinové čerpadlo nebude pracovať , v piatok 31.decembra benzinové čerpadlo bude pracovať od 6-17h . V sobotu prvého a v nedeľu druhého januára benzinové čerpadlo nebude pracovať . Všetkým želáme šťastné vianočné a novoročné sviatky .

Pracovný čas počas vianočných sviatkov Pekárne Husárik je nasledovný: v piatok 24.decembra - bude pracovať do 14.h a 25. a 26.decembra nebude pracovať .

Kiosk str Dukát počas vianočných sviatkov v piatok 24.decembra - bude pracovať do 16.h, a v sobotu 25.decembra nebude pracovať .

Mám na predaj väčší počet bravov váhy od 100-120 kg , ako aj biele prasce váhy od 10-20 kg . Ohláste sa u Michala Megu ulica maršala Tita 57 te.číslo 667-065 .

Mám na predaj prasce váhy okolo 15 kilogramov . Ján Čech,ulica Hviezdoslavova 47 , telefonné číslo 667-588 .

V štvrtok v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili hit týždňa a je to Darina Lasciaková - Tichá noc, svätá noc . Dnes v piatok v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit mesiaca decembra a zajtra v sobotu hit jeseni . Nasledovného týždňa si budeme voliť hit roka .

štvrtok 23.decembra - svoje meniny oslavujú Nadeždy a Vlasty

Predávam väčší počet prasiec . Záujemci sa môžu ohlásiť u Nemček Jána v ulici Janka Čmelíka 58 , alebo na tel.číslo 667-413 .

Predávam domáce morky a husy . Navolajte Strehovskovcov na 667-319 .

K meninám Vašíh blýzkych , predajňa kvetov “Jasmin” predáva poháre a vázy z menami: Evka , Adam a Ján . Novootvorená predajňa kvetov “Jasmin” Vás víta vo svojom kvetinovom stánku . U nás si môžete kúpiť svieže kvety a potešiť svojích milých , alebo si spríjemniť svoj ambijent . Taktiež si môžete kúpiť aj ikebany , slzy a iné kvety pre smútočné príležitosti . Nachádzame sa v ulici Janka Čmelíka 7 , a opýtať sa môžete aj na čísle mobilu 063/737-60-43 .

Dnes v štvrtok v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit týždňa . Zajtra v piatok si budeme voliť hit mesiaca decembra a v sobotu hit jeseni . Nasledovného týždňa si budeme voliť hit roka .

Mnohý Padinčania , ktorý sa viac zaoberajú poľnohospodárstvom a zvlášť obrábaním pôdy , si za posledných niekoľko mesací kúpili nový traktor . Z celkového počtu od okolo 200 traktorov koľko boli na predaji v Novom Sade , do Padine sa predali predpokladá sa do 30 traktorov . Jedná sa o nové traktore značky Belarus (obrázok) , ktoré si občania môžu kúpiť bez úrokov , čiže bez kamaty a to na viac rokov . Mnohim sam to zdalo ako výhodná ponuka a rozhodli sa na kúpu . Nové traktory samozrejme treba aj "zašľajfuvať" čiže z malou silou prichystať pre veľké výkony takže zme jeden aj vyfotili a môžete si pozrieť na obrázku1 , alebo na obrázku2 . Kupujú sa aj Čínske nové traktory , ktorých v Padine zateraz jesto 7 , a jesto aj iné .

Ešte niekoľko obrázkov zo zakáľačke u pána majstra Žolnaja , ktorý pripravuje chutné škvarky , matejka , léberku , pokým sa istotne najviac občanom páčia klobásy(obrázok) .

Z prácou začala aj nová vebova adresa Padinskej Slovenskej strany , ktorú upravuje sám predseda strany Ján Paul , a môžete si ju pozrieť na webovej adrese http://www.slovenskastrana.com . Takmer každodene sa bude dopĺňat z novima údajámi .

streda 22.decembra - svoje meniny oslavujú Adely a Etely

Husárikova pekáreň Beny Vám ku sviatkom ponúka okrem chutného chleba a pečiva aj špecialitu pre vianoce " opekance" a ako slaná špecialita na Vašom stole sa môže najsť aj chutná domáca údená klobása , ktorú si tiež u nich môžete zabezpečiť . Majitelia pekárne Beny všetkým svojím zákazníkom , rodákom , priateľom Padinčanom , ako aj všetkým poslucháčom slovenského rádia Padiny , želajú šťastné a radostné vianoce a požehnaný nastávajúci 2011.rok .

Mám na predaj 250 kilogramovú prasnicu a 270 kilogramového brava . Móžete sa opýtať na telefonné číslo 667-879 , alebo 060/667-8799 .

Predávam 130 kilogramového brava a vinicu pri Pokroku . Môžete sa opýtať na telefonné ćíslo 667-362 .

Predám automobil Golf(obrázok) dvojku dizel . Kotváš Károľ , Michajla Pupina 5 , telefonné číslo 667-454 .

utorok 21.decembra - svoje meniny oslavujú Tomášovia

Milí bratia , sestry v pánu , vážený poslucháči , Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že sa dnes oprávajú zvony a preto sa konajú próbne zvonenia .

Mám na predaj prasce . Pavel Hudec , Michajla Pupina 22 , telefonné číslo 668-706 .

Prenajímam lokál pre butik , alebo predajňu v centre Padiny, v ulici Maršala Tita číslo 8. Záujemci sa môžu ohlásiť u Žolnaj Jána alebo na tel. číslo 667-750 .

Mám na predaj brava váhy od 120-130 kilogramov . Trnovský Ján , Partizánska 7 , telefonné číslo 669-023 . alebo číslo mobilu 063/78-73-159 .

Mám na predaj bravy a prasce . Povolný Michal , ulica Alberta Martiša 23 , telefonné číslo 667-746 .

Predávam bravy a aj naďalej predávam domáce údenné klobásy . Ján Svák , Vojvodinskych Brigád 36 , telefonné čísla 667-581 , alebo 063/70-88-376 .

Všetkým zákazníkom , spolupracovníkom a poslucháčom prejeme veselé a požehnané vianočné sviatky a šťastný a úspešný Nový 2011.rok . Vždy s vami vo vašom dome . Salón nábitku Padina komerc .

pondelok 20.decembra

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Katarína Pálenkášová , ulica Vojvoďanských Brigád , ktorá naplnila 76 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v pondelok , 20 decembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Prodajem u centru Samošu odmah useljiv dvosoban stan od 60 kvadrata . Zvati na telefon 675-174 .

Mám na predaj prasce . Môžete sa opýtať na telefonné číslo 668-744 .

Predám traktor Torpédo - Erix , 120 konskych sýl , '86.ročník . Márkov Nenad z Idvora , číslo mobilu 062/287-910 .

nedeľa 19.decembra

Včera v sobotu 18.decembra zasnúbenie mali mladý Padinčania Miroslav Lucov a Gabriela Povolnova .

Záujemci čo si chcú kúpiť Ľudový kalendár pre 2011.rok po cene od 400 dinárov , môžu sa ohlásiť u kolportéra Hlasu Ľudu Pavla Miháleka osobne , alebo na tel.číslo 668-451 .

Kolportér Hlas Ľudu bude v piatok a v sobotu vyberat’ poplatné pre tento náš týždenník a preto sa prosia odberatelia , aby si prichystali 200 dinárov .

Metorologovia prognozujú , že hoci nasledovné dni v noci bude pod bodom mrazu , teplota cez deň už bude nad bodom mrazu . Deti sneh využili na sánkovanie , čo si môžete pozrieť na obrázku1 , obrázku2 a obrázku3 . Pokim sa sneh nestopí urobili sme 17.decembra ešte zopár fotografií Zima1 , Zima2 , Zima3 , Zima4 , Zima5 .

Ako čo sme už povedali december je mesiac zakáľačiek v Padine . Môžete si pozrieť aj niekoľko obrázkov zo zakáľačke , ktorá bola ‚12.decembra u naších poslucháčov Rádio Padiny u Povolnovcov . Zakáľačka1 , zakáľačka2 , zakáľačka3 , zakáľačka4 .

Ak si chcete stiahnúť kontakt pásmo "hit dňa" , ktoré sme vysielali na vlnách Rádio Padiny v stredu 29.septemmbra , keď meniny oslavovali Michalovia , kliknite tuná . Záznam trvá 37 minút , kompresovaný je do mp3 , takže je veľkosť 36 mb , a do tejto kontakt relácii sa zapojili mnohý poslucháči Rádio Padiny , ktorý pozdravovali Michalov .

Po výhodnej cena predávam domáce údenné klobásy . Pavel Svák-Búco , Partizánska 17 , telefonné číslo 668-149 .

Predávame domáce červené víno . Záujemci sa môžu ohlásiť u Jána Brachnu v ulici Vuka Karadžića 67 , alebo na telefonné číslo 667-779 .

Mám na predaj prasce . Tomeček Ondrej , Prvomájová 2 , telefonné číslo 668-184 .

Mám na predaj prasce váhy do 20 kg . Kotváš Miroslav , Jánošíkova 26 , telefonné číslo 668-803 .

V sobotu 18.decembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom sa stála pieseň Michal Ľavroš – Čo sa stalo šej nového .

sobota 18.decembra

Zmluvná cirkev Sion oznamuje , že zosnul priateľ Ondrej Svák , z ulice Partizánskej číslo 13 , ktorý naplnil 68.rokov svojho života . Pohreb na česť zosnulému bude v sobotu 18.decembra o 14.hodine na Padinskom cintoríne .

Dnes v sobotu v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit týždňa .

Dnes v sobotu 18.decembra v Kovačici v kafe bare Glamour sa usporiada koncert skupiny Energija . Začiatok je o 22h a vstupné je 200 dinárov .

Predali by sme 130 kilogramového brava . Záujemci sa môžu ohlásiť v ulici Jána Čajaka 12 , alebo na telefonné číslo 667-189 .

Kolkársky klub Dolina oznamuje , že dohovor kapiténov pre robotnícko športové hry bude v nedeľu 19.decembra o 11.hodine . Predseda kolkárskeho spolku Vladimír Sabo .

Už niekoľko dní je teplota pod bodom mrazu , takžie aj to trocha snehu(obrázok) čo napadne sa nespúšťa , ale zostáva a tak ho už jesto okolo 10 centimetrov .

Ak ste sa ešte nerozhodli kam za dočkávanie Nového 2011.roku , budeme sa snažiť Vám pomôsť v rozhodnutí , tak že Vám predstavíme niektoré ponuky , ktoré predpokladáme že sú aktuálne v našom prostredí . Pozrite si ích na strane Kam za Nový 2011.rok? . Tento zoznam budeme rozširovať z novími miestami pre dočkávanie .

V štvrtok 23.decembra sa v Padinskej základnej škole Maršal Tito usporiada príležitostný program na ktorom vystúpi orchester a speváci a to všetko v rámci ukončenia akcii pre kúpu klavíra . Začiatok programu je o 17.hodine , vstup je voľný a povolávajú sa všetci záujemci . Udaje nám poskytol riaditeľ základnej školy Ladislav Petrovič .

piatok 17.decembra - svoje meniny oslavujú Kornélie

Dom Kultúry Michal Babinka organizuje dočkávanie Nového 2011.roku v klube ochotníkov . Cena lístku je 1.300 dinárov po osobe . Očakáva Vás živá hudba , bohatý Švédsky stôl a neobmedzený počet nápojov . Pre všetky informácie sa opýtajte v dome kultúry u Ondreja Tomeka , alebo na číslo mobilu 062/17-013-38 . Počet miest je obmedzený .

Ana Petrášová z ulice Mošu Pijadeho 21 , oznamuje , že si u nej môžete zabezpečiť zimné ručníky aj takzvané peleríny a obleky rôznych farieb a materiálov . Aj naďalej odoberá hatlasové obleky vo všetkých farbách . Jej telefonné číslo je 669-061 .

štvrtok 16.decembra - svoje meniny oslavujú Albíny a Beli

Slovankomerc všetkým svojím zákazníkom , spolupracovníkom , poslucháčom ako aj všetkým občanom , želá pekné a šťastné vianočné a novoročné stiatky .

Už niekoľko dní je teplota pod bodom mrazu , takže sa tieto dni volajú "ľadové" a na chvíle padal aj slabý sneh . V tejto noci teplota má klesnuť aj do -6°C pod bodom mrazu . Na obrázku sa nachádza výhľad Padinskej ulici v tieto dni .

Prosí sa poctivý nálezca ktorý našiel kľúče od automobila značky Peugeot dňa 15.decembra predvečerom v centre osady na relácii Husárikov stánok pre chlieb-Čínska predajňa , aby sa ohlásil na telefonné číslo 667-921 , alebo mobil 063/830-4447 . Sleduje odmena .

Predám 2,5 kilovatovú termoakumulačnú piecku . Môžete sa opýtať na telefonné číslo 667-874 .

Dnes v štvrtok 16.decembra kontakt pásmo hit dňa nebude . Znovu budeme môsť hlasovať už v piatok 17.decembra .

streda 15.decembra - svoje meniny oslavujú Ivicovia

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Ján Masarik , manželka Martinekova , ulica Juhoslovanskej ľudovej armády číslo domu 12 , ktorý naplnil 69. rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v stredu , 15.decembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Dnes v stredu 15.decembra o 17:30h , sa v Padinskej základnej škole Maršal Tito usporiada prezentácia knihy pre deti “Perličky”(obrázok) od autora Jána Sládečeka . Povolávajú sa všetci záujemci . V tejto detskej knihy sa nachádzajú zväčša obrázky a básne(obrázok) , ako aj detské pesničky . Ak si chcete objednať túto detskú knihu , alebo kontaktovať autora , môžete mu napísať email na jansladecek@yahoo.com

Prodajem kravu i žensko tele . Javite se u Samošu na broj telefona 675-112 .

Predávame šúľky . Môžete sa ohlásiť v Zrno Prómete na telefonné číslo 667-411 .

Hitno je potrebna žena za boravak , rad i pomoć bolesnoj ženi u Podgorici . Nazovite 011/28-32-978 .

Predávame šúľky . Ohlásiť sa môžete v Zrno Promete na telefonné číslo 667-411 .

Môžete si pozrieť tabuľky a diagramy(obrázok) znázorňujúce výšku finančnej podpory, ktorú v období 2006 - 20010 (ku dňu 31.12.2010) ktoré poskytla Slovenská republika organizáciám a spolkom Slovákov žijúcich v zahraničí a jej rozdelenie podľa štátov/regiónov, v ktorých príjemcovia dotácií žijú .

Ak ste začali rozmýšľať kde dočkať Nový 2011.rok , pomaly Vás budeme informovať o miestách kde sa Nový 2011.rok bude dočkávať . V Diskotéke Astra v Padine bude dočkávanie otvoreného typu , ale sa bude platiť na vchode 200 dinárov . V kafe bare U2(obrázok) , bude dočkávanie kompletne otvoreného typu a kafe bar bude robiť normálne ako aj každý večer . V Kovačici na Jarmočisku je organizované dočkávanie z disko hudbou a neohraničeným pitim a jedlom a to pre chlapcov za 30€, pokým za dievčence 25€ .

utorok 14.decembra - svoje meniny oslavujú Branislavy

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolubrat a rodák Adam Sásikov , ulica Mihajla Pupina 107 zo Sámošu , ktorý naplnil 69 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v utorok 14.decembra bežného roku o 1 hodine poobede , na cintoríne v Sámoši .

Dnes v utorok 14.decembra o 16.hodine , čiže po kontakt pásme “hit dňa” v štúdiu Rádio Padiny bude hosťovať autor piesní a spevák – Kovačičan Ján Marček . On skrátka predstavý svoje nové CD-čko a niektoré piesne si poslucháči budú mósť počas rozhovora z naším hosťom aj vypočuť . Taktiež odporúčame poslucháčom , aby pozorne sledovali reláciu , lebo trom poslucháčom Ján Marček aj daruje svoje nové CD-čko , pre ktoré si maju prísť do nášho rozhlasu .

V nedeľu 12.decembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny na hosťovaní v Kljajićeve , odohrali posledný zápas v jesenom dieli majstrovstva , z domácou ekypou Vihor . Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom 4:4 , a kolkáry Doliny sa nachádzajú na 4.mieste na tabuľke . Nasledovné kolo sa bude hrať 30.01.2011. roku , keď kolkáry Doliny v Padine uvítajú treťoumiestnenú ekypu Vojvodina z Nového Sadu .

V pondelok 20.decembra budem mať na predaj baranie mäso . Ohláste sa u Povolný Martina v ulici Edvarda Kardelja 15 v Padine , alebo na tel.číslo 062/32-32-34 .

Mám na predaj 120 kilogramového brava . Ján Masarik , ulica Juhoslovanskej ľudovej armády 12 , telefonné číslo 669-159 .

Mám na predaj dva biele bravy váhy od 100-120 kg . Čapo Zuzana , ulica Martina Kukučina 9a , telefonné číslo 667-504 .

pondelok 13.decembra - svoje meniny oslavujú Lúcie

Mám na predaj bravy . Navolajte telefonné číslo 669-153.

Mnohý Padinčania , ktorý sa viac zaoberajú poľnohospodárstvom a zvlášť obrábaním pôdy , si za posledných niekoľko mesací kúpili nový traktor . Z celkového počtu od okolo 200 traktorov koľko boli na predaji v Novom Sade , do Padine sa predali viac ako 20 traktorov . Jedná sa o nové traktore značky Belarus , ktoré si občania môžu kúpiť bez úrokov , čiže bez kamaty a to na viac rokov . Mnohim sam to zdalo ako výhodná ponuka a rozhodli sa na kúpu . Nové traktory samozrejme treba aj "zašľajfuvať" čiže z malou silou prichystať pre veľké výkony takže zme jeden aj vyfotili a môžete si pozrieť na obrázku1 , alebo na obrázku2 . Kupujú sa aj Čínske nové traktory , ktorých v Padine zateraz jesto 7 , a jesto aj iné .

nedeľa 12.decembra

Dnes , v nedeľu 12.decembra o 11.hodine , v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny na hosťovaní v Kljajićeve , odohrajú posledný zápas v jesenom dieli majstrovstva , z domácou ekypou Vihor .

V sobotu 11.decembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom sa stála pieseň Zlatko Toman – Slovenské mená .

V utorok 14.decembra o 16.hodine , totiž po kontakt pásme "hit dňa" , na vlnách Rádio Padiny bude hosťovať autor piesní a spevák , Kovačičan Ján Marček . On skrátka predstavý svoje nové CD-čko a niektoré piesne si poslucháči budú môsť počas rozhovora z naším hosťom aj vypočuť . Taktiež odporúčame poslucháčom , aby pozorne sledovali reláciu , lebo trom poslucháčom Ján Marček aj daruje svoje nové CD-čko , pre ktoré si maju prísť do nášho rozhlasu .

sobota 11.decembra

Mám na predaj brava váhy okolo 130 kg . Jano Valenta , Veljka Vlahovića 31 , telefonné číslo 667-890 .

Prodajem krmaču tečine oko 200 kg . Zvati na broj telefona u Samošu 675-073 .

Predávam brava do 120 kilogramov . Chrťan Jano , Vojvođanská 8 , telefonné číslo 668-610 .

V piatok 17.decembra po 12.hodine budeme predávat hovädzie mäso . Zaujemci nech sa ohlásia vopred u Šulja Michala na ulici Vojvođanskych brigád 8 , alebo na tel.číslo 668-146 .

Predávam domáce morky . Opýtajte sa na čísle mobilu 063/83-86-427 .

Predávame očistené kurence , po 210 din/kg . Daniel Jurica , telefonné číslo 667-684 .

Mám na predaj brava váhy okolo 120 kg . Matuľa Jano , Janka Čmelíka 40 , telefonné číslo 667-760 .

Mám na predaj brava váhy okolo 120 kg . Pavel Povolný , ulica Đure Jakšića 4 , telefonné číslo 668-782 .

Predám dve zadné gumy pre traktor Torpédo . Ján Ondrík , Žárka Zrenjanina 52 , telefonné číslo 667-003 .

Prodajem na večito 4 lanca zemlje u Samošu . Nazovite 658-129 .

Dnes v sobotu 11.decembra sa v Kovačici v kafe bare Glamour usporiada koncert rock'n'roll skupiny Osvajači . Začiatok je o 22h a vstupné je 200 dinárov . Koncert sľubujú , že bude uživo .

Dnes v sobotu v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit týždňa .

piatok 10.decembra - svoje meniny oslavujú Máriovia a Judity

Predávam automobil Opel kadet 1300 , 1987.ročník . Ján Praskač , telefonné číslo 063/8-177-935 .

Všetkým svojím zákazníkom , terajším a budúcim , veselé sviatky , pokojné radostné a príjemne vianoce , ako aj požehnaný Nový rok , plný zdaru , úspechu a zdravia , praje Pindro - pilenie ohrevného dreva , 063/87-78-890 .

štvrtok 9.decembra - svoje meniny oslavujú Izabeli a Anabeli

Dnes poobede značne zachladilo , začal duť chladný severák a padať dážď , ktorý sa večer zmenil na sneh a teplota od 16°C koľko bolo včera v stredu , klesla na +2°C a očakáva sa , že v piatok ráno bude aj pod bodom mrazu .

Milý bratia , sestry v pánu , vážený poslucháči , oznamujeme svojím občanom , že pánovi usnul náš spolubrat Ivan Jonáš , ulica Janka Čmelíka číslo domu 56 , narodený 13.11.1965.roku , ktorý naplnil 45 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v štvrtok , 9.decembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne a pohreb vykoná jedno zo zhromaždení .

Novoročné balíky Vaším deťom prinesie Dedo Mráz z hračkárne Čarólija , ktorý sa bude s ními priateliť a zo svojou ekypou im predvedie aj malé novoročné divadielko . Potrebné je iba sa ohlásiť na číslo mobilu 063/668-988 , lebo Dedo Mráz už na Vás čaká v detskej hračkárni Čarolija v Kovačici , na ulici JNA číslo 51 .

December je v Padine mesiac zakáľačiek , keď takmer v každej domácnosti je hostina , robia sa klobásy , matejka, léberka a iné mäsové výrobky prevažne z bravov a prasníc , ktoré sú behom celého roka chované . Na návšteve u pána majstra Husárika-pekára , povedal nám , že má teraz pred sviatkámi plné ruky práce a to zvlášť pred Svätým Nikolom a vianociami . Donesené prasce on vo svojej peci chutne upečie a taktiež má prácu aj z obrábaním bravov . Na fotky pán majster Husárik čistí takú 300 kilogramovú prasnicu .

V tieto dni v Padinskom parku vyberali buldožerom staré a vysušené stromy , ako to vidieť na obrázku .

Lesnícka fakulta v Zvolene na Slovensku , bude konať zápis študentov na vysokoškolské štúdium TU v Zvolene v budúcom 2011/2012.roku , na ktoré povoláva i žiakov zo Srbska . Táto fakulta Vás povoláva na Deň otvorených dverí Lesníckej fakulty TU vo Zvolene, ktorý sa bude konať v piatok 28.01. 2011 na LF (Hlavná budova TU vo Zvolene, ul. T. G. Masaryka 24) od 10:00 h . Ich adresa je: Lesnícka fakulta , Technickej univerzity vo Zvolene , ul. T. G. Masaryka 24 , 960 53 Zvolen , Telefón:  +421 45 5206 201 , Fax:  +421 45 5332 654 , e-mail: porubiakova@vsld.tuzvo.sk a všetky údaje si môžete najsť na ich webovej adrese: http://www.tuzvo.sk

Kováč Vendel z Debeljače , ulice Đure Đakovića 39 , má na predaj veľký výber zimzelených stromkov , novoročných jedličkov , tujov a iného pre vašu záhradu . Opýtajte sa na 664-098 , alebo 063/886-19-56 .

Predávame prasce . Maršaľ Kata , telefonné číslo 668-148 .

Mám na predaj brava váhy od 110 do 140 kilogramov . Ohláste sa u Ján-a Babuchnu , na ulici Karla Marxa 46 , tel.číslo 668-575 .

streda 8.decembra - svoje meniny oslavujú Maríny a Máriovia

Mam na predaj ovce druhu Bergámo . Môžete sa ohlásiť u Nemček Paľa v ulici Šafárikovej 19 , alebo na tel.číslo 667-392 .

Predávam brava váhy okolo 180 kilogramov . Môžete sa ohlásiť u Labát Pavla v ulici 7.júla 37 , alebo na telefonné číslo 668-058 .

Predávam prasnicu a polovicu brava . Navolajte telefonné číslo 667-319 .

utorok 7.decembra

V nedeľu 5.decembra v 10.kole v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítali ekypu Železničar z Inđiji . Kolkáry z Inđiji boli lepší a zvíťazili výsledkom 6:2 , čiže v počte zrazených kolkov 3135:3112 . Tabuľu z výsledkami ako ktorý hráč Doliny a Radničkeho hrali si môžete pozrieť na obrázku . Taktiež si môžete pozrieť aj kompletné výsledky pre všetky ekipy a tabuľku po predposlednom 10.kole , kde môžete vidieť , že je Dolina na 4. mieste na tabuľke . V nasledovnú nedeľu 12.decembra kolkáry Doliny odcestujú do Kljajićeva , kde o 11.hodine odohrajú posledné 11.kolo jesenej časti majstrovstva z domácou ekypou Vihor .

Detská hračkáreň „Čarolija“ v Kovačici , organizovala v pondelok 6.decembra hosťovanie kúzelníka čiže madjioničára Igora Trifunova o 17.hodine v hračkárni v ulici JNA 51 . Obrázky z tohoto večierka mágie si môžete aj pozrieť : Laďo , Ema , Stefan , Igor , Andjela .

Mám na predaj dva biele bravy váhy od 110-120 kg . Širka Marci , Leninova 14 , telefonné číslo 667-371.

Mám na predaj bravy váhy od 120-140 kg . Pavela Ján , telefonné číslo 668-968 .

Predávam 10 bravov váhy od 100-130 kilogramov , ako aj 4 býky váhy od 400-450 kilogramov . Ján Husárik-pekár , Maršala Tita 50 , telefonné číslo 667-328 .

Predávame kabínu pre traktor Torpédo – nový typ . Môžete sa ohlásiť na telefonné číslo 667-465 .

pondelok 6.decembra - svoje meniny oslavuju Mikulášovia

Karatisty Padinskej Doliny súťažili v sobotu 4.decembra v Kragujenci vo fináli majstrovstva Srbska , kde vystúpili iba karatisty , ktorý behom celého majstrovstva v prvej zväzovej lige Srbska boli umiestnený od 1. do 12. miesta . Na súťažení učinkovalo više 400 karatistov z celého Srbska a pre Padinskú Dolinu vystupovali 9.karatisty , a ony si zýskali 3 zlaté a 2 bronzové medaile . Zlaté: Daniela Končeková , Stefany Petrovičová a Mário Boboš . A bronzové: Ján Bačúr a Daniel Chrťan . Medzi najlepšími karatistami súťažili aj: Igor Hlavatý , Vladimír Hološ , Zdenko Zemem a Jegor Mikuláš , ktorý sa umiestnili od 4. do 6. miesta , čím si zýskali právo účinkovať aj na budúci 2011.rok v našvižšom súťažení v Srbsku v „Lige šampiónov“ , totiž medzi najlepšími desiatími karatistami v danej kategórii . Padinský karatisty sa touto cestou poďakúvajú všetkým čo ích podporujú . Predseda karate klubu Ján Ondrík .

nedeľa 5.decembra - svoje meniny oslavuje Sáva

Predala by som bledo-modrý zo šakovým hodvábom vyšívaný oblek . Záujemci sa môžu ohlásiť na číslo mobilu 062/13-28-017 .

Predávam 150 kilogramového brava . Zavolajte telefonné číslo 667-121 .

V sobotu 11.decembra budeme predávať mladé junčové mäso . Záujemci si mäso môžu objednať u Hudec Juraja v ulici Tatranskej 21, alebo na tel.číslo 667-881 .

V sobotu 11.decembra budeme predávať mladé junčové mäso . Záujemci si mäso môžu objednať u Tomeček Ondreja , v ulici Prvomájová 2 , alebo na telefonné číslo 668-184 .

Predávame kamín Alfa . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 667-712 - vo večerných hodinách , alebo na číslo mobilu 063/78-700-49 .

V sobotu 4.decembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom sa stála pieseň Zuzana Hološová - Vyletela lastovička .

sobota 4.decembra - svoje meniny oslavujú Barbare a Barbory

Predávam traktor Torpédo 75-06 special , vo výbornom stave . Môžete sa opýtať na čísle mobilu 062/508-409 .

Mám na predaj prasce . Pavel Hudec , Michajla Pupina 22 , telefonné číslo 668-706 .

Mám na predaj šúľke . Môžete sa opýtať na telefonom čísle 669-048.

Mám na predaj prasce váhy okolo 20 kilogramov . Môžete sa opýtať na telefonom čísle 668-803 .

Z domu nám odyšlo čierno-biele šteniatko . Prosíme poctivého nálezcu , aby sa nám ohlásil . Ďuro Živojný , Moša Pijade 15 , telefonné číslo 668-632 .

Dnes v sobotu v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit týždňa .

piatok 3.decembra - svoje meniny oslavujú - Slavomírovia

Dobrovoľný Padinský hasičský spolok aj tochto roku vytlačil novoročné kalendáre pre 2011.rok , ktoré namienil všetkým domácnostiam v našej osade . Naší aktivisty navštívia vašu domácnosť a darujú Vám po jeden kalendár . Z ohľadom na našu situáciu aj touto príležitosťou budeme zbierať dobrovolné príspevky v dinárach , ktoré budú využité pre údržbu hasického domu a oprávku techniky . Zároveň sa všetkým poďakúvame pri pomoci na kúpe tričkov pre ekypu pionierov . Želáme Vám šťastlivé vianočné a novoročné sviatky a 2011.rok bez požiarov . Výkonný výbor padinského dobrovoľného hasičského spolku . Tento kalendár má nasledovný výhľad .

Aj Evanielická cirkev dala do predaju svoj kalendár pre 2011.rok , ktorý si môžete kúpiť vo fare , ako aj na mnohých predajných miestách , ako napríklad u Manixa za 50 dinárov . Tentoraz na obrázku kalendára je oltár chrámu Božieho v Bóľovciach a ceľkový výhľad je nasledovný .

štvrtok 2.decembra

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Ana Petrášová rodená Kotvášová , ovdovelá po zosnulom Jánovi Petrášovi , ulica Žárka Zrenjanjina číslo domu 44 , ktorá naplnila 62 roky svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v štvrtok , 2 decembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Záujemci čo si chcú objednať očistené kurence váhy okolo 2,5 kg , živéj váhy 130 dinárov a očistené 210 din/kg , môžu sa ohlásiť do 9.decembra u Pavla Kukučku na telefonné číslo 667-147 . Taktiež predávam 130 kilogramového brava .

Prodajem rasne ovce i pripodne ovnove , koze Alpina - muške i ženske , kao i njivu na večito na Markovom bregu . Nazovite 668-609 .

streda 1.decembra - svoje meniny oslavujú Slávie

V nedeľu 5.decembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítajú ekypu Železničar z Rume . Zápas začne o 13h .

Mám na predaj paralizátory , čiže omámiváče , výhodnú pomôcku pri zakáľačkách . Ján Ušák , Jána Kolára 21 , Padina , telefonné číslo 667-921 , číslo mobilu 063/830-444-7 , email: janusak1968@yahoo.com

V mnohých domácnostiach sa včera večer oslavovali meniny Ondreja , ako to vidieť aj na jednom obrázku .

V tieto dni značne zachladilo a teplota je iba niektorý stupeň nad bodom mrazu , presnejšie včera bolo +1°C a padal aj prvý sneh , ktorý sa aj rýchlo stopil , ale preto dážď aj nadalej padá a tak ulica Hviezdoslavova má výzor ako na obrázku .

 

utorok 30.novembra - svoje meniny oslavujú Ondrejovia a Andrejovia

Predám brava váhy 120 kilogramov . Durgala Ďuro , Olge Petrov 6 , tel.číslo 668-229.

Predávam prasce váhy okolo 15 kg . Ohláste sa na tel.číslo 668-744 .

Po výhodnej cene predávam zachovaný a málo používaný bieli kombinovaný šporák šírky 55 cm . Môžete sa opýtať na číslo mobilu 063/75-76-170 .

Mám na predaj prasce váhy od 15 do 20 kg . Luc Pavel , Moša Pijade 32 , telefonné číslo 667-182 .

pondelok 29.novembra

Detská hračkáreň „Čarolija“ organizuje hosťovanie kúzelníka čiže madjioničára Igora Trifunova v Kovačici v pondelok 6.decembra o 17.hodine . Vstupné je 400 dinárov a potrebné je sa prihlásiť vopred , do soboty 4.decembra v hračkárni v ulici JNA 51 , alebo na číslo mobilu 063/668-988 . Plakát pre teno večierok mágie si môžete pozrieť tuná .

V nedeľu 28.novembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítali ekypu Banát zo Zrenjanjinu . Kolkáry Doliny boli lepší a zvíťazili výsledkom 6:2 , čiže v počte zrazených kolkov 3244:3126 . Tabuľu z výsledkami ako ktorý hráč Doliny a Banátu hrali si môžete pozrieť na obrázku1 , alebo na obrázku2 .

nedeľa 28.novembra - svoje meniny oslavujú Milanovia a Henriety .

V sobotu 27.novembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit mesiaca novembra a hitom sa stála pieseň Pavel Kuľa – Leteli čeli .

V sobotu 11.decembra budeme predávať mladé junčové mäso . Záujemci si mäso môžu objednať u Hudec Juraja v ulici Tatranskej 21, alebo na tel.číslo 667-881 .

Predávam brava a prasce . Ďuro Živojný , Moša Pijade 15 , telefonné číslo 668-632 .

sobota 27.novembra - svoje meniny oslavujú Nestorovia

Dnes v sobotu 27.novembra spolok Padinskych žien organizuje tekvicovú zábavu . Povolávame Vás , aby ste sa prišli pobaviť pri hudbe a ochotnať tekvicové jedlá a zákusky . Začiatok zábave je o 18.hodine v klube ochotnikov domu kultúry a vstupné je 300 dinárov .

V piatok 26.novembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Štefan Nasadi – S Ježišom chcem . Dnes v sobotu 27.novembra si budeme voliť hit mesiaca novembra .

Ak chcete vypočuť kontakt pásmo "hit dňa" , ktoré sme vysielali na vlnách Rádio Padiny v štvrtok 25.novembra , keď meniny oslavovali Kataríny , kliknite tuná .

Ak máte predať kukuricu , po najvyžších denných cenách vám ju odkúpia v Slovankomerci . U ních si najvýhodnejšie môžete zaobstarať všetky druhy minerálnych hnojív a herbicídov . Zabezpečia Vám aj štrk , rizlu , alebo betonové bloky , opýtajte sa ich na telefonné čísla 667-466 , alebo 667-308 , alebo ich osobne navštívte v sylose na vchode do Padiny .

Zapisujeme pre sobotu 4.decembra očistené kurence po 210 din/kg . Ohláste sa u Jasmine Matuľovej , v ulici Janka Čmelíka 41 , alebo na telefonné číslo 668-195 .

Prodajem 5 lanaca zemlje u Kozjaku . Javite se na mobilni telefon 061/64-83-755 .

piatok 26.novembra - svoje meniny oslavujú - Kornelovia

Predám traktor značky Tým , 2004.ročník , 70 konskych sýl , klimatizovaná kabína , z prípojkami: kašikarou , viljuškárom a ravnjačou . Taktiež predám dva grunty v ulici Jánošíkovej 72 . Opýtajte sa na čísle mobilu 066/011-226 .

V štvrtok 2.decembra budeme predávať hovedzie mäso . Môžete sa ohlásiť aj skôr u Michala Pavelu na telefonné číslo 668-247 , alebo 667-698 .

štvrtok 25.novembra - svoje meniny oslavujú Kataríny

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Ivan Gajić ovdovelý po zosnulej Kataríne rodenej Brachnovej , ulica Ive Andrića číslo domu 46 , ktorý naplnil 77. rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať vo štvrtok , 25.novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Predávam brava váhy od 100-130 kilogramov . Šalamún Ján , ulica Športová číslo 9 , telefonné číslo 667-475 .

Prodajem rasne ovce i pripodne ovnove , koze Alpina - muške i ženske , kao i njivu na večito na Markovom bregu . Nazovite 668-609 .

Predávam barana a bicykel . Navolajte 667-711 .

streda 24.novembra - svoje meniny oslavujú Emílie a Miliny

Prodajem 9 lanaca zemlje . Javite se Košarić Peri u Kozjaku na broj talefona 648-048 . 066/9169152 .

Dávam do árendy 10 jutár zeme . Opýtajte sa na číslo mobilu 062/32-32-34 .

Predávam 130 kilogramového brava a 230 kilogramovú prasnicu . Šimek Ondrej , Ľudovita Štúra 31 , telefonné číslo 667-175 .

utorok 23.novembra

Kuchárik Jano z Bielého Blata predáva kurence ťarchy okolo 2kg . 1kg živej váhy je 130 din a očistene sú 190 din/kg . Ohláste sa na telefonné čisla 667-329 a 667-095 , alebo v Kovačici na 661-777 a 661-814 .

Predám automobil Zástava 128 z pohonom na plyn , za 250 Eur a môže aj na čiastky . Môžete sa ohlásiť na číslo mobilu 062/81-27-301 .

pondelok 22.novembra

V nedeľu 21.novembra , fudbalový klub Dolina v poslednom 15.kole jesenného majstrovstva v Srbskej lige skupina Vojvodina , na domácom trávniku uvítala ekypu Solúnac z osade Rastina . Zápas sa skončil výsledkom 2:0 v prospech Doliny . Výsledky všetkych zápasov posledného 15.kola - v jesenej časti súťaženia v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina . Taktiež si môžete pozrieť aj obrázok zo zápasu Dolina-Solunac , ak kliknete tuná .

Potrebné je staršie dievča , alebo chlapec , ktorý chcú pracovať v Gyrose v Padine , ako na predaji a výrobe pomfritu , pljeskavicov , gyrosu a iného , tak aj na zabezpečovaní všetkých surovín pre tento podnik . Blažše informácie dostanete v samom Gyrose na ulici Námestie Oslobodenia - oproti kostola , alebo na číslo mobilu 062/9718326 .

Kolportér Hlas Ľudu bude v piatok a v sobotu vyberat’ poplatné pre tento náš týždenník a preto sa prosia odberatelia , aby si prichystali 200 dinárov .

V Padine je prihlásenych už 420 používateľov adsl internetu . Prihlášky a všetky ostatné informácie môžete dostať v Telekome v Kovačici v ulici Maršala Tita - oproti SUP-a .

nedeľa 21.novembra

Dnes v nedeľu 21.novembra , fudbalový klub Dolina v poslednom 15.kole jesenného majstrovstva v Srbskej lige skupina Vojvodina , na domácom trávniku uvíta ekypu Solúnac z osade Rastina . Zápas sa začne o 13. hodine . Výsledky niektorých zápasov posledného 15.kola - v jesenej časti súťaženia v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v nedeľu 21.novembra , na vlnách Rádio Padiny od 9h-12h , budeme vysielať posledné zasadnutie zo zhromaždenia obce Kovačica .

Predávam prasce váhy okolo 15 kilogramov . Ohláste sa na tel.číslo 668-212 , alebo 062/578-076 .

Predávam bôb Tetovac , pierový paplón a prasnicu . Navolajte Strehovskovcov na telefonné číslo 667-319 .

Predám automobil značky Pasat karaván '89.ročník , pohon na benzín a plyn , a má aj tretiu tabuľku . Ohláste sa na číslo mobilu 063/77-04-699 .

Do predaju dávame dom neďaleko centra v Kovačici . Dom má ústredné vykurovanie a je upravený pre bývanie . Taktiež predáme automobil Láda Samara 1300 , '88.ročník . Záujemci sa môžu ohlásiť na číslo mobilu 063/870-99-65 .

Na našej webovej adrese Rádio Padiny www.radiopadina.com v rubrike piesne pre stiahnutie si môžete najsť a zadarmo stiahnuť tochtoročný detský festival "Pieseň je naša radosť 2010" na ktorom žiaci Padinskej základnej školy Maršal Tito spievali slovenské ľudové piesne . Na istej webovej strane si môžete stiahnuť aj nedávno usporiadaný 37.festival slovenských ľudových piesni "PADINA SPIEVA 2010" , 15. Banátsky festival slovenských ľudových piesní “V padinskej doline” 2010 , ako aj iné piesne z Padinských festivalov .

V sobotu 20.novembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Pavel Kuľa – Leteli čeli .

V nedeľu 28.novembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítajú ekypu Banát zo Zrenjanjinu . Zápas začne o 13h . V túto nedeľu sa nehrajú kolkárske zápasy .

sobota 20.novembra

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Staňo Zuzana , ulica Vojvođanská číslo domu 2 , ktora naplnila 79 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v sobotu , 20. novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Dnes v sobotu v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit týždňa .

piatok 19.novembra - svoje meniny oslavujú - Alžbety a Eržy

Mám na predaj prasce váhy od 10 do 15 kilogramov . Mega Ondrej , ulica Moša Pijade 75 , telefonné číslo 667-807 .

Mám na predaj traktor IMT 560 , nový typ z hydro volánom . Ján Márko , Námestie Oslobodenia 5 ,telefonné číslo 667-662 .

Predávam grunt v Padine . Môžete sa ohlásiť na číslo mobilu 063/7-430-430 .

štvrtok 18.novembra - svoje meniny oslavujú Otovia

Milý bratia , sestry v pánu , vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolubrat Cicka Jano , manželka rodená Dišpiterova , ulica Vojvođanskych Brigád číslo domu 55 , ktorý naplnil 55 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v Štvrtok , 18.Novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Novootvorená predajňa kvetov “Jasmin” Vás víta vo svojom kvetinovom stánku . U nás si môžete kúpiť svieže kvety a potešiť svojích milých , alebo si spríjemniť svoj ambijent . Taktiež si môžete kúpiť aj ikebany , slzy a iné kvety pre smútočné príležitosti . Nachádzame sa v ulici Janka Čmelíka 7 , a opýtať sa môžete aj na čísle mobilu 063/737-60-43 .

Mám na predaj orací pluh IMT 657 a IMT 752 . Pavel Nosáľ , telefonné číslo 667-905 .

Zapisujeme pre stredu 24.novembra očistené kurence po 210 din/kg . Ohláste sa u Jasmine Matuľovej , v ulici Janka Čmelíka 41 , alebo na telefonné číslo 668-195, alebo číslo mobilu 062/1137342 .

Predávam brava váhy od 120 do 130 kilogramov . Môžete sa opýtať u Nemogov na telefonom čísle 667-326 .

Predávam traktorovú kabínu . Môžete sa opýtať u Nemogov na čísle mobilu 062/14-26-167 .

Stratený je červený športový bicykel , prosí sa poctivý nálezca , aby navolal tel.číslo 669-079 .

Predám traktor značky Tým , 2004.ročník , 70 konskych sýl , klimatizovaná kabína , z prípojkami: kašikarou , viljuškárom a ravnjačou . Taktiež predám dva grunty v ulici Jánošíkovej 72 . Opýtajte sa na čísle mobilu 066/011-226 .

streda 17.novembra - svoje meniny oslavujú Dionýzovia a Sebestiánovia

Zapisujeme pre stredu 24,novembra očistené kurence po 210 din/kg . Ohláste sa u Jasmine Matuľovej , v ulici Janka Čmelíka 41 , alebo na telefonné číslo 668-195 .

V nedeľu 21.novembra , fudbalový klub Dolina v poslednom 15.kole jesenného majstrovstva v Srbskej lige skupina Vojvodina , na domácom trávniku uvíta ekypu Solúnac z osade Rastina . Zápas sa začne o 13. hodine .

utorok 16.novembra - svoje meniny oslavujú Anežky a Agnézy

V nedeľu 14.novembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny hrali na hosťovaní v Kúle , kde odohrali zápas z domácim kolkárskim klubom Hajduk . Domáci Hajdúk bol lepší a zvíťazil 5:3 . Kolkáry Doliny sa nachádzajú na 4.mieste na tabuľke .Tabuľku a výsledky 8.kola v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina si môžete pozrieť ak kliknete na Kolkársky klub Dolina .

Predávam pol jutra blýzkej zeme v Kovačickom chotáry . Petrák Zuzana , ulica Vejka Vlahovića 36 , tel.číslo 667-165 .

Mám na predaj prasnicu váhy okolo 240 kilogramov . Môžete sa ohlásiť na telefonné číslo 668-314 .

pondelok 15.novembra - svoje meniny oslavujú Irmy a Klementíny

Kontakt pásmo hit dňa v tento týždeň v pondelok , utorok , stredu a vo štvrtok , čiže od 15.novembra do 18.novembra nebude . Znovu budete môsť hlasovať a pozdravovať v kontakt pásme hit dňa od piatku 19.novembra . V termín rezervovaný pre kontakt pásmo od 15-16.hodine budeme reprízne vysielať rôzne festivaly: Padina spieva 2010 , Banátsky festival 2010 , Pieseň je naša radosť 2009 a Padina spieva 2009 .

V sobotu 13.novembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovala vo Veterniku , kde odohrala majstrovský zápas z istomenou domácou ekypou Veternik . Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom 1:1 .Výsledky zápasov predposledného 14.kola - v jesenej časti súťaženia v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

nedeľa 14.novembra

V sobotu 13.novembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Zlatko Hekeľ – Moja frajerka .

Mám na predaj novú práčku Gorenje a dva detské kočíky . Opýtajte sa u Mihálekov na telefonné číslo 668-017 .

Mám na predaj červeno-bielu jalovičku a za jednu vlečku maštaľného hnojiva . Marci Živojný , Masarikova 89 , telefonné číslo 668-647 .

Potrebná je žena pre merkovanie 2 ročného chlapca v Padine . Opýtajte sa na čísle mobilu 060/7- 668-385 .

Z domu neďaleko bývalej železničnej stanici , nám odyšly dve mačiatká : jedna je čierna z bielou lyskou na hrudi a druhá žlto-sivý . Ak chte ich videli môžete sa ohlásiť na telefonné číslo 667-687 .

Dnes v nedeľu 14.novembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny budú hrať na hosťovaní v Kúle , kde odohrajú zápas z domácim kolkárskim klubom Hajduk .

sobota 13.novembra

Milý bratia , sestry v pánu , vážený poslucháči , Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Katarína Zlochová rodená Melišová , ulica Jána Kolára číslo domu 12 , ktora naplnia 66 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v sobotu , 13 novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Dnes v sobotu 13.novembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať vo Veterniku , kde odohrá majstrovský zápas z istomenou domácou ekypou Veternik . Rozvrh zápasov predposledného 14.kola - v jesenej časti súťaženia v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v sobotu v kontakt relácii hit dňa , si budeme voliť hit týždňa .

piatok 12.novembra

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči, Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Povolný Martin , manželka rodená Sabová , ulica Sutjeska číslo domu 1 , ktorý naplnil 48 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v piatok , 12. novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Trnovský Ana rodená Cicková , ulica Bratstva a Jednoty číslo domu 17 , ktorá naplnila 82 roky svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v piatok , 12 novembra bežného roku o 3 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Predávam prasce váhy od 15-20 kg . Ján Greksa , ulica Móša Pijáde 40 , tel.číslo 667-809 .

Predávam 120 litrovú chladničku a šporák na pevné palivo , ako aj koliesko pre oráci pluh . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 668-430 .

Kováč Vendel z Debeljače , ulice Đure Đakovića 39 , má na predaj veľký výber sadeníc ruží , ovocných stromkov , ozdobných drevín – jednoročnćh a viacročných , okrasných kvetín a iného pre vašu záhradu . Opýtajte sa na 664-098 , alebo 063/886-19-56 .

štvrtok 11.novembra - svoje meniny oslavujú Martinovia

Na našej webovej adrese Rádio Padiny www.radiopadina.com v rubrike piesne pre stiahnutie si môžete najsť a zadarmo stiahnuť nedávno usporiadaný 37.festival slovenských ľudových piesni "PADINA SPIEVA 2010" . Obrázky z tohoto fesivalu si môžete pozrieť ak kliknete na Padina spieva 2010 .

Oznámenie pre milovníkov výtvarnej tvorby : Naš umelec z Padiny insitný maliar Ján Bačúr pokračuje z vystavovaním svojej výtvarnej tvorby . Tentoraz predstavý sa na území Báčky , presnejšie v Kysáči . V česť otvárania novej galérii Slovenského národného domu , bude nainštalovaná jeho 47.po rade samostatná výstava obrazov . V tomto Slovenskom národnom dome a v jej vyhotovenej novej galérii , náš umelec Ján Bačúr , bude prvý maliar , ktorý predstavý svoju dlhú umeleckú tvorbu . Vernisáž je naplanovaná za 18.november tohoto roku o 17.hodine a povolávajú sa všetci záujemci . Údaje nám poskytol sám autor výstavy Ján Bačúr .

V sobotu 30.októbra o 17.hodine bolo v galérii domu kultúry Michal Babinka sviatočné otvorenie samostatnej výstavy Padinského insitného maliara Martina Papa . Táto výstava bola otvorená aj niekoľko vikendov po otváraní , ako aj počas festivalu Padina spieva , takže si ju záujemci mohli slobodne pozrieť . Niekoľko obrázkov z tejto výstavy sa nachádzajú v rubrike Padinský maliary .

Mám na predaj brava váhy okolo 130 kg . Ohláste sa u Martina Poničana , na ulici 7.júla 4, alebo na tel.číslo 668-192 .

Predám 5 siah zeme v Nováckom chotáry . Pavel Poláček , Edvarda Kardelja 4 , telefonné číslo 667-020 .

streda 10.novembra - svoje meniny oslavujú Mariánovia a Tiborovia

Predávam bravy váhy od 120 do 150 kg . Opýtajte sa vo večerných hodinách na telefonné číslo 667-205 .

Predávam snopovanú ďatelinu-listnatú . Záujemci nech sa ohlásia Milanovi na tel.číslo v Sámoši 675-179 .

utorok 9.novembra

Predávam automobil Opel Astra “G” karaván , 2000.ročník , dizel . Opýtať sa môžete u Pavla Cicku na telefonné číslo 667-617 , alebo 063/7464490 .

Mám na predaj prasce . Pavel Hudec , Michajla Pupina 22 , telefonné číslo 668-706 .

Po výhodnej cene predám používané dosky rôznej dĺžky a šírky . Ohláste sa v ulici Vúka Karadžića 6 , alebo zavolajte telefonné čísla 668-660 , alebo 061/81-81-997 .

Mám na predaj dvobrázdový pluh IMT 757 . Kutálek Mišo , Jánošíkova 5 , Padina , tel.číslo 667-251.

V štvrtok 18.novembra budeme predávat hovädzie mäso . Zaujemci nech sa ohlásia vopred u Šulja Michala na ulici Vojvođanskich brigád 8 , alebo na tel.číslo 668-146 .

Predávam drevený sud pre kvasenie kapusty . Navolajte telefonné číslo 667-958 .

Predávam 4.radový prášiaci pluh , elevátor , ciklón a pluh IMT . Opýtajte sa na čísle mobilu 063/723-42-84 .

Predávam Traktor Dajc 90 a Dajc 75 . Vĺček Pavel , Andreja Sládkoviča 44 , číslo mobilu 062/17-25-201 .

Predávam bukové ohrevné drevo . Vrška Ondrej , Masarikova 81 , tel.667-277 .

V nedeľu 14.novembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny budú hrať na hosťovaní v Kúle , kde odohrajú zápas z domácim kolkárskim klubom Hajduk .

Zo Zrno Prómetu oznamujú , že majú na predaj uhlie Pljevlja po výhodnej cene . Kukuricu rodu 2010 odkupujú po najvižších dennych cenách a môžete ju aj lágeruvať . Pre bližšie informácie sa môžete opýtať na telefonné čísla 667-411 a 669-048 .

V sobotu 13.novembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať vo Veterniku , kde odohrá majstrovský zápas z istomenou domácou ekypou Veternik .

pondelok 8.novembra

Keďže mnohý maju mobilne telefóny z možnosťou pripojenia na internet a vieme , že sieť 063 umožnila internet pre mobilne telefóny zadarmo do konca 2010.roku , rozhodli sme , aby sme umožnili aj používateľom mobilov obzerať našu vebovú adresu www.radiopadina.com , a preto zme z našej náslovnej strane pogumuvali obrázky , tak aby zostal iba text , ktorý sa rýchlo otvorý aj na mobilnom telefone . Ostatný používatelia si obrázky môžu poobzerať jednoduchím kliknutím na označené (zväčša pomarančovou farbou) slová .

V nedeľu 7.novembra sa v Dome Kultúry Michala Babinku usporiadal 37.tradičný festival slovenských ľudových piesni "PADINA SPIEVA" , na ktorom vystúpili 8 mladý nadejný speváci : 1.miesto si vyspieval Denis Galas , drúhé miesto a taktiež aj cenu obecenstva si zýskala Mariana Marčeková , pokým tretiu odmenu si zýskal Zdeno Karas . Najmladší účastníci boli až traja : Alena Povolná , Želislav Kukučka a Mariana Marčeková . Odmenu pre najkrajší kroj si zýskala Alena Povolná . Obrázky z tohoto fesivalu si môžete pozrieť ak kliknete na Padina spieva 2010 . Za niekoľko dní si na tomto istom mieste v rubrike piesne pre stiahnutie , budete môsť festival Padina spieva 2010 , aj zadarmo stiahnuť .

V nedeľu 7.novembra , fudbalový klub Dolina na domácom trávniku uvítal ekypu Radnički z Novej Pazove . Dolina bola lepšia a zvíťazila výsledkom 1:0(polčas 0:0). Výsledky zápasov 13.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina . Na obrázku sa nachádzajú hráči Doliny , ktorý oslavujú po vsietenom góle pred krajom zápasu .

nedeľa 7.novembra

Dnes v nedeľu 7.novembra sa v Dome Kultúry Michala Babinku usporiada 37.tradičný festival slovenských ľudových piesni "PADINA SPIEVA" . Začiatok je o 19 hodine a vstupné je 150 dinárov .

Dnes v nedeľu 7.novembra , fudbalový klub Dolina na domácom trávniku uvíta ekypu Radnički z Novej Pazove . Zápas sa začne o 14. hodine . Výsledky zápasov 13.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v nedeľu 7.novembra v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Jankovi Čechovi z Marienkou Kotvášovou .

V sobotu 6.novembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Janko Marček - Do Padine cesta dlhá .

Včera v sobotu 6.novembra penzisty a invalidy práce , mali v "Kutići" zábavný večierok z hudbou-hral Vladimír Hudec , tancom a tombolou . Na večierok okrem Padinčanov prišli aj Kovačičania , ba aj jeden plný autobus penzistov z Vršca . Organizátor bolo Padinsko-Kovačické združenie penzistov a invalidov práce .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul-a náš-a spolu sestra Poničanova Zuzana rodená CIcková , ovdovelá po zosnulom Poničan Jánovi ulica Vojvođinskich Brigád číslo domu 42 , ktora naplnila 80 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v nedeľu 7. novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Padinská základná škola Maršal Tito zbiera príspevky pre kúpu klavíra do školy . Ak niekto chce peňažne prispieť , môže sa ohlásiť v škole .

sobota 6.novembra - svoje meniny oslavujú Renaty

Oznámenie pre rodičov , ktorým je potrebné predĺžiť dostávanie detského doplatku,že sú im na to potrebné nasledovné doklady: - Pre nezamestnaných dôkaz o nezamestnanosti . - Pre zamestnaných a dôchodcov , stvrdezenku od výplaty za posledné tri mesiace . -Fotokópia overenej zdravotnej knižočky . - Výťah z katastra . Rodičia je potrebné , aby sa ohlásili v svojích miestných kanceláriách , alebo v obci Kovačica a zo sebou majú priniesť aj poslednú stvrdzenku pre detský doplatok .

Slovenské Vojvodinské kultúrne stredisko "Krajan" vypisuje konkurz na zápis nových členov do hudobnej , speváckej a tanečnej zložky . Prihlášku a viac informácií si môžete pozriet na internetovej stránky Krajanu .

Oznámenie z Elektrovojvodiny pre občanov Kovačice : Pre práce na visokom napätí v stredu 10.novembra od 09.00 - 13.30 hodine , bez elektrického prúdu zostane jeden diel Kovačice a to nasledovné ulice : Ulica Padinská , Hvjezdoslavova od NikoleTesle do Tatranskej , ul.Ive Andrića od Bratsva Jedinstva do Žarka Zrenjanina , ul.Nikole Tesle od Bratstva Jedinstva do Hvjezdoslavovej , budova RTV Kovačice a Tritorijálnej Ochrany . Taktiež istého dňa v stredu 10.novembra od 09.00 - 11.00 h , bez elektrického prúdu zostanu v Kovačici nasledovné ulice : Ulica Ive Andrića od Janka Bartoša do Bratstva Jedinstva , Janka Bartoša od Ive Andrića po Michala Babinku , Čajakova od I.L.Ribara po Michala Babinku , Michala Babinku celá , ul.Nikole Tesle od Bratstva Jedinstva po ulicu 14.Vojvođanskej brigády a ulica 14.Vojvođinskej brigády od Nikole Tesle po ulicu I.L.Ribara . V prípade nepriaznivého počasia sa práce odložia .

V kontakt relácii hit dňa , dnes v sobotu si budeme voliť hit týždňa .

Predávam zachovanú Zmajovu vlečku . Opýtať sa môžete na telefonom čísle 661-766 , alebo 062/8274039 .

piatok 5.novembra

Slovenské Vojvodinské kultúrne stredisko "Krajan" vypisuje konkurz na zápis nových členov do hudobnej , speváckej a tanečnej zložky . Prihlášku a viac informácií si môžete pozriet na webovej stránky www.krajan-vojvodina.rs . Prihlášku na konkurz môžete zaslať do 19. novembra 2010 .

Predávam prasce . Jano Funtík , Horná Dolina 41 , telefonné číslo 667-436 .

Predávam šúľky . Pavela Ján , telefonné číslo 668-009 .

Prodajem tovljene piliće , živi 130 , očišćeni 190 dinara . Javite se na broj telefona 675-308 - „Duga“ - Samoš .

štvrtok 4.novembra

Predávam prasce váhy od 10-15 kilogramov . Ohláste sa u Pavla Plvana v ulici Horná Dolina 33 , na telefonné číslo 668-839 .

streda 3.novembra - svoje meniny oslavujú Idy a Elizabety

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Pavel Šimák , manželka rodená Čechova , ulica Edvarda Kardelja číslo domu 25 , ktorý naplnil 52 roky svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v stredu , 3.Novembra bežného roku o 2 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

V štvrtok 4.novembra od 9-15.hodine , si v miestnostiach invalidov práce v Padine , budete môsť po výhodnej cene kúpiť posteľnú bielizeň – priamo od výrobcu .

Kupujem kukuricu na šúľkoch , tochtoročnej úrody , po výhodnej cene . Blyžšie informácie dostanete na telefonné číslo 668-588 .

Pílim sekám a odkladám drevo – po dohovore . 062/17-18-357 – Paľo .

Predávam domáce údenné klobásy . Ján Svák , Vojvodinskych Brigád 36 , telefonné čísla 667-581 , alebo 063/70-88-376 .

utorok 2.novembra - svoje meniny oslavujú Denisy a Mariany

V nedeľu 7.novembra , fudbalový klub Dolina na domácom trávniku uvíta ekypu Radnički z Novej Pazove . Zápas sa začne o 14.hodine . Rozvrh zápasov 13.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Predávam všetko čo potrebujete pre naše slovenské kroje . Pre dievčatá , pre štedrý večer , obleky vyšité , zlaté , kašmírové a štykuvané . Taktiež všetko pre deti a ženy – po výhodných cenách . Záujemci sa môžu ohlásiť vo večerných hodinách u tety Zuzane Slivkovej na telefonné číslo 668-399 .

Prodajem 9 lanaca zemlje . Javite se Košarić Peri u Kozjaku na broj talefona 013/648-048 ili 066/9169152 .

pondelok 1.novembra - Všechsvätých - svoje meniny oslavujú Diany

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Michal Kukučka-presbiter , ovdovelý po zosnulej manželky rodenej Sojákovej , ulica Martina Kukučina číslo domu 50 , ktorý naplnil 78 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v pondelok , 1.Novembra bežného roku o 2. hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

V nedeľu 31.októbra v 7.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Kikinde odohrali majstrovský zápas z domácim kolkárskim klubom Toza Marković . Kolkáry Doliny boli lepší a zvíťazili výsledkom 5:3 .

Na kirvajovú nedeľu bolo veľmi mnoho detí , ako aj ích rodičov v doline v zábavnom parku , kde sa mohli voziť na autíkach , kolotoči , a inak zabávať a družiť . Obrázky z kirvaju si môžete pozrieť , ak kliknete na autíky , alebo kolotoč .

V sobotu 30.októbra v 12.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina hosťovala v Čeláreve , kde odohrala majstrovský zápas z domácou ekypou ČSK Pivara . Výsledok bol nerozhodný 0:0 . Výsledky zápasov 12.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

nedeľa 31.októbra

V sobotu 30.októbra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit mesiaca októbra a hitom mesiaca októbra sa stála pieseň , Profil – Mladá cigánka .

Na kirvajovú nedeľu 31.októbra v poobedajších hodinách sa v galérii domu kultúry Michal Babinka usporiada samostatná výstava Padinského insitného maliara Martina Papa . V istý termín v prízemí domu kultúry sa zopakuje výstava , ktorú usporiadajú deti z osobitními potrebamy a v organizácii spolku žien .

Dnes v kirvajovú nedeľu do Padinskej fare o 8.hodine ráno zavýtajú hostia zo Selenčskej fare a mal by prísť aj biskup . Selenčania budú ubytovaný po súkromných domoch v Padine , zväčša u istých cirkevníkoch , ktorý boli na návšteve v Selenči .

Ján Bačúr sa v Novembri 2010.roku zúčastní v Belehrade v Slovenskej ambasáde , kde bude výstava na tému o Ježišovi . Na túto výstavu Ján Bačúr prinesie nasledovný namaľovaný obraz (kliknuť) . Viac obrazov Jána Bačúra si môžete pozrieť v rubrike Padinský maliary .

Stratené sa okuláre z dvojnou dioptriou . Prosím poctivého nálezcu , aby sa ohlásil na telefonné číslo 667-925 .

Z domu nám odyšiel čierny jazavičiar , ktorý mal aj čierny náhrdelník . Prosia sa občania , ktorý ho videli , aby to ohlásili u Holíkov v ulici Masarikova 80 , na telefonné číslo 669-138 . Sleduje odmena .

Mám na predaj prasnicu váhy okolo 250 kilogramov . Môžete sa ohlásiť v ulici Leninovej 6 , alebo na telefonné číslo 669-013 .

Zlatožltá jeseň nám priniesla trochu chladnejšie počasie , mnhoho práce , a veľmi mnoho listov , ako to vidieť na obrázku Jeseň v Padinskom parku .

sobota 30.októbra - svoje meniny oslavujú Simony

V tejto noci , zo soboty na nedeľu , prejdeme na zimné počítanie času a to tak , že sa ručičky na hodinkách o tretej hodine vrátia o hodinu späť , teda na druhú hodinu .

V sobotu 30.októbra v kontakt relácii hit dňa si budeme volíť hit mesiaca októbra a hitom mesiaca októbra sa stane pieseň , ktorá si zýska najväčší počet vaších hlasov . Pre deti čo budú dnes v sobotu , v slovenskej kontakt relácii hit mesiaca októbra spievať , sme prichystali žetóny pre autíky zo zábavného parku . Pre žetóny si máte prísť do Rádio Padiny . Zo zábavného parku odkazujú , že už pracujú a odporúčajú deťom , aby ích navštívili .

Dnes v sobotu 30.októbra o 17.hodine bude v galérii domu kultúry Michal Babinka sviatočné otvorenie samostatnej výstavy Padinského insitného maliara Martina Papa . Povolávame záujemcov , aby prišli na otvárací program a pozreli si výstavu . Táto výstava bude otvorená aj v nedeľu poobede , keď si ju taktiež budete mósť pozrieť .

Zajtra v nedeľu 31.októbra bude detský a mládežnícky sviatok "Halloween deň" čiže deň bosorkov .

Dnes večer sa v Kovačickom dome kultúry usporiada finálové súťaženie rozpievaných klenotov , na ktorom sa zúčastnia speváci z každej Základnej škole vo Vojvodine v ktorej sa vyučuje aj slovenský jazyk . Deti budú spievať slovenské ľudové piesne a najlepší traja si zýskajú aj odmeny .

Miestne spoločenstvo oznamuje , že v tieto dni geometri v Padine robia odriadené premeriavania pre potreby katastra . Pri tejto práci potrebujú pre dobrú priehľadnosť a úspešne vybyvenú prácu , aj odstraniť na niektorých miestach halúzi stromov na ulici .

Predávam 200 litrový zmrazovač a kočík-kórdu . Záujemci sa môžu opýtať na telefonom čísle 668-772 .

Predávam 50 kubikový skuter , 2007.ročník . Nenad Babuchna telefonné číslo 668-575 .

Predám automobil značky Pasat karaván '89.ročník , pohon na benzín a plyn , a má aj tretiu tabuľku . Ohláste sa na číslo mobilu 063/77-04-699 .

piatok 29.októbra - svoje meniny oslavujú Kláry a Valentíny

Izdajem dvoiposoban namešten stan sa centralnim grejanjem nedaleko Vukovog spomenika u Beogradu . Javite se na broj mobilnog telefona 060/492-07-18 .

Prodajem , krmaču sa prasićima , takođe prodajem koze i jariće . Nazovite u Samošu 675-054 .

Predávam setvospremáč značky RAU šírky 2 metre a 90 centimetrov , cena je 500 Eur . Záujemci sa môžu opýtať na telefonom čísle 669-021 , alebo na čísle mobilu 063/83-65-953 .

štvrtok 28.októbra

Kupujem novú kukuricu na šúľkoch . Ohláste sa na tel.číslo 668-227 .

Predávam 5 jutár zeme v Kovačickom chotáry v tretej úvrati od asfaltky Kovačica-Padina . Zavolajte 660-766 .

Predávam automobil Golf dvojku dizel , '84.ročník . Môžete sa opýtať na telefonom čísle 667-229 .

Kupujem kukuricu na šúľkoch , tochtoročnej úrody , po výhodnej cene . Blyžšie informácie dostanete na telefonné čísla 667-075 a 667-519 .

Predávam bravy do 120 kilogramov . Blyžšie informácie môžete dostať u Jána Brachnu , Vúka Karadžića 67, alebo na telefonné číslo 667-779 .

Máme na predaj jablká po veľmi výhodnej cene . 5 kilogramové vrecko za 200 dinárov . Ohláste sa u Pokorácov v Zelenej ulici číslo 30, alebo na telefonné číslo 667-628 .

streda 27.októbra

Karatisty Padinskej Doliny súťažili v sobotu 23.októbra v prvej zväzovej lige Srbska v Ljuboviji v ekipnom súťažení . Starší karatisty obsadili 3.miesto a 3 bronzové medaili , ktoré si zýskali Daniela Končeková , Igor Hlavatý a Mário Boboš . Taktiež aj mladší karatisty obsadili 3.miesto a 3 bronzové medaili , ktoré si zýskali Jegor Mikuláš , Zdenko Zemen a Daniel Chrťan . Padinský karatisty sa výsledkami v sezóne 2010/2011 .roku plasirovali do super finála v lige šampiónov , ktoré sa usporiada v Kragujevci . Karatisty sa poďakúvajú všetkým čo ích podporujú a zvlášť rodičom . Predseda karate klubu Ján Ondrík .

V stredu 3.novembra v Padinskom miestnom spoločenstve sa od 15-18.hodiny usporiada bezplatná očná prehliadka .

Kolportér Hlas Ľudu bude v piatok a v sobotu vyberat’ poplatné pre tento náš týždenník a preto sa prosia odberatelia , aby si prichystali 250 dinárov .

Predávam bravy váhy do 130 kilogramov . Ohláste sa u Martina Galasa v ulici Vojvodinskych Brigád , alebo večer u Záborský Paľa na telefonné číslo 668-722 .

Mám na predaj prasce váhy od 16 do 25 kilogramov . Ohláste sa u Vĺček Jána v ulici Sutjeska 12 , alebo na telefonné číslo 667-997 .

Predávam prasce váhy od 15-20 kilogramov . Ján Rohárik , telefonné číslo 667-465 .

utorok 26.októbra

Prodajem 9 lanaca zemlje na jednom mestu . Javite se Košarić Peri u Kozjaku na broj telefona 648-048 , ili 066/9169152 .

Do predaju dávame dom neďaleko centra v Kovačici . Dom má ústredné vykurovanie a je upravený pre bývanie . Záujemci sa môžu ohlásiť na číslo mobilu 063/870-99-65 .

Pílim sekám a odkladám drevo – po dohovore . 062/17-18-357 – Paľo .

Predávam kačice , ktoré môžem aj očisť . Pavel Petráš , Moša Pijade 21 , tel.číslo 667-362 .

pondelok 25.októbra - svoje meniny oslavuje Zlatko

V nedeľu 24.októbra v 11.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvítala ekypu Donji Srem z Pećincov. Hostia z Pećincov boli lepší a zvíťazili 3:0 . Výsledky zápasov 11.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V nedeľu 24.októbra v 6.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítali ekypu Jedinstvo z Nového Bečeja . Padinčania boli lepší a zvíťazili 7:1 , čiže v počte zrazených kolkov 3065:2976 .

nedeľa 24.októbra - svoje meniny oslavujú Kvetoslavy

Dnes v nedeľu 24.októbra v 11.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvíta ekypu Donji Srem z Pećincov. Zápas sa začne o 15 hodine . Rozvrh zápasov 11.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v nedeľu 24.októbra v 6.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítajú ekypu Jedinstvo z Nového Bečeja . Zápas sa začne o 13.hodine a my povolávame všetkých milovníkov kolkania na tento zápas .

V sobotu 23.októbra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Michal Ľavroš – Varadínsky zámok .

Predávam brava váhy okolo 110 kg , a metlíňové metli 200 dinárov kus . Plvan Ján , Tatranská 17 , telefonné číslo 668-415 .

Prenajimam hambár pre kukuricu , a kupujem zem na večnosť . Taktiež predávam dom z 14 árovim dvorom v Padine . Opýtajte sa na telefonom čísle 669-120 .

Dávam do prenajmu sípku čiže hambár pre kukuricu . Ohláste sa u Živojnov na tel.číslo 668-602 , alebo na číslo mobilu 062/18-43-144 .

sobota 23.októbra

Dnes v sobotu 23.októbra v Padinskom dome kultúry padinský divadelný humoristy, usporiadajú svoj zábavný program a rozosmejú Vás humoristy ; Kata , Erža a dvaja Ondrišovia (pripomienka: to sú ich umelecké mená) , ktorý prichystali smiešne príhody a vtipy . Zároveň toto predstavenie , ktoré sa začne o 20.hodine v dome kultúry Michal Babinka , je posledné ktoré bude hrať aj známy Arkáško(v divadle ako Ondriš) z Kovačice , keďže ako nám povedal odchádza do dôchodku . Vstupné je 150 dinárov .

Kuchárik Jano z Bielého Blata predáva kurence ťarchy okolo 2kg . 1kg živej váhy je 130 din a očistene sú 190 din/kg . Ohláste sa na telefonné čisla 667-329 a 667-095 , alebo v Kovačici na 661-777 a 661-814 .

Predávam zemiaky . Martin Tomášik , ulica 7.júla 27a , tel. číslo 668-059 .

piatok 22.októbra - svoje meniny oslavujú Sergejovia

Predávam prasce váhy od 15-20kg , ktoré po žiadosti môžem aj očistiť . Nemec Mišo , Novo Naselje 7 , telefonné číslo 668-827 .

Predávame dom z dvorom v ulici Jána Čajaka 17 . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 667-189 , alebo na číslo mobilu 063/17-11-298 .

Z domu nám odyšiel čierny jazavičiar . Prosia sa občania , ktorý ho videli , aby to ohlásili u Holíkov v ulici Edvarda Kardelja na telefonné číslo 668-688 . Sleduje odmena .

štvrtok 21.októbra - svoje meniny oslavujú Uršule a Zlatuše

V piatok 29.októbra budeme predávať očistené kurence po 200 din/kg . Navolajte Čechovcov na telefonné číslo 668-117 .

Prevážam automobilom záujemcov do Belehradu , Nového Sadu a na idé destinácie po dohovore a v hociktorý termín . Zavolajte 062/81-27-301 .

Na webovej adrese Rádio Padiny www.radiopadina.com v rubrike piesne pre stiahnutie si môžete najsť a zadarmo stiahnuť nedávno usporiadaný 15. Banátsky festival slovenských ľudových piesní “V padinskej doline” na ktorom vystúpovali speváci zo slovenských Banátskych osád .

streda 20.októbra

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Ana Galasová rodená Kupcová , ovdovelá po zosnulom Jánovi Galasovi , ulica Olge Petrov číslo domu 26 , ktora naplnila 82 roky svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v stredu , 20 októbra bežného roku o 3 hodine poobede , na padinskom cintoríne .

Miestna organizácia invalidov práce v Padine bude v štvrtok 28.októbra od 10-13.hodine organizovať bezplatnú prehliadku krvného tlaku a obsahu cukra v krvi a to v kancelárii invalidov práce , na poschodí v miestnosti číslo 13 . Taktiež aj v Kovačici v miestnostiach invalidov práce sa bude konať istá prehliaka a to v utorok 26.októbra od 10-13. hodine . Prídite a skontrolujte si svoje zdravie .

Predávame automobil Láda Samara 1300 , '88.ročník . Opýtajte sa na čísle mobilu 063/870-99-65 .

Predávam očistené žito pre siatie odrodu Pobeda , prvá reprodukcia , po 20 din/kg . Ján Soják , číslo mobilu 063/408-135 .

Mám na predaj kurence váhy od 1,5-2,5 kg , živé za 140 din/kg a očistené za 210 din/kg . Môžete sa ohlásiť sa na tel.číslo 667-034 .

Predám veľkého brava , kačice a staršie sliepky . Jano Valenta , Veljka Vlahovića 31 , telefonné číslo 667-890 .

Mám na predaj prasce vahy od 15-25 kg . Ohláste sa u Ján-a Babuchnu , na ulici Karla Marxa 46 , tel.číslo 668-575 . Cena je 170 dinárov pre kilogram .

utorok 19.októbra - svoje meniny oslavujú Kristiánovia

Predávame automobil Láda Samara 1300 , '88.ročník . Opýtajte sa na čísle mobilu 063/870-99-65 .

Predávam očistené žito pre siatie odrodu Pobeda , prvá reprodukcia , po 20 din/kg . Ján Soják , číslo mobilu 063/408-135 .

V sobotu 23.októbra budem predávať junčové mäso . Záujemci si mäso móžu objednať i vopred u Pavla Šimeka v ulici Sáve Kováčevića 64 , alebo na telefonné číslo 667-977 .

Mám na predaj bravy váhy okolo 130 kilogramov . Ohláste sa u Hlavča Martina , ulica Prvomájová 3 , tel.číslo 668-217 .

Každodene predávam kravské mlieko výhodné i pre bábätká . Cicka Paľo , JNA 25 telefonné číslo 668-128 .

V nedeľu 24.októbra v 6.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítajú ekypu Jedinstvo z Nového Bečeja . Zápas sa začne o 13.hodine a my povolávame všetkých milovníkov kolkania na tento zápas .

V nedeľu 24.októbra v 11.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvíta ekypu Donji Srem z Pećincov . Zápas sa začne o 15. hodine .

Pondelok 18.októbra

V nedeľu 17.októbra v 10.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina hosťovala v Palići , kde odohrala majstrovský zápas z istomennou domácou ekypou Palić . Domáci Palić bol lepší a zvíťazil 2:0 . Výsledky zápasov 10.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V nedeľu 17.októbra v 5.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Bečeji odohrali majstrovský zápas z domácim kolkárskim klubom Polet . Kolkáry Doliny boli lepší a zvíťazili výsledkom 6:2 .

Staršie oznamy z roku 2010. si môžete pozrieť v rubrike , ktorá sa nachádza na ľavej strane staršie oznamy z roku 2010 .

nedeľa 17.októbra

Dnes v nedeľu 17.októbra v 10.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať v Palići , kde o 15 hodine odohrá majstrovský zápas z istomennou domácou ekypou Palić . Výsledky zápasov 10.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v nedeľu 17.októbra v 5.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Bečeji o 15.hodine odohrajú majstrovský zápas z domácim kolkárskim klubom Polet . V minulú nedeľu 10.októbra v (zaostalom)3.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Novom Sade na Spense odohrali majstrovský zápas z domácim kolkárskym klubom Vojvodina . Dolina tento zápas v Novom Sade stratila 2:0 . Po 4.kolách sa kolkáry Doliny nachádzajú na 5.mieste ne tabuľke .

Z predajne Zelený Kraj Vám odkazujú , že už vedľa známom asortimente majú aj veký výber pecí a šporákov na pevné palivá , chladničky a ako novinku pre Vás zabezpečili veľmi lacné a kvalitné krmivá , kde 10 kilogramové balenie supera pre ošípané stojí iba 400 dinárov , kým koncentrát pre kuriatká a sliepky nosnice stojí 350 dinárov . Majú ešte plý obchod vecí , ktoré sú Vám potrebné v domácnosti , len ich navštívte a vašej návšteve sa tešia .

V sobotu 16.októbra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Zlatka Karasová – Sihote,sihote .

Mam napredaj bravy , tritikal a šúľky . Zavolajte 667-921 .

Predávam zachovanú 24 diskovú tanieraču . Záujemci sa môžu opýtať na telefonom čísle 667-217 .

Predávam kačice , ktoré môžem aj očisť . Pavel Petráš , Moša Pijade 21 , tel.číslo 667-362 .

Mám na predaj prasnicu váhy od 180-200 kg . Ďurík Marci , ulica Karla Marxa 33 , telefonné číslo 667-821 .

Mám na predaj prasce váhy od 15-25 kilogramov . Plavan Martin , Tatranská , telefonné číslo 668-413 .

Predávame kyslú kapustu v hlávkach . Hlavča Ondrej , Save Kovačevića 9 , Padina , telefonné číslo 668-003 .

sobota 16.októbra

Predávam zachovanú 24 diskovú tanieraču . Zavolajte telefonné číslo 667-217 .

piatok 15.októbra - svoje meniny oslavujú Terézie

Predávam brava a prasce . Ďuro Živojný , Moša Pijade 15 , telefonné číslo 668-632 .

Predávam automobil Láda karaván 111 , 2000.ročník . Opýtajte sa na telefonom čísle 667-073 , 063/74-33-523 .

Spolok žien z Padiny Vás povoláva na výstavu ručných prác mládeže z osobitnými potrebami . Otváranie výstavy sa uskutoční v miestnostiach Domu Kultúry Michala Babinku v nedeľu 17.októbra o 16.hodine .

štvrtok 14.októbra - svoje meniny oslavujú Borisovia

Predávam 130 kilogramového brava . Zavolajte telefonné číslo 667-121 .

Izdajem dvoiposoban namešten stan sa centralnim grejanjem nedaleko Vukovog spomenika u Beogradu . Javite se na broj mobilnog telefona 060/492-07-18 .

Prodajem , krmaču sa prasićima , takođe prodajem koze i jariće . Nazovite u Samošu 675-054 .

Predávam bravy do 120 kilogramov . Blyžšie informácie môžete dostať u Jána Brachnu , Vúka Karadžića 67, alebo na telefonné číslo 667-779 .

Duhovná cirkev vás povoláva na evanielizačný večierok v dome kultúry v nedeľu 17.októbra o 19.hodine . Vstup je voľný .

Fudbylisty pioniery hrali v minulú nedeľu v Starčeve zo svojmi rovesníkmi a zápas stratili 5:0 . Kadety taktiež na hosťovaní v Starčeve zápas stratili výsledkom 3:1 .

Záujemci čo chcú ísť na koncert Párneho Váljka , ktorý sa usporiada v nedeľu večer v Belehrade a potrebná ím je preprava , nech sa ohlásia u Mackovej Kataríne na číslo mobilu 063/8870354 . Jesto ešte 3 slobodné miesta v kombi vozidle .

streda 13.októbra

V Padinskom dome kultúry Michal Babinka sa v nedeľu 10.októbra usporiadal 15. Banátsky festival slovenských ľudových piesní “V Padinskej doline” na ktorom vystúpili speváci zo slovenských Banátskych osád . Po mienky odbornej poroty 1.miesto a zároveň aj cenu obecenstva si vyspievala Vojlovičanka Katarína Kalmárová , 2.miesto si vyspievala Kovačičanka Tatiana Jašková , pokým si 3.miesto zýskal Vojlovičan Miroslav Beška . Najmladša účastníčka bola Tamara Hrončíková z Bielého Blata .

Oznámenie z Elektrovojvodiny : Pre práce na visokom napätí v stredu 13.októbra od 9-14 h , bez elektrického prúdu zostanu nasledovné osady : Padina , Kovačica , Debeljača a Crepaja . V prípade nepriaznivého počasia sa práce odložia .

Zo Zrno Prómetu oznamujú , že sú im potrebný robotníci . Ponúkajú Vám semennú pšenicu a umelé hnojivá , ktoré môžete zaplatit v hotovosti alebo na zmluvu a predávajú aj uhlie Pljevlja . Kukuricu rodu 2010 odkupujú po najvižších denných cenach . Pre blyžšie informácie sa môžete ohlásiť na telefonné čísla 667-411 a 669-048 .

Reštaurácia na bazéne v Debeljači organizuje všetky druhy osláv: svadby , krstenia , narodeniny , stretnutia generácií , a iné , po cene od 5-15 Eur . Taktiež v reštaurácii si môžete každodene objednať rôzne jedlá a nápoje z ktorých zvlášť vidvájame ryby na rošte . Navštívte nás , a opýtať sa môžete na telefonné číslo 664-246 , alebo na číslo mobilu 063/19-17-768 .

"Restoran na bazenu u Debeljači organizuje sve vrste proslava, svadbe, krštenja , rođendane , susrete generacija , proslave povodom pričesti po ceni od 5-15 evra . Takođe u restoranu možete provesti lepe trenutke uz svakodnevnu raznovrsnu ponudu jela i pića a naročito jela od ribe, sa roštilja, po porudžbini.dođite, očekujemo vas. Tel. za informacije 063-19-17-768 , ili 664-246 .

Oznámenie pre študentov: Všetci študenty , ktorý každodenne cestujú zo svojho mesta ubytovania v Kovačickej obci do mesta kde študujú m
ôžu dostať úhradu pre cestovné trovy . Potrebné je , aby cestovné lístky , alebo mesačnú kartu , spolu zo stvrdzenkou z fakulty , že sú riadny študenty , ako aj , že nemajú štipendiu - priniesli do obci Kovačica najneskoršie do 31.októbra . Opýtať sa môžete aj na telefonom čísle 661-122 .

V utorok 19.októbra budem mať na predaj baranie mäso . Ohláste sa u Povolný Martina v ulici Edvarda Kardelja 15 v Padine , alebo na číslo mobilu 062/32-32-34 .

Predám automobil Golf dvojku , pohon na benzín a plyn . Zavolajte 662-373 , alebo 064/261-36-87 .

Predáme drevenú spálňu : trodielny ormán , komodu a iné . Opýtať sa môžete na číslo mobilu 061/809-88-87 , alebo na 660-398 .

Predám dom z dvorom v Uzdíne – cena po dohovore a taktiež predám aj železný elevátor . Blyžšie informácie môžete dostať u Jána Pavelu na telefonné číslo 673-718 .

Predám motorku Kavasaki-kros 125 kubikovú . Kozák Marek , telefonné číslo 668-579 .

Pekné počasie rozprúdilo lámačku v ktorej učinkujú od najmladších do najstarších . Na obraźku Lamacka z vlečky pomocou transportéra a elevátora , dávajú kukuricu do hambára . Obrázok lámačky si môžete pozrieť ak kliknete na Lamacka .

utorok 12.októbra - svoje meniny oslavujú Maximiliánovia

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Zuzana Pavelová rodená Dišpiterova , ovdovelápo zosnulom Pavlovi Pavelovi , ulica Ive Andrića číslo domu 40 , ktora naplnila 81 rok svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v uturok , 12 októbra bežného roku o 3 hodine poobede , na Padinskom cintoríne .

Zo Zrno Prómetu oznamujú , že sú im potrebný robotníci . Ponúkajú Vám semennú pšenicu a umelé hnojivá , ktoré môžete zaplatit v hotovosti alebo na zmluvu a predávajú aj uhlie Pljevlja . Kukuricu rodu 2010 odkupujú po najvižších denných cenach . Pre blyžšie informácie sa môžete ohlásiť na telefonné čísla 667-411 a 669-048 .

Prodajem tovljene piliće , živi 130 , očišćeni 190 dinara . Javite se na broj telefona 675-308 - „Duga“ - Samoš .

Prodajem Pasat '90.-to godište 1.8 plin , za 1.800 Evra . Zainteresovani neka se jave na broj mobilnog telefona 063/22-71-88 .

Kupujem novú kukuricu na šúľkoch . Ohláste sa na tel.číslo 668-227 .

pondelok 11.októbra

V nedeľu 10.októbra sa v Padinskom dome kultúry Michal Babinka usporiadal XV. Banátsky festival slovenských ľudových piesní na ktorom vystúpili speváci z takmer všetkých slovenských osád v Banáte a víťazkou festivalu sa stala speváčka Katarína Kalmárová .

V nedeľu 10.októbra v 9.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvítala ekypu Sloga z Temerínu . Zápas sa skončil výsledkom 2:1 v prospech Doliny . Výsledky zápasov 9.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Oznámenie z Elektrovojvodiny : Pre práce na visokom napätí v stredu 13.októbra od 7:30-17 h , bez elektrického prúdu zostanu nasledovné osady : Opovo , Baranda a Čenta . V prípade nepriaznivého počasia sa práce odložia .

nedeľa 10.októbra

Dnes v nedeľu 10.októbra sa v Padinskom dome kultúry Michal Babinka usporiada XV. Banátsky festival slovenských ľudových piesní na ktorom vystúpia speváci zo všetkých slovenských osád v Banáte . Začiatok je o 19.hodine a vstupné je 150 dinárov .

Dnes v nedeľu 10.októbra v 9.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvíta ekypu Sloga z Temerínu . Zápas sa začne o 15:30 hodine . Výsledky zápasov 9.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v nedeľu 10.októbra v (zaostalom)3.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Novom Sade na Spense o 11.hodine odohrajú majstrovský zápas z domácim kolkárskim klubom Vojvodina .

Vážený milovníci Výtvarnej tvorby chceme Vás poinformovať , že náš umelec Ján Bačúr pokračuje zo svojou výstavnou výtvarnou tvorbou . Tentoraz sa predstavý na oslavách v 200 ročnom Jánošíku , svojou 46.-tou samostatnou výstavou . Vernisáž bude nainštalovaná v nedeľu 17.októbra v miestnostiach fary pri evanielickom kostole a návštevníci si ju budú mósť pozrieť po ukončenych bohoslužbách . Povolávame všetkých záujemcov . O priebehu tejto výstavy Vas poinformujeme po jej ukončení . Údaje nám poskytol insitný maliar Ján Bačúr .

V novootvorenej predajni “Una” v ulici Andreja Slákoviča 3 , si môžete po výhodných cenách zabezpečiť cukor za 82 dináre , vajcia 9 dinárov , oblátky 42 dináre , 5 litrový deterdžent pre riad 220 dinárov a iné .

Strávte zimnú dovolenku v mestečku Krahulj neďaleko Bánskej Bystrice na Slovensku . Odchod je 7.januára a pre blyžšie informácie sa opýtajte v Evroturse na telefonnom čísle 667-391 alebo na čísle mobilu 063/771-32-42 .

Predavam traktor Torpédo 90 , bez prednémo pohonu , ako aj žitnú pneumatskú sejačku (značky Gaspardo) šírky 4,5 metra . Zavolajte telefonné číslo v Jánošíku 866-006 , alebo 063/19-86-435 .

sobota 9.októbra - svoje meniny oslavujú Anastázie

Ochotníci padinského domu kultúry : folkloristy , ako aj mužská a ženská spevácka skupina , odcestujú dnes v sobotu 9.októbra do Hajdučice , kde budú vystupovať zo svojím programom a tak zveličia kirvajové oslavy v tejto Banátskej osade .

pripomienka:

Staršie oznamy z roku 2010. si môžete pozrieť v rubrike , ktorá sa nachádza na ľavej strane staršie oznamy z roku 2010 .

V piatok 8.októbra , nižšie ročníky žiakov základnej školy mali v parku kros , čiže pouličný beh .

ZS krosZS kros

ZS kros

V piatok 8.októbra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit týždňa a hitom týždňa sa stála pieseň Profil – Mladá cigánka .

Z domu nám odyšiel bielo-hnedý pes Hasky . Prosia sa občania , ktorý ho videli , aby to ohlásili na telefonné číslo 667-671 .

Predávam prasce váhy od 30 do 35 kilogramov . Šimek Ondrej , Ľudovita Štúra 31 , telefonné číslo 667-175 .

Predám automobil Suzuky-Maruty '95.ročník za 1200 Eur . Zavolajte telefonné číslo 669-023 , alebo číslo mobilu 063/78-73-159 .

Prodajem 9 lanaca zemlje . Javite se Košarić Peri u Kozjaku na broj talefona 648-048 ili 066/9169152 .

piatok 8.októbra - svoje meniny oslavujú Eugénie a Uny

Ak Vám je potrebné opraviť vaše kotly pre ústredné vykurovanie , alebo aj iné hrejné telesá ako aj bojlery , zavolajte Bošov servis pre vykurovanie , na telefonné číslo 668-318 , alebo navštívte podnik Termokomerc v Padine na ulici Janka Čmelíka 10 , kde si môžete aj kúpiť všetko pre ústredné vykurovanie , ako aj pre vodovod . Pracujú aj v Kovačici na ulici Maršala Tita 64 , kde im je tel.číslo 660-388 .

Mám na predaj staré šúľky . Kutálek Mišo , Jánošíkova 5 , Padina,tel.číslo 667-251.

V kontakt relácii hit dňa , dnes si budeme voliť hit týždňa .

štvrtok 7.októbra - svoje meniny oslavujú Eli

Predám zachovaný traktor Torpédo 75 z predným pohonom , setvospremáč 2.8m , orací a špartáci pluh . Môžete sa opýtať na čísle mobilu 063/70-99-852 .

V pondelok 18.októbra budeme predávať očistené kurence po 200 din/kg . Navolajte Čechovcov na telefonné číslo 668-117 .

Vypožičiavam rýchlomontážnu skelu , do 160 m² . Móžete sa opýtať na čísle mobilu 063/83-74-825 , alebo 062/89-67-607 .

Dávam na podnájom hambár pre kukuricu . Zaujemci sa môžu ohlasiť u Petrášov na telefonné číslo 667-088 .

Predám grunt na ulici Doktora Holubeka , veľkosti 6 árov . Zavolajte 063/8848932 , alebo 667-416 .

Ak Vám je potrebné opraviť vaše kotly pre ústredné vykurovanie , alebo aj iné hrejné telesá ako aj bojlery , zavolajte Bošov servis pre vykurovanie , na telefonné číslo 668-318 , alebo navštívte podnik Termokomerc v Padine na ulici Janka Čmelíka 10 , kde si môžete aj kúpiť všetko pre ústredné vykurovanie , ako aj pre vodovod . Pracujú aj v Kovačici na ulici Maršala Tita 64 , kde im je tel.číslo 660-388 .

V nedeľu 3.októbra v 4.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítali ekypu Kristál zo Zrenjanjinu . Padinský kolkáry boli lepší a zvítazili výsledkom 2:0 , čiže v počte zrazených kolkov 3143:3040 . Pre Dolinu hrali: Tepša Nikola , Čengeri Arpad , Hornjaček Jan , Tomašik Pavel , Nađ Benjamin a Beška Pavel . Kokáry Doliny sa nachádzajú na 4.mieste na tabuľky . V nedeľu 10.októbra v zaostátom 3.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Novom Sade na Spense o 11.hodine odohrajú majstrovský zápas z domácim kolkárskim klubom Vojvodina . Tabuľku po 4.kole si môžete pozrieť pod týmto textom . Rozvrzh zápasov v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , v ktorej súťažia aj kolkáry Doliny - 1.diel , si môžete pozrieť , alebo stiahnuť ak kliknete tuná .

1

BANAT

Zrenjanin

4

4

0

0

27.5

:

4.5

8

66

:

32

2

ŽELEZNIČAR

Inđija

4

3

0

1

20.5

:

11.5

6

54.5

:

41.5

3

JEDINSTVO

Novi Bečej

4

2

1

1

17

:

15

5

49

:

47

4

DOLINA

Padina

3

2

0

1

14.5

:

9.5

4

37

:

35

5

TOZA MARKOVIĆ

Kikinda

4

2

0

2

12.5

:

19.5

4

43

:

53

6

POLET

Sombor

4

1

1

2

16

:

16

3

49.5

:

46.5

7

KRISTAL

Zrenjanin

4

1

1

2

15

:

17

3

47.5

:

48.5

8

VOJVODINA

Novi Sad

3

1

1

1

11.5

:

12.5

3

34

:

38

9

HAJDUK

Kula

4

1

0

3

10

:

22

2

38

:

58

10

VIHOR

Sombor

4

0

0

4

7.5

:

24.5

0

39.5

:

56.5

streda 6.októbra - svoje meniny oslavujú Viery

V A.D.Doline nedávno začala z prácov nová sýpka čiže sylos (na obrázku) . Z A.D.Doline zároveň oznamujú , že aj naďalej odkupujú kukuricu , predávaju palivo D2 , a pracuju od 7-20. h . Pre blyžšie informácie sa opýtajte na telefonnych číslach 667-262 a 667-230 .

AD Dolina-SilosNová sýpka v A.D. Doline

Z padinského domu kultúry Michal Babinka oznamujú všetkých záujemcov-spevákov , čo sa zaujímaju o účasť na festivale slovenských ľudových piesní Padina spieva , aby sa ohlásili osobne v dome kultúry , alebo na telefonné číslo 667-235 .

utorok 5.októbra

Karatisty Padinskej Doliny súťažili v sobotu 2.októbra v 1.jesennom kole v kvalifikáciách štátneho majstrovstva . Na ťomto súťažení v Despotovci učinkovalo okolo 500 karatistov z celého Srbska . Padinčania nastupovali v podmladedom zostave zo štyrmi debutantí: Zdenkom Zemenom , Danielom Chrťanom , Jánom Bačúrom a Jegorom Mikulášom . Padinčania predsa boli úspešný a zýskali si 6 medailov . Zlaté si obhájili Daniela Končeková a Zdenko Zemen , striebornú Ján Bačúr , a bronzové Igor Hlavatý v bojoch , Stefany Petrovičová tiež v bojoch a Jegor Hlavatý . Štvrté miesto si zýskali : Mário Boboš , Vladimír Hološ a Daniel Chrťan . Karatisty sa poďakúvajú všetkým čo ích podporujú a povolávajú všetkých čo chcú trénovať , aby sa ohlásili u členov , alebo u predsedu Jána Ondríka .

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náš spolu brat , manželka Nosáľová , ulica 7.júla číslo domu 1 , ktorý naplnil 81 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v utorok , 5.októbra bežného roku o 3 hodine poobede , na padinskom cintoríne .

Obaveštenje iz Elektrovojvodine za stanovnike Debeljače: Zbog planiranih radova na visokonaponskoj mreži , u četvrtak 7.oktobra od 9-13:30 h , struju neće imati jedan deo Debeljače , od ulaza PVO-a prema centru , oivičeno ulicama Ive Lole Ribara i Doža Đerđa . U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika , radovi će se odložiti .

Predávam prasce . Jano Funtík , Horná Dolina 41 , telefonné číslo 667-436 .

Hľadáme šopu pre žitný kombajn . Pavel Brezník ulica Maršala Tita 17 , telefonné číslo 667-116 .

pondelok 4.októbra

V nedeľu 3.októbra v miestnostiach Domu kultúry Michala Babinku v Padine , bola slávnostná promócia knihy „Padinské slovenské ochotnícke divadlo vo fotografiách 1919-2009“ , ktorú vydal miestny výbor matice Slovenskej v Padine . Na promócii divadelníci predviedli aj kratší priliehavý program . Záujemci si knihu mohli aj kúpiť a taktiež aj všetci čo chcú , si knihu môžu zabezpečiť v padinskej knihovni každý pracovný deň . Ináč kniha je plná obrázkov od tých najstarších padinských divadelnćh prestavení , až po posledné divadlo . Na obrázku je náslovná strana knihy , a ak chcete vidieť ešte zopár strán z tejto 100 stranovej knihy , kliknite tuná .

Divadlo-kniha

V nedeľu 3.októbra členovia Padinskej cirkvi predvádzaný pánom farárom Jánom Cickom hosťovali v Jánošíku , kde ich vo fare uvítala Jánošícka pani kantorka Zuzana Đukićová . Návšteva bola úspešná a členova padinskej cirkvi sa v Jánošíku príjemne cítili . Ináč včera v nedeľu bol v Jánošíku cirkevný sviatok - kirvaj . V nasledovnú sobotu 9.októbra ochotníci domu kultúry Michal Babinka odcestujú do Hajdušice - na kirvaj , kde budú učinkovať v ich programe .

Predávam prasce . Kutálek Michal , telefonné číslo 668-684 .

Mam napredaj bravy váhy od 110-130 kg , tritikal a mapu padinského chotaru a okolia . Zavolajte 667-921 .

nedeľa 3.októbra

V sobotu 2.októbra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolíli hit leta a hitom leta sa stála pieseň Milinka Megová-Anička má prsteň .

Oznamujeme občanov Padiny , že sa v dnes nedeľu 3.októbra , na pomník padlých bojovníkov , ktorý sa nachádza v parku pred školou , budú o 11.hodine klásť vence .

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu- sestra Mária Mrenicová rodená Megová ovdovelá po zosnulom Pavlovi Mrenicovi , ulica Jánošíkova číslo domu 3 , ktora naplnila 68 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulélej sa bude konať v nedeľu , 3 októbra bežného roku o 4 hodine poobede , na padinskom cintoríne .

V sobotu 2.októbra v 8.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina hosťovala v Apatíne , kde odohrala majstrovský zápas z domácou ekypou Mladost . Zápas sa skončil výsledkom 1:0 v prospech Doliny . Touto výhrou fudbalisty Doliny sa ocitly na 1.mieste na tabuľke . Výsledky zápasov 8.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes v nedeľu 3.októbra v 4.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkáry Doliny v Padine uvítajú ekypu Kristál zo Zrenjanjinu . Zápas sa začne o 13.hodine a my povolávame všetkých milovníkov kolkania na tento zápas . Ináč všetky zápasy ktoré kolkáry Doliny budú hrávať doma , budú začínať o 13.hodine .

Dnes v nedeľu 3.októbra v miestnostiach Domu kultúry Michala Babinku v Padine bude slávnostná promócia knihy „Padinské slovenské ochotnícke divadlo vo fotografiách 1919-2009“ , ktorú vydal miestny výbor matice Slovenskej v Padine . Promócia sa začne o 18.hodine a divadelníci pripravia priliehavý program . Matičiary a divadelníci vítajú všetkých občanov na tejto promócii , na ktorej si budete môsť aj kúpiť okrem pomenutej knihy o padinskom divadle aj knihu o Padine (I vydanie) , ako aj knihu o Padine (II vydanie) .

V rámci osláv Kovačického októbra 2010 – v Kovačici sa usporiadajú mnohé podujatia . Niektoré z ních sú: nedeľa 3.októbra16h: majstrovský fudbalový zápas Slávia-Polet ; nedeľa 3.októbra20h: Ľudová veselica na nádvorý ZŠ ; nedeľa 3.októbra20h: koncert KUS Klasy zo Starej Pazovy(v sieni DK) . Kompletný program osláv si môžete prevziať ak kliknete tuná .

sobota 2.októbra

V nedeľu 3.októbra členovia Padinskej cirkvi budú hosťovať v Jánošíku , kde je v nedeľu cirkevný sviatok - kirvaj . V nasledovnú sobotu 9.októbra ochotníci domu kultúry Michal Babinka odcestujú do Hajdušice - na kirvaj , kde budú učinkovať v ich programe .

DOO Unitrgovina oznamuje , že má na ponuke visokokalorické uhlie "Pljevlja" v kocke aj v kusoch , výhodný pre domácnosti a pre ústredné vykurovanie . Dovážame ihneď po objednávke . Navolajte 668-993 , 668-994 alebo , každý pracovný deň od 7-17 h .

Po výhodnej cene predám používané dosky rôznej dĺžky a šírky . Zavolajte 668-660 , alebo 061/81-81-997 .

Začala lámačka , iste najobsiahlejšia práca Padinčanov a Kovačičanov počas jeseni .

lamacka 1.10.2010lamacka 1.10.2010Lámačka

Z Telekomu oznamujú , že v ích miestnostiach v ulici Maršala Tita v Kovačici začalo z prácou odelenie čiže okienko pre kontakt zo zákaznící . Na pomenutom okienku môžete dostať všetky informácie súvisiace z vaším telefonym číslom , uzavrieť zmluvu pre zapojenie adsl internetu , alebo mobilneho telefónu , vlastne môžete dostať mnohé informácie súviciace z Telekomom , pre ktoré ste donedávno museli odchádzať do Pánčeva .

Dnes v sobotu 2.októbra v 8.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať v Apatíne , kde o 15:30 hodine odohrá majstrovský zápas z domácou ekypou Mladost .

Mám na predaj prasce vahy od 15-25 kg . Ohláste sa u Ján-a Babuchnu , na ulici Karla Marxa 46 , tel.číslo 668-575 , alebo na číslo mobilu 063/264-719 .

Nájdený je sivo-modrý bicykel . Majiteľ sa môže ohlásiť na telefonné číslo 667-774 . (poznámka: našiel sa majiteľ)

V rámci osláv Kovačického októbra 2010 – v Kovačici sa usporiadajú mnohé podujatia . Niektoré z ních sú: piatok 1.októbra18h: táborový oheň ; piatok 1.októbra21h: disko zábava na nádvorý ZŠ ; sobota 2.októbra11h: výstava ženskych prác ; sobota 2.októbra12h: otvorenie výstavy obrazov insitných maliarov ; sobota 2.októbra20h: Večierok slovenských evergeenov(Ivan Ožvát) ; sobota 2.októbra20h: Ľudová veselica na nádvorý ZŠ ; nedeľa 3.októbra9h: Fazuliáda(súťaž vo varení kotlíkovej fazule) ; nedeľa 3.októbra13:30h: Jarmok ručných prác na nádvorý ZŠ ; nedeľa 3.októbra15:30h: tortiáda(predajná výstava tórt) ; nedeľa 3.októbra16h: majstrovský fudbalový zápas Slávia-Polet ; nedeľa 3.októbra20h: Ľudová veselica na nádvorý ZŠ ; nedeľa 3.októbra20h: koncert KUS Klasy zo Starej Pazovy(v sieni DK) . Kompletný program osláv si môžete prevziať ak kliknete tuná .

piatok 1.októbra

Rádio Padina dnes oslavovala 9.rokov od svojho založenia , totiž od 1.októbra roku 2001 , keď rádio Padina začala zo svojou prácou .

Radio PadinaRádio Padina z roku 2006

Predám dom z dvorom na ulici Andreja Sládkoviča 52 . Pre blyžšie informácie sa môžete opýtať Sabo Miša , v ulici Promájovej 4 , alebo na telefonné číslo 667-609 .

Predám dom na ulici Michala Babinku 7 . Opýtajte sa na čísle mobilu 063/764-84-51 .

Predám 5,5 tónovú vlečku Loznica . Vestek Pavel , ulica Janka Čmelíka 92 , Kovačica , telefonné číslo 660-162 , alebo číslo mobilu 062/850-42-82 . (poznámka: vlečka je predaná)

Mám na predaj prasce váhy od 15-18 kilogramov . Plavan Martin , Tatranská , telefonné číslo 668-413 .

V kontakt relácii hit dňa , dnes si budeme voliť hit mesiaca septembra a v sobotu si zvolíme hit leta .

Štvrtok 30.septembra

Predám automobil Renault 5 , '84.ročník , registrovaný do mája 2011.roku . Opýtajte sa na čísle mobilu 063/73-62-414 .

Mám na predaj 120 kilogramového brava . Opýtať sa môžete na telefonom čísle 668-569 .

Predám automobil Opel Astra '96.ročník , ako aj zachovanú práčku Gorenje . Opýtajte sa na telefonné číslo 667-169 , alebo 062/88-15-383 .

streda 29.septembra - svoje meniny oslavujú Michalovia

Predávam prasnicu váhy do 250 kilogramov . Pavel Kukučka , ulica Vúka Karadžića 45 , telefonné číslo 669-126 .

Predám zadné kolesá pre traktor Torpédo 18,4-30 , ako aj úske 12,4-36 . Ohláste sa u Juraja Šišku v Kovačici , ulica Ive Lole Ribara 53 , na telefonné číslo 661-617 , alebo na číslo mobilu 065/44-18-444 .

Predám 25 kilogramové prasce , ako aj väčšie kozlience . Litavský Ondrej , ulica Bratov Jesenskych 17 , telefonné číslo 668-856 .

Predali by sme 2 mladé 7 mesačné bravy váhy do 120 kg . Ohláste sa u Galas Martina v ulici Vojvodinskych brigád 74 počas celého dňa .

Ponúkame Vám malé 5 týždňové šteniatká druhu Dalmatinac. Opýtať sa možete na telefonom čísle 660-880 , alebo na čísle mobilu 063/87-11-960 .

Zapisujeme pre piatok 1.októbra očistené kurence po 190 din/kg . Navolajte Čechovcov na telefonné číslo 668-117 .

Pílim ohrevné drevo , 300 dinárov pre kubický meter . Zavolajte 661-429 , alebo číslo mobilu 063/87-78-890 – Pindro .

Prenajímam 7 metroví hambár pre kukuricu . Kozák Zuza , ulica Ľudovita Štúra 6 , telefoné číslo 667-832 .

utorok 28.septembra

Predám daráľov , ktorý mele celé šúľky , a predám aj drevené rohy . Môžete sa opýtať na telefonom čísle 667-598 .

Potrebný je vodič kamióna z “C” aj “E” kategóriou . Môžete sa opýtať na telefonom čísle 667-598 .

Predám 5 siah zeme v Nováckom chotáry . Pavel Poláček , Edvarda Kardelja 4 , telefonné číslo 667-020 .

pondelok 27.septembra - svoje meniny oslavujú Damianovia

Mám na predaj barance druhu Ilde Frans , ako aj bravy . Ján Petrovič , ulica Žárka Zrenjanina 4 , telefonné číslo 667-410 .

Predám kamín Rustik a pec Kreka Veso . Môžete sa opýtať na telefonom čísle 667-943 .

Kolkársky zápas v 3.kole majstrovstva v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , medzi Novosadskou Vojvodinou a Padinskou Dolinou , ktorý sa mal hrať v nedeľu 26.septembra v Novom Sade na Spense je odložený a bude sa hrať v nedeľu 10.októbra o 11.hodine . Rozvrzh zápasov v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , v ktorej súťažia aj kolkáry Doliny - 1.diel , si môžete pozrieť , alebo stiahnuť ak kliknete tuná .

V nedeľu 26.septembra v 7.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvítala ekypu Vršca . Dolina bola lepšia a zvíťazila 1:0 (polčas 0:0) . Výsledky zápasov 7.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dolina-Vrsac 26.9.2010Dolina-Vršac 1:0

nedeľa 26.septembra

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský , evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Ján Husárik , ovdovelý po zosnulej Ane Jasenákovej , ulica Veljka Vlahovića číslo domu 19 , ktorý naplnil 88 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v nedeľu 26. septembra bežného roku o 3.hodine poobede , na padinskom cintoríne .

Dnes v nedeľu 26.septembra v 7.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina na domácom trávniku uvíta ekypu Vršca . Zápas sa začne o 16.hodine . Rozvrh a výsledky zápasov 7.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V sobotu 2.októbra v Kovačicom dome kultúry svoj koncert usporiada Ivan Ožvát spevák zo Slovenska . Na koncerte sa zúčastnia aj početný hostia ako Kvetoslava a Slovenka Benkove , Eva Petríkova a iný . Začiatok je o 20 hodine a vstupné je iba 100 dinárov .

Predám dom z dvorom veľkosti 15 árov v ulici Žárka Zrenjanina 8 . Zavolajte telefonné číslo 668-443 , alebo 011/39-41-578 .

Predávam hrozno pre víno . Pavel Petráš , ulica Janka Čmelíka 9 , telefonné číslo 668-669 .

Držím príplodného capa . Pavel Mega , telefonné číslo 669-114 .

sobota 25.septembra

V piatok 24.septembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Mária Vyhnálová – Tam pri Žiline .

Predávam šúľky . Zavolajte na telefonné číslo 667-122 .

piatok 24.septembra

Milí bratia,sestry v pánu , vážený poslucháči , Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula naša spolu sestra MÁRIA ŠIMÁKOVÁ rodená BÍLEKOVÁ , ovdovelá po zosnulom Jurajovi Šimákovi , ulica JÁNA KOLÁRA číslo domu 2 , ktorá naplnila 86 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v piatok , 24.septembra bežného roku o 15 hodine , na padinskom cintoríne .

Predávam brava , sejačku , a zmajovu vlečku . Navolajte 667-205 .

Predávam v ulici Jánošíkovej 28 - dom z dvorom veľkosti 10 árov a 61 m² . Záujemci sa môžu ohlásiť u Pavla Marušníka , v ulici Žárka Zrenjanina 28 , alebo na číslo mobilu 062/17-96-405 .

štvrtok 23.septembra - svoje meniny oslavujú Zdenke

Žiaci padinskej základnej školy Maršal Tito budú mať v sobotu od 9:30h "bicyklizmus" .

Predávam zachovaný a registrovaný automobil Jugo , '91.ročník . Záujemci sa môžu ohlásiť u Majdlen Eve , v ulici Ljudovita Štúra 10 , alebo na telefonné číslo 667-831 .

Mám na predaj šúľky . Ján Nemoga , telefonné číslo 667-326 .

Dávam do prenajmu hambár . Navolajte číslo mobilu 063/391-964.

Nájdený je tmavo-zelený bicykel . Majiteľ sa móže ohlásiť na telefonné číslo 669-001 .

Nájdený je nový červený bicykel . Majiteľ sa móže ohlásiť na telefonné číslo 668-176 .

streda 22.septembra

V našom prostredí sa môžu vidieť ako na obrázkoch pod týmto textom , po druhý krát tohoto roku niektoré rozkvitnuté stromy . Nielen že je pekné počasie , bez ktorého samozrejme stromy nemôžu rozkvitnúť , ale ide aj o to , že stromy na ktorych listy zjedli dudovce(o ktorých sme už písali) , znovu začali pučiť , vyrástli im znovu listy a rozkvitli . Na prvý pohľad je to pekne , ale vlastne z prvými mrazmi , stromi a listy na nich zamrznú a tak sa zmenší úroda pre nasledovný rok (keďže si stromy tak utratia časť sily , ktorú potrebujú pre nové listy) .

rotkvitnuty stromrotkvitnuty konar

Otvorená je nová predajňa v ulici Andreja Sládkoviča 3 , ktorej sú majitelia Halabrín Bekira a Miroslav , kde si môžete zaobstarať všetky základné veci pre domácnosť po veľmy výhodných cenách . Predajňa pracuje od 7. do 20. hodine . Tešíme sa Vašej návšteve .

Mám na predaj 120 kilogramového brava . Opýtať sa môžete na telefonom čísle 668-569 .

Mám na predaj prasce vahy od 15-25 kg . Ohláste sa u Ján-a Babuchnu , na ulici Karla Marxa 46 , tel.číslo 668-575 .

V sobotu 25.septembra budem predávať mladé hovädzie mäso . Záujemci si mäso môžu objednať nejneskoršie do soboty u Martina Bíleka na telefonné číslo 668-777 , alebo na číslo mobilu 061/11-60-895 .

utorok 21.septembra 2010. - svoje meniny oslavujú Matúšovia

Takmer každý deň doobedu , čiže okolo obedu je v Padinskej pošte veľký stisk a na rad sa čaká aj von z budovy pošty(ako na obrázku) . Rady sa vytvárajú okolo dvadsiatého v mesiaci keď je posledný deň pre platenie odriadených účtov , alebo okolo 1. v mesiaci , alebo prvé dni v mesiaci keď sa delí plat , alebo keď sa delí detský dodatok , alebo keď sa delia rôzne akcie štátu , alebo ... takmer je to každý deň . Na rad po poštové okienko sa často čakáva aj po jednu hodinu . Ani v Hospodárskej čiže Privrednej banky nie je situácia mnoho lepšia a tam sa vtedy čakáva "iba" pol hodine .

ptt

Prodajem stan u Padini , ulica Masarikova 27 . Zainteresovani neka se jave na broj mobilnog telefona 061/63-85-032 .

Predávam 11.metrovy elevator z gumenou paskou . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné čísla 667-462 , alebo 667-799 .

Predám automobil Zástava 128 , skala 55 , '89.ročník . Pavel Kutálek , Vojvođanskich Brigád 24 , telefonné číslo 668-145 , alebo 063/73-62-438 .

Stratený je červený športový bicykel , prosí sa poctivý nálezca , aby navolal tel.číslo 668-687 .

Prodajem 2,5 jutra zemlje od Putnikova na gore , kao i 1,5 lanaca pored asfalta između Uzdina i Kovačice . Zainteresovani neka se jave na broj telefona 673-017 .

Predávam 120 litrovú chladničku a šporák na pevné palivo . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 668-430 .

Predávam dospelé pávy . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 648-166 .

Fárma ošípaných zo Subotice oznamuje , že predáva najnovšiu F1 generáciu prasiec , výborných chovných permormansov . Prasce denne priberaju po 750 gramov a za 120 dní dospelé ošípané , ktoré su veľmi mestnaté , majú 120 kilogramov . Cena prasiec je 180 dinárov pre kilogram a informácie môžete dostať u Martina Povolného , v ulici Edvarda Kardelja 15 , alebo na číslo mobilu 062/32-32-34 .

Predávam 11.metrovy elevator z gumenou paskou . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné čísla 667-462 , alebo 667-799 .

pondelok 20.septembra 2010. - svoje meniny oslavujú Ľuboslavy

Občania ktorý si chcú zadovážiť knihu o Padine , Padina 1806-2006 , zborník prác II , môžu to urobiť v knižnici pri Dome kultúry Michala Babinku v každý pracovný deň a kniha stojí 1.000 dinárov . Môžete kontaktovať aj predsedu miestného spoločenstva Padina Jána Tifenbacha na email mzpadina@gmail.com . Niektoré obrázky ako vyzerá kniha si môžete pozrieť ak kliknete tuná .

knihaKniha

Hasiči v nedeľu 19.septembra od 10.hodine doobedu , konali zápis nových členov , predovšetkým to boli žiaci Padinskej Základnej Školy Maršal Tito , a novým členom ihneď aj začala vyuka pre závodenie .

Výsledky zápasov 6.kola , v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

nedeľa 19.septembra 2010.

V nedeľu 19.septembra v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , sme vysielali pozdravy k zasnúbeniu Jankovi Čobaninovi z Jasminou Petrovou ,ako aj k dnešným narodeninám našej hlásateľky Kataríne Petrášovej .

V sobotu 18.septembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina hosťoval v Odžakoch kde o 16 h odohrala majstrovský zápas z domácou ekypou Tekstilac Ites Zápas sa skončil výsledkom 4:1 v v prospech domácej ekype Tekstilac Ites . Rozvrh ostatných zápasov 6.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Dnes , v nedeľu 19.septembra , veterány fudbalového klubu Dolina odohrajú v Padine na hlavnom trávnatom ihrisku priateľský fudbalový zápas z veteránmi Aradáču . Začiatok zápasu je o 16:30h , povolávajú sa fanušikovia na tento zápas a vstup je voľný .

Dnes , v nedeľu 19.septembra , Kolkáry Doliny , ktorý súťažia v prvej Srbskej kolkárskej lige skupina Vojvodina , v Padine uvítajú ekypu Vihor z Klajićeva . Zápas sa začne o 13.hodine a kolkáry povolávajú všetkých milovníkov kolkania na tento zápas .

Predám automobil Zástava 128 . Kutálek Pavel , Vojvođanskih Brigada 24 , telefonné číslo 668-145 .

Predám trosed , dvosed a dve fotelje za 120 Eur , ako aj čiastky z detskej izby za 100 Eur . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 667-021 , alebo na číslo mobilu 062/9683918 .

Predávam setvospremáč IMT 2,90 metra , 15 diskovú IMT-ovu sejačku pre žito , štvorkrýdlovú bránu , mrviačku a traktor Kristál 160 ks z klímou a turbo motorom . Všetko je v zachovanom stave . Ondrej Hedi , Móše Pijáde 41,telefonné číslo 667-359 .

Prodajem 10 lanaca zemlje , prema Seleušu – “caranka” . Nazovite 063/274-585 . (poznámka: zem je predaná)

Predám 25 kilogramové prasce , ako aj väčšie kozlience . Litavský Ondrej , ulica Bratov Jesenskych 17 , telefonné číslo 668-856 .

Stratený je malý červený bicykel , prosí sa poctivý nálezca , aby navolal tel.číslo 668-144 .

Všetko najlepšie k dnešným 67.narodeninám našej hlásateľky Kataríne Petrášovej , želá ekypa Rádio Padiny , príbuzný , Márkovci z Nemecka , ako aj jej poslucháčky a kamarátky .

V sobotu 18.septembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Ján Havran - Hriešnica .

sobota 18.septembra 2010.

Predám dom na ulici Bratstva a Jednoty 8 . Taktiež predávam prasce . Martin Žolnaj , Horná Dolina 50 , telefonné číslo 668-807 , alebo číslo mobilu 062/971-83-26 .

Predám automobil Zástava 128 . Kutálek Pavel , Vojvođanskih Brigada 24 , telefonné číslo 668-145 .

Stratený je malý červený bicykel , prosí sa poctivý nálezca , aby navolal tel.číslo 668-144 .

Dnes v sobotu 18.septembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať v Odžakoch kde o 16 h odohrá majstrovský zápas z domácou ekypou Tekstilac Ites .Rozvrh ostatných zápasov 6.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V nedeľu 12.septembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkárom Doliny začalo majstrovstvo v novej vižšej súťaže , a v 1.kole kolkáry hrali v Rume , kde sa stretli z ekypou Železničára z Inđije a zápas stratili 2:0 . Kolkáry Doliny v nedeľu 19,septembra v sveojej kolkárni v 2.kole o 13.hodine uvítaju ekypu Vihor z Kljajićeva a my povolávame fanúšikov kolkania na tento zápas . Rozvrh zápasov v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , v ktorej súťažia aj kolkáry Doliny - 1.diel , si môžete pozrieť , alebo stiahnuť ak kliknete tuná .

piatok 17.septembra 2010.

Niečo nové v našom prostredí , Čarolija-detská ihračkáreň
V účelovo vybavenom priestore Vám ponúkame:
- Ihračkáreň pre deti
- Službu opatrovania Vašich detí
- Organizovanie osláv detských narodenín
- Prenájom priestoru pre oslavy
- Kreatívne dielne pre deti
- Animátorov
- Kútik pre rodičov-kaviareň
- Karaoke zábavu
- Bezplatné používanie počitáča a internetu pre rodičov
O Vašich deťoch sa starajú odborníčky vychovavateľky a medicínske sestry.
Práve prebieha zápis detí do kreatívných dielní.
Doprajte Vašim deťom čarovné chvíle v Čaroliji.
Viacej informácií na tel. číslo: 063 668 988 . Viac obrázkov si môžete pozrieť ak kliknete tuná .

carolija

Padina Komerc potrebuje pracovníkov v salóne nábytku . Potrebné je stredné,vyšie,alebo vysoké vzdelanie . Prednosť majú kandidáty ekonomického , drevo-obrábacieho a obchodníckeho smeru . Požadujeme prácu na počitači , samostatnosť a komunukatívnosť . Ponúkame prácu v dinamickom kolektíve a výhodné platové podmienky . Záujemci sa môžu ohlásiť na číslo mobilu 063/278-380 .

Predávam prasce , bravy a za dve vlečky šúľkov . Ján Konček , tel.číslo 667-558 .

Mám na predaj 120 kilogramoviho brava . Opýtať sa môžete na telefonom čísle 668-569 .

Predávam zachovaný traktor Torpédo 75-06 . Ján Hudec , ulica Vojvodinskych Brigád 47 , tel.číslo 667-607 , alebo číslo mobilu 064/66-58-698 .

Predám motorbicykel Tomos Alpína , 2009.ročník . Benka Ďuro z Kovačice , tel.číslo 662-109 .

Prenajímam hambár , čiže sýpku pre kukuricu . Zavolajte Poláčkovcov na tel.číslo 667-020 .

štvrtok 16.septembra - svoje meniny oslavujú Ľudmily

streda 15.septembra 2010.

Predávam 28 diskovú Oltovu tanieraču . Pavel Petráš , ulica Alberta Martiša 11 , telefonné číslo 667-563 . 

V Kovačici je pre vaše deti otvorená nová detská ihračkáreň “Čarolija” . Pokým ste Vy na práci , vo veľmi súčasnej vybavenej ihračkárni o vaše deti sa postarajú odborníčky vychovavateľky a medicínske sestry . Deti sa okrem hrania môžu aj kreatívne pobaviť a taktiež si môžete aj prenajať naše miestnosti pre oslavy detských narodenín . Doprajte Vašim deťom čarovné chvíle v Čaroliji a navolajte nás na číslo mobilu 063/ 668-988 .

Obaveštenje iz Elektrovojvodine za stanovnike Samoša  . Zbog planiranih radova na visokom naponu u četvrtak 16.septermbra od 9-13 h , neće biti električne energije u sledećim mestima  SAMOŠ , DOBRICA i NOVI KOZJAK . U slučaju nepovoljnih vremenskih prilika , radovi će se odložiti .

Predáme drevenú spálňu . Opýtať sa môžete na telefonnom čísle 661-444 .

utorok 14.septembra

V pondelok 20.septembra budem mať na predaj baranie mäso . Taktiež predávam i váhu čo váži do 500 kg . Ohláste sa u Povolný Martina v ulici Edvarda Kardelja 15 v Padine , alebo na tel.číslo 668-157 .

Zapisujeme pre štvrtok 16.septembra očistené kurence po 200 din/kg . Ohláste sa u Jasmine Matuľovej , v ulici Janka Čmelíka 41 , alebo na telefonné číslo 668-195 .

V sobotu 18.septembra budeme predávať mladé junčové mäso . Záujemci si mäso môžu objednať Tomeček Ondreja , v ulici Prvomájová 2 , alebo na telefonné číslo 668-184 .

Predám málo používaný detský kočík aj z nosiľkou . Môžete sa ohlásiť na číslo mobilu 063/75-76-170 .

Predám brava váhy do 120 kilogramov . Dišpiter Paľo , ulica JNA 23 , číslo mobilu 062/87-05-307 .

Fudbalisty Doliny v nedeľu v majstrovskom zápase v Srbskej lige skupina Vojvodina na domácom trávniku zvíťazili ekypu Cement z Beočína výsledkom 2:1 . Mladý fudbalisty kadety Doliny v Glogonji zvíťazili ekypu Glogonja 6:1 , pokým pionieri od Glogonja stratili 3:0 . Rozvrh a vysledky ostatných zápasov 5.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , ako aj novú tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

FK Dolina-Cementfanusikovia

V pondelok 20.septembra budem mať na predaj baranie mäso . Taktiež predávam i váhu čo váži do 500 kg . Ohláste sa u Povolný Martina v ulici Edvarda Kardelja 15 v Padine , alebo na tel.číslo 668-157 .

Po výhodnej cene predám používané dosky a rohy rôznej dĺžky a veľkosti . Našli sme aj sivý ženský bicykel . Zavolajte 668-660 , alebo 061/81-81-997 .

Jedno z obľúbených miest kde mladý vychádzajú je aj caffe Lion (fotografia) .

caffe lion

nedeľa 12.septembra

Dnes v nedeľu 12.septembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina v majstrovskom zápase na domácom trávniku uvíta ekypu Cement z Beočína . Zápas sa začne o 16:30. hodine . Rozvrh a vysledky ostatných zápasov 5.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , ako aj najnovšiu tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V sobotu 11.septembra , miestne spoločenstvo v Padine zaznamenalo deň osady Padiny . Tou príležitosťou v dome kultúry Michala Babinku bola premiéra knihy Padina 1806-2006 , zborník prác II . Na začiatku programu sa prítomným prihovorili organizátory a autory knihy , financovatelia a vedúci občania Padiny a vzácny hostia . V rámci promócii vystúpili z kratším programom aj žiaci Základnej školy , ako aj ochotníci domu kultúry . Na programe sa udeľovali knihy všetkým zaslúžilým a iný si knihu o 200 ročnej Padine mohli kúpiť za 1.000 dinárov . Na fotografii sú členky ženskej speváckej skupiny pri dome kultúry Michal Babinka-ktoré otvorili program , výhľad knihy Padina 1806-2006 zborník prác II , amblém Padina 2010 , a zákuska po programe . Záber z toboto programu odvysielame v nedeľu od 11-13.h aj na vlnách Rádio Padiny .

DK-oslavy dna Padiny 11.9.2010

DK-oslavy dna Padiny 11.9.2010DK-oslavy dna Padiny 11.9.2010

DK-oslavy dna Padiny 11.9.2010

Prítomný si zároveň mohli pozrieť aj výstavu obrazov čiže fotografii na tému "Ženy na dedine" , ktorá bola pokrajinského (Vojvodinského) rázu a , ktorá sa nachádzala v prízemý domu kultúry . Dve fotografie sa nachádzajú aj pod týmto textom .

Vystava'Zeny na dedine'2010

Vystava'Zeny na dedine'2010

Predám dva traktory: Torpédo 75 , a Torpédo 75 z predným pohonom . Ondrej Šimek , Ľudovita Štúra 31 , telefonné číslo 667-175 a číslo mobilu 063/888-35-41 .

Kuchárik Jano z Bielého Blata predáva kurence ťarchy okolo 2kg . 1kg živej váhy je 140 din a očistene sú 200 din/kg . Ohláste sa na telefonné čisla 667-329 a 667-095 , alebo v Kovačici na 661-777 a 661-814 .

Predám kozľa , 120 a 150 kilogramové bravy , a do úvahy prichádza aj polovica z brava . Ohláste sa u Pavla Ľavroša na ulici Leninovej 6 , alebo na tel.číslo 667-013 .

Predám dve prasce . Navolajte Strehovskovcov na telefonné číslo 667-319 .

V sobotu 11.septembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Ž.S.S. Padina – Kdeže sa tie časy .

sobota 11.septembra

Dnes v sobotu 11.septembra , miestne spoločenstvo v Padine zaznamenáva deň osady . Tou príležitosťou v dome kultúry Michala Babinku bude o 17.hodine premiéra knihy Padina 1806-2006 , zborník prác II . Autorka projektu a realizácie je Zuzana Papová . V rámci promócii vystúpia z kratším programom aj žiaci Základnej školy , ako aj ochotníci domu kultúry . Začiatok podujatia je o 17.hodine a vstup je voľný . Na fotografii sú členky ženskej speváckej skupiny pri dome kultúry Michal Babinka , ktoré taktiež vystúpia v dnešnom programe .

ZSS Padina

Na výstave obrazov Padinských insitných maliarov , ktorú si môžete pozrieť behom celého mesiaca septembra , každý pracovný deň od 9-14h hodiny , v galérii Padinského domu kultúry , svoje obrazy vyložil aj Pavel Povolný-Juhás , ktorý bíva na 1.ulici , staré číslo domu 1 . Niektoré Pavlove Povolnove obrazy si môžete pozrieť pod týmto textom a obrazy majú názvy: 1.Oberačka 2.Vínová pivnic 3.Odhaňanie vrabcov 4.Padinský kostol .

Pavel Povolny JuhasPavel Povolny Juhas

Pavel Povolny JuhasPavel Povolny Juhas

Mám na predaj viac bravov . Vĺček Adam , ulica Jánošíkova 22 , telefonné číslo 668-804 .

Záujemci čo si chcú objednať očistené kurence váhy okolo 2,5 kg , živéj váhy 130 dinárov a očistené 210 din/kg , môžu sa ohlásiť do 20.septembra u Pavla Kukučku na telefonné číslo 667-147 .

piatok 10.septembra - svoje meniny oslavujú Patrikovia

9.9.2010. - svoje meniny oslavujú Martiny

V nedeľu 12.septembra v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina v majstrovskom zápase na domácom trávniku uvíta ekypu Cement z Beočína . Zápas sa začne o 16:30. hodine . Rozvrh ostatných zápasov 5.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina . Včera sa ináč hrač zaostalý zápas 4.kola Cement-Senta 1:2 , a po tomto zápase Dolina spadla na 4.miesto na tabuľke , ktorú môžete vidieť v už spomenutej rubrike FK Dolina .

V nedeľu 12.septembra v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , kolkárom Doliny začína majstrovstvo v novej vižšej súťaže , a v 1.kole kolkáry budú hrať v Rume , kde sa o 11.hodine stretnú z ekypou Železničára . Rozvrzh zápasov v prvej Srbskej kolkárskej lige-skupina Vojvodina , v ktorej súťažia aj kolkáry Doliny - 1.diel , si môžete stiahnuť ak kliknete tuná .

8.9.2010. - svoje meniny oslavujú Annamárie

Výstavu obrazov Padinských insitných maliarov si môžete pozrieť behom celého mesiaca septembra , každý pracovný deň od 9-14h hodiny , v galérii Padinského domu kultúry . Výstava fotografií na tému “Ženy na dedine” , ktorá sa nachádza v prízemí domu kultúry je otvorená počas pracovného času knihovni , do 11.septembra bežného roku . V sobotu 11.septembra sa vo veľkej kino sieni domu kultúry Michal Babinka usporiada promócia novej knihy o Padine . V rámci promócii vystúpia z kratším programom aj žiaci Základnej školy , ako aj ochotníci domu kultúry . Začiatok podujatia je o 17.hodine a vstup je voľný .

Predám automobil značky Renault 5 , Campus , dizel , 1991.ročník , tiež 5 tónovú vlečku Loznica , setvospremaač , a 4 radový prášiaci Oltov Pluh . Pavel Ďuriš , Horná Dolina 19 , telefonné číslo 667-673, alebo mobil 063/19-17-431 .

Predám 2 radovy zberač Šempeter . Benka Ďuro z Kovačice , tel.číslo 662-109 .

Kupujem šúľky . Zavolajte Mihálekovcov na tel.číslo 668-450 .

Že nemusí biť všetko pekné , hovoria aj dva obrázky pod týmto textom . Občania Padiny najviac tieto dni zápasia z dudovcámi , ktorých jesto všade a dobíjaju sa aj do domov , do izieb a ktorý vedia zničiť totiž ziesť aj všetky listy na stromoch . Hoci nie sú po ľudí nebezpečné , nikto nechce mať s ními kontakt , lebo nie sú pekné na pozeranie a keď zbadáme nejakého na našom odeve sa ocitneme v panike . Ak ste sa nastriasli pokým ste čítali tieto riadky a pozreli sa na dolné obrázky , alebo sa nepopozerali po sebe či nemate náhodou nejakého na Vás , iste nemate problémi z dudovcámi . Okrem rôznych chemickych prostriedkov proti týmto škodcom , ktoré si môžete kúpiť v každej poľnohospodárskej apatieky , presnejšie pol litrová chemická tekutina stojí 260 dinárov , jestvuju aj prírodný ochrancovia . V literatúre píše , že včely robia rastlinám aj akýchsi telesných strážcov a už svojou prítomnosťou na scéne od rastlín zaháňajú húsenice .Totiž húsenice spravidla zmýlia bzukot včiel s bzukotom svojich hlavných nepriateliek - dravých os - a zareagujú na to až panickým útekom z rastliny . Ale keďže tohto roku včiel(a ani múch)skrze postrekovania nebolo mnoho , týto škodcovia sa veľmi rozmnožili .

dudovcedudovec

7.9.2010. - svoje meniny oslavujú Marieny a Mariany

Predávame zemiaky na varenie . Záujemci sa môžu ohlásiť na číslo mobilu 063/722-68-73 .

6.9.2010.

V nedeľu 5.septembra v 4.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina hosťovala v Nových Kozarcoch kde odohrala majstrovský zápas z domácou ekypou Sloboda . Domáca Sloboda bola lepšia a presvedčive zvíťazila 4:0 . Výsledky ostatných zápasov 4.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , ako aj tabuľku si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Karate klub „Dolina“ v septembri bežného roku začína z tréningami v základnej škole Maršal Tito v Padine a zapisuje i nových členov , ktorý chcú trénovať karate . Prihlásiť sa môžete u predsedu Jána Ondríka , trenera Zlatka Ondríka , alebo aj u iných karatistov Doliny a môžete prísť i na samé tréningy , ktoré sa usporadúvajú v telocvični základnej škole . Predseda karate klubu „Dolina“ - Ondrík Ján

Predávam dva bravy váhy okolo 100 kilogramov, ako aj 5 prasiec . Maglovský Daniel , ulica 2.Októbra 19 , telefonné číslo 667-358 .

5.9.2010.

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči , Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Ana Príbeľová narodená Topálova , ulica Andreja Sládkoviča 27 , ktorá naplnila 59 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v nedeľu 5.augusta bežného roku o 17 hodine , na Padinskom cintoríne .

V sobotu 4.septembra v kontakt relácii hit dňa sme si zvolili hit mesiaca augusta a najviac vaších hlasov mala pieseň Zuzana Valentová – Svieť mesiačku do okienka .

Dnes v nedeľu 5.septembra v 4.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať v Nových Kozarcoch kde o 16:30 h odohrá majstrovský zápas z domácou ekypou Sloboda . Rozvrh ostatných zápasov 4.kola - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Predám 6 tónovú vlečku Zmaj , setvospremač 2,5 m , striekačku(prskalicu) Morava 440 litrovú , železný 9.metrový elevátor „Minel“ , transportér 5,80 m , orací pluh IMT 757 , ako aj prášiaci štvorradový pluh tiež IMT . Záujemci ohláste sa u Holi Jozefa ulica Karla Marxa 32 , alebo na telefonné číslo 667-076 .

Predám automobil Pasat Karaván 2004.ročník , 1.9 TDI , ako aj Golf dvojku dizel . Valenta Martin telefonné číslo 668-769 . (srpski: Passat Karavan 2004 , 1.9 TDI , crven metalik . Takođe Golf 2 , 1987 , TD . Vlasnik: Valenta Martin 060/3211272 , 013/668-769 . )

Predávam prasce žive , alebo očistene . Pavel Nosáľ , ulica Michajla Pupina 20 , telefonné číslo 667-945 .

Predám automobil Fiat Stilo 1.9 , 2004.ročník za 5.500 eur . Martin Tomášik , telefonné číslo 661-895 . (srpski: Fiat Stilo 1.9 jtd , 2004 , siva metalik , 5.vrata , klima , alarm , registrovan do 24.5.2011 , ekstra stanje , 5500 eur . 062/1106037 , 013/661-895 - Martin) .

Prosí sa poctivý nálezca žltého športového bicykla , aby sa ohlásil Pavlovi Domovskému na číslo mobilu 063/87-22-523 .

Prosí sa poctivý nálezca nového bielého mobilného telefónu znački Nokia , aby sa ohlásil u Príbeľov na číslo mobilu 063/8524592 .

Po výhodnej cene predám používané dosky a rohy rôznej dĺžky a veľkosti . Zavolajte 668-660 , alebo 061/81-81-997 .

Fudbalový klub Dolina bude v utorok 7.septembra o 10h zapisovať deti ročníky 2000,2001 a 2002 do školy fudbala v športovom stredisku Dolina . Opýtať sa môžete i trenera Ivana Miháleka na číslo mobilu 063/846-80-33 .

Predávame svieže cedené paradajky , 40 din/l . Anna Bobošova , Jána Čajaka 24 , tel. 667-435 .

4.9.2010. - svoje meniny oslavujú Rozálie

V sobotu 11.septembra , miestne spoločenstvo v Padine zaznamenáva deň osady . Tou príležitosťou v dome kultúry Michala Babinku bude o 17.hodine premiéra knihy Padina 1806-2006 , zborník prác II . Autorka projektu a realizácie je Zuzana Papová .

Zo Slovankomercu oznamujú , že majú na sklade MPK 3x16 , MP 11x47 , aj MAP majú na sklade a všetko to ponúkajú – ako aj semennú pšenicu na zmluvu , alebo za peniaze . Slnečnicu odkupujú po akontných cenách , a za kukuricu Vám zaplatia po najvižších denných cenách . Navolajte ich na telefonné čísla 667-308 a 667-466 , alebo ich navštívte – Slovankomerc .

Oznamujeme žiakom základnej školy , že v túto sobotu 4.septembra bude pracovná sobota z vyukou , a preto , aby prišli do školy .

Mám na predaj regál , dvosed , dve fotelje , ako aj stolík . Všetko za 350 Eur . Mőžete sa opýtať aj na telefonom čísle 667-021 .

Zapisujeme pre štvrtok 9.septembra očistené kurence po 200 din/kg . Ohláste sa u Jasmine Matuľovej , v ulici Janka Čmelíka 41 , alebo na telefonné číslo 668-195 .

Prosí sa poctivý nálezca žltého športového bicykla , aby to ohlásil na číslo mobilu 063/8722523 .

Pozrite si včerajšie obrázky z Kovačického chotára (na ktorom majú prevažne zeme Padinčania) , alebo už cesty do tohoto chotára . V tieto dni prebieha , alebo už sa blýži ku koncu kosenie-kombajnovanie slnečnice .

Kovacicke poleKovacicke pole

Kovacicke poleKovacicke pole

Kovacicke poleKovacicke pole

Kovacicke poleKovacicke pole

3.9.2010.

Predám dom v ulici Janka Bulíka 127 v Kovačici . Zavolajte na číslo mobilu 063/458-627 , alebo 661-427 .

Nájdená je zelená traktorová tabuľka Kovačica spolu zo svetelnou signalizáciou z vlečky . Majiteľ môže navolať telefonné číslo 667-251 .

Prodajem komušaljku za kukuruz . Nazovite 064/062-78-96 .

V štvrtok 2.9.2010. sme v kontakt relácii hit dňa ako záhadný predmet mali melón . Podmienka pre pozdravy bola , aby sa poslucháči zúčastnili v odhaľovaní koľko kilogramov , má náš melón . Každý poslucháč povedal jeho mienku koľko je ťažký záhadný melón z presnosťou na pol kilograma . Na konci relácii sme zverejnili ťarchu melóna bolo to 14,5 kg , a poslucháčka , ktorá nám povedala najbližšiu veľkost a bola Zuzana Šimáková , si dotičný melón aj zýskala .Prajeme ím dobrú chuť . Dnes v piatok si v kontakt relácii hit dňa zvoíme hit týždňa a v sobotu si budeme voliť hit mesiaca augusta .

Gerega

1.9.2010.

Predám motorbicykel APN 4 . Zavolajte 063/60-69-30 .

Z dvoru nám odyšlo jahniatko . Ak ho niekto videl nech sa ohlási Svák Ondrejovi na telefonné číslo 667-753 .

30.8.2010.

V nedeľu 29.augusta v 3.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina hosťovala v Sénte kde odohrala majstrovský zápas z istomennou domácou ekypou Sénta , ktorá bola po dvoch kolách na čele tabuľke . Hoci Dolina tratila 1:0 , do konca zápasu zmohla sily a zvíťazila výsledkom 2:1 . Tabuľku po 3.kole - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V nedeľu 29.augusta v priateľskom kolkárskom zápase sa v Padine stretli KK Dolina a KK Slávia . Padinský kolkári boli lepší a zvíťazili v pomere kolkov 3062:2932 .

V rámci Padinskych dni kultúry 2010 v nedeľu 29.augusta , v dome kultúry , literárna družina pri dome kultúry usporiadala v dome kultúry literárny večierok , známe “Babinkove stretnutia” . Niektoré fotografie z tohoto progtramu si môžete pozrieť pod týmto textom .

Babinkove stretnutiaBabinkove stretnutia

V rámci Padinskych dni kultúry sa v nedeľu 29.augusta v dome kultúry usporiadala výstava obrazov Padinských maliarov: Jána Bačúra , Jána Husárika , Martina Márku , Pavla Povolného-Juhása , Janka Širku , Natálii Márkovej a iných . Niektoré z obrazov si môžete pozrieť pod týmto textom .

vystava obrazovvystava obrazov

vystava obrazov

V stredu , 1.septembra sa začína v základných školách v celej Kovačickej obci vyuka , a to nižšie ročníky majú do školy príst’ ráno o 8h , pokým vyššie ročníky majú do školy príst’ poobede , v Padine o 12:30h , a v Kovačici o 13h . V predškolských ustanovizniach Kolibri v celej Kovačickej obci všetky deti , aj pre celodenný aj pre polodenný pobyt , majú do škôlky prísť v stredu , 1.septembra ráno o 8.hodine . V gymnáziu Mihajla Pupina v Kovačici sa výuka začne taktiež v stredu 1. septembra , zo začiatkom o 7h . Všetkým žiakom želáme úspešný školský rok .

Z Padinského domu kultúry “Michal Babinka” oznamujú , že začali padinské dni kultúry na ktoré povolávajú všetkých milovníkov kultúry a umenia . Dnes v pondelok 30.augusta sa otvorý v dome kultúry výstava fotografií na tému "Ženy na dedine" , ktorú organizuje spolok Padinskych žien a ktorá je pokrajinského rázu a ktorú si budete môsť pozrieť aj celý nasledovný týždeň , od 9h-18h v dome kultúry na mieste niekdajšieho salónu nábitku . Z úctou Vás očakávame na oslavách Padinských dní kultúry 2010 .

Predám traktor Ferguson , dva pluhy , 5 tónovú vlečku , 9 metrový elevátor , 200 litrový kotol za pálené . Michal Širka-Robert , ulica Ive Lole Ribara 10 .

Predám jutro zeme pri Kovačici na Idvorskej ceste v chotáry , prvá klasa , v Sakuľskom chotáre . Zavolajte 661-392 , alebo 063/496-010 .

Predám vinicu v starych viniciach . Ohlásiť sa móžete u Grnča Eve , v ulici bránka Radičevića číslo 4 v Padine .

29.8.2010

V nedeľu 29.augusta v relácii “Pozdravy a blahoželania”, ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy z príležitosti odchodu na vojenčinu Jarkovi Dišpiterovi a Martinovi Domovskému .

Z Padinského domu kultúry “Michal Babinka” oznamujú , že v tento vikend začali Padinské dni kultúry na ktoré povolávajú všetkých milovníkov kultúry a umenia . Dnes v nedeľu 29.augusta literárna družina pri dome kultúry organizuje literárny večierok , pred domom kultúry , známe “Babinkove stretnutia” , ktoré má začiatkok o 17.hodine . V programe je aj predajná výstava slovenských kníh , Slovenského vydavateľstva z Báčského Petrovca , ako aj výstava Padinských insitných maliarov . Táto výstava obrazov Padinských maliarov: Jána Bačúra , Jána Husárika , Martina Márku , Pavla Povolného-Juhása a iných , je o 18.hodine . Výstava fotografií , ktorú organizuje spolok Padinskych žien je pokrajinského rázu a budete si ju môsť pozrieť od pondelku 30.augusta a do piatku 3.septembra počas celého dňa v dome kultúry na mieste niekdajšieho salónu nábitku . Z úctou Vás očakávame na oslavách Padinských dní kultúry 2010 .

Dnes v nedeľu 29.augusta v 3.kole majstrovstva v Srbskej fudbalovej lige-skupina Vojvodina , Dolina bude hosťovať v Sénte kde o 17 h odohrá majstrovský zápas z istomennou domácou ekypou Sénta . Tabuľku po 3.kole - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V sobotu 28.augusta sme si zvolili detský hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Sandra Galátová – V Kovačickej záhradenky .

Predávam traktor Zetor 47-18 , 4 tónovú vlečku Kikinda , setvospremáč , 4 radovu sadiarku a elevátor . Mikuláš Jano , Vojvođanská 18 , číslo mobilu 062/18-67-982 .

V piatok 27.augusta hosťoval v dome kultúry Michal Babinka divadelný súbor z Levíc zo Slovenka , ktorý predvedol divadelné predstavenie pod názvom “Noc ktorá nebola” . Niekoľko fotografií z tohoto predstavenia sa nachádzajú pod týmto textom .

divadlodivadlo

divadlo

28.8.2010.

Oznamujú sa rodičia , ktorý dostávajú detský doplatok pre deti ktoré idú do základnej , alebo strednej školy a to sú deti narodené od 1992-2003. ročníka , aby si zo školy zadovážili stvrdzenku , že sú ich deti stálimi žiakmi v školskom 2010/2011. roku a istú stvrdzenku majú potom odniesť do miestného spoločenstva , alebo obce Kovačica , do konca mesiaca septembra . Zo sebou je potrebné zobrať aj poslednú stvrdzenku .

Predám dom z dvorom na ulici Michajla Pupina 30 v Padine , za 16.000 eur , zavolajte 668-435 .

Prenajímam hambár,čiže sýpku pre kukuricu . Petrák Zuzana , ulica Vejka Vlahovića 36 , tel.číslo 667-165 .

Strom , ktorý zrušil silný vietor 17.8.2010 , o čom sme už písali , robotníci komunálneho podniku Padina už posekali a zostal iba ohromný peň z ktorým si nevedia dať rady a keďže sa tento peň nachádza v detskom parku vedľa športového centra , okolo pňa sa hrajú deti a starší občania ho obdivujú . Bol to asi jeden z najstarších stromov v Padine , ktorý mal više 100 rokov a na obrázku , aby sa mohla prirovnať jeho veľkosť , keďže je v priemere više 2m , je o peň opriety športový bicykel .

Penj

27.8.2010. - svoje meniny oslavujú Ruženy a Silvie

Oznamujeme stredoškolákov , ktorý majú cestovať do školy do Zrenjaninu , že je organizovaný autobusový odchod každý pondelok ráno , ako aj návrat zo Zrenjaninu v piatok o 14 a o 20 hodine . Z organizovanou prepravou sa štartuje už v stredu 1.septembra . Pre blyžšie informácie sa opýtajte Želislava Petroviča na číslo mobilu 063/75-95-021 .

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náš-a spolu brat Tomášik Martin - obdovelý , ulica Veljka Vlahovića číslo domu 43 , ktorý naplnil 69 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v piatok 27.augusta bežného roku o 18 hodine , na padinskom cintoríne .

Podnik “Agroteh” z Trešnjevca , dnes v piatok 27.augusta o 14.h na východe z Padiny smerom do Kovačice , vedľa Slovan Komercu organizuje prezentáciu – ukážku poľnohospodárskych strojov ako pracujú . Povolávame všetkých záujemcov .

Z Padinského domu kultúry “Michal Babinka” oznamujú , že v tento vikend začínajú padinské dni kultúry na ktoré povolávajú všetkých milovníkov kultúry a umenia . Dnes v piatok 27.augusta bude v dome kultúry Michal Babinka hosťovať divadelný súbor z Levíc zo Slovenka , ktorý predvedie divadelné predstavenie pod názvom “Noc ktorá nebola” . Začiatok je o 20:30h a vstupné je iba 100 dinárov . V sobotu 28.augusta bude v dome kultúry Michal Babinka hosťovať divadelný súbor Domaďice zo Slovenka , ktorý predvedie divadelné predstavenie pod názvom “posledná kvapka” . V nedeľu 29.augusta literárna družina pri dome kultúry organizuje literárny večierok , pred domom kultúry , známe “Babinkove stretnutia” , ktoré má začiatkok o 17.hodine . V programe je aj predajná výstava slovenských kníh , Slovenského vydavateľstva z Báčského Petrovca , ako aj výstava Padinských insitných maliarov . Z úctou Vás očakávame na oslavách Padinských dní kultúry 2010 .

Predávame nové tri drevené dvere šírky 1.meter , benzinovú motornú pílu a jedného 120 kilogramového brava . Navolajte telefonné číslo 668-874 .

Predám automobil Volksvágen Pasat , 2.0 TDI , limuzína , ,modrý 2007.ročník , z navigáciou , 45.000 km . Ako aj kombi Mercédes Vito , 100ks , 2001.ročník , 127.000km z rádiom , kukou a paktrégerom , biely , ktorí predám na meno kupca . Navolajte v Padine číslo mobilu 062/17-25-300 .

26.8.2010. - svoje meniny oslavujú Samuelovia

Predám dom z dvorom , na rohu ulíc Masarikovej a Vúka Karadžića . Taktiež predávam regál . Záujemci sa môžu ohlásiť večer na telefonné číslo 667-131 .

Predám Fiat Punto 1.2 benzín , 2001.ročník . Opýtajte sa Jaroslava Strehovského na telefonom čísle 668-340 .

Predávam dom z 14 árovim dvorom v Padine . Opýtajte sa na telefonom čísle 669-120 .

Predám bálovanú ďatelinu . Ondrej Petráš , telefonné číslo 667-876 .

Darúvam starší gauč . Záujemci sa môžu ohlásiť u Pavla Ďuriša na telefonné číslo 667-059 .

25.8.2010.

V nasledovnú nedeľu 29.augusta dom kultúry Michal Babinka usporiada literárne posedenie tzv "Babinkovo stretnutia" , a to o 17.hodine a to vedľa starej škôlky . Povolávajú sa záujemci , aby prišli .

Mám na predaj automobil VW Passat B5 1.9 TDI karavan, 85kW, 2000 ročnik, metalik modry . Klimatronik, tempomat, palubny počitač, elektricke ovladanie všetkych okien a zrkadlov . Stav vyborny , kontakt telefón 062/880-36-04 .

Predám VolksWágen Pasat 1.9 , dizel , karaván , 2000 ročník . Zavolajte na číslo mobilu 062/880-36-04 .

Predám zem v Debeláckom chotáry . Tomášik Ján , Jánošíkova 46 , telefonné číslo 667-963 .

V utorok 24.augusta pioniery Doliny hrali na pomocnom fudbalovom ihrisku zápas z ich vrstovníkmi z Kačareva . Hostia z Kačareva boli lepší a zvíťazili 5:4 .

pioniery FK Dolina-Kacarevo.jpgpioniery: FK Dolina-Kaćarevo 4:5

Predám dom z dvorom , na rohu ulíc Masarikovej a Vúka Karadžića . Taktiež predávam regál . Záujemci sa môžu ohlásiť večer na telefonné číslo 667-131 .

24.8.2010.

Vážený poslucháči Zmluvná cirkev Sion oznamuje , že usnula ich spolusestra Zuzana Babuchnová , ulica 2.Októbra 28 , ktorá naplnila 83.roky . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v utorok 24.augusta bežného roku o 17 hodine , na Padinskom cintoríne .

Predali by sme daráľov z mrviačkou , zachované dvere , ako aj všetky veci z kúpelne: kádu , bojler , lavabo , zrkadlo a iné veci . Martin Mega starší , ulica Jana Čajaka 45 , telefonné číslo 667-313 .

Predávam ročné sliepky . Zuzana Dišpiterová , ulica Vúka Karadžića 18 , telefonné číslo 668-393 .

Predám kardánsku mrviačku pre kukuricu , dva prášiace pluhy a dve brány . Hriešik Paľo , J.N.A. 59 Kovačica , telefonné číslo 661-939 .

Tohoto týždňa si v kontakt relácii hit dňa budeme voliť detský hit dňa a v sobotu si zvolíme detský hit týždňa .

Predám motorbicykel Tomos Alpína , 2003.ročník . Zavolajte na číslo mobilu 064/859-2008 .

23.8.2010. - svoje meniny oslavujú Vlastislavovia

Dolina v nedeľu 22.augusta na domácom ihrisku v majstrovskom zápase v Srbskej lige skupina Vojvodina uvítala ekypu Kikindy . V 25.minúty Kikinda vsietila gól a poviedla 1:0 . V 55.minútky Dolina virovnala na 1:1 , pokým v 82.minútky Dolina vsietila aj druhý gól to bol aj konečný výsledok zápasu Dolina-Kikinda 2:1 .

FK Dolina-KikindaDolina-Kikinda 2:1

22.8.2010.

Hľadám dom , alebo byt na podnájom . Zavolajte 062/976-25-44 .

FK Dolina dnes v nedeľu 22.augusta na domácom ihrisku v majstrovskom zápase v Srbskej lige skupina Vojvodina uvíta ekypu Kikindy . Zápas sa začne o 17hodine . Tabuľku po 2.kole - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Predám stolík pre TV , kombinácia drevo-sklo , ako aj dva kauče a fotele(kreslá) po výhodnej cene . Ján Njemoga , tel.číslo 667-326 .

21.8.2010. - svoje meniny oslavujú Jany a Ivany

V sobotu ekypu Rádio Padiny povolala rodina Megová na svadbu ich dcéry Milinky Megovej z Miroslavom Kotvášom , kde sme urobili zopár fotografii .

svadbasvadba

svadbasvadba

svadbasvadba

svadbasvadba

mladomanzeliasvadba

Pokým sme boli v Padinskom evanielickom chráme , sme využili aj možnosť odýsť hore ku zvonám .

pohlad z kostolapohlad z kostola

pohlad z kostola

V piatok 20.augusta sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Zuzana Valentová - Svieť mesiačku do okienka .

20.8.2010. - svoje meniny oslavujú Lýdie

Dnes večer sa v Kovačici usporiada koncert známej Srbskej skupiny Van Gogh . Informáciu nám poskytol Ján Anušiak www.janaudio.rs , ktorý pre koncert donesie svoje ozvučenie .

19.8.2010.

Rozvrh zápasov pre nové majstrovstvo v súťažiacej sezone 2010-2011 , v Srbskej fudbalovej lige skupina Vojvodina v ktorom súťaží aj Padinská Dolina si môžete stiahnuť ak kliknete tuná .

Kupujem šúľky . Zavolajte 668-450 .

Kúpil by som 500 kilogramov ovsu . Zavolajte na číslo mobilu 063/556-474 .

Predám nosiacu 28 diskovú tanieraču . Ohláste sa u Tordaj Pavla , ulica 2.Októbra 5 , alebo na tel.číslo 667-498 .

18.8.2010. - svoje meniny oslavujú Eleny a Heleny

Predám 240 litrový zmrazovač po výhodnej cene . Pavel Petráš , Šafarikova 10 , telefoné číslo 667-959 .

Predám registrovaný automobil Jugo Skala 55 , '89.ročník , z pohonom na plyn , ako aj registrovanú auto vlečku . Zavolajte 063/83-65-953 .

d.o.o. Unitrgovina oznamuje , že si u ních môžete zaobstarať hotové mixované farby , pre vnútorné a vonkajšie maľovanie , po veľmi výhodných cenách a z osobitnou zľavou pre maliarov . Navštívte nás .

Vážený milovníci výtvarnej tvorby , chceme Vás poinformovať o realizovanej 45.samostatnej výstave obrazov nášho umelca Jána Bačúra . Vernisáž tejto výstavy sa uskutočnila v štvrtok 5.augusta tohoto roku v galérii pri jasliach , majiteľa Jána Dorču v Báčskom Petrovci , v predvečer Slovenských národných slávností a za prítomnosti hojného počtu návštevníkov . Za tú príležitosť bol pripravený a podaný bohatý celovečerný program . V dlkšom úvodnom programe pred vernisážom vystúpili spevácke skupiny KIS z Kysáču za sprievodu Miloslava Kardelisa , komorný zbor Muzika Viva zo svojou vedúcou Marienou Stankovićovou-Krivákovou , potom krásne piesne zaspievala sólistka Jarmila Bohušová za sprievodu Samuela Kováča , a sólistka Katarína Balážová , ktorá bez hudobného sprievodu zaspievala krásne staré slovenské piesne . Humorné scénky Jána Dorču predviedli Jana Urbančeková zo samím autorom . Insitného maliara Jána Bačúra návštevníkom predstavil a o jeho tvorbe hovoril výtvarný kritik a historik umenia Vladimír Valentík z Báčského Petrovca . Vástavu slávnostne otvoril jeho ekselencia Igor Furdík , veľvyslanec Slovenskej republike v Belehtrade . Tvorba Jána Bačúra predstavená bola už tretí krát v Petrovci . Prvý krát sa tento umelec svojou insitnou tvorbou prestavil Petrovskému auditóriumu výstavou v Galérii Zuzky Medveďovej a druhýkrát v priestoroch Národného muzea Matici Slovenskej . Táto výstava Jána Bačúra , bola už 70. po rade , ktorú usproriadala galéria pri jasliach , majiteľa Jána Dorču . Keďže sa realizovala i v jubilejnom 10. výročí pôsobenia tohto TNG Kútika umenia , vernisáž 45.samostatnej výstavy prác Jána Bačúra mala náplň priam celovečerného programu . Pre túto výstavu bol pripravený aj pekný farebný katalóg . Na záver vernisáži početným sa prihovoril i sám autor výstavy . Vo svojom prejave sa poďakoval všetkým prítomným za veľkú návštevu , účastníkom otváracieho programu , ako aj majiteľovy galérie , že mu umožnil vystavovať v tomto priestore a v tomto významnom momente a tou príležitosťou mu daroval jeden svoj obraz . Výtvarnému kritikovi Vladkovi Valentíkovi , Ján Bačúr daroval jednu svoju maľovanú kresbu . Milovníci umenia si túto výstavu môžu pozrieť do 22.augusta bežného roku . Údaje nám poskytol insitný maliar Ján Bačúr z Padiny .

17.8.2010. - svoje meniny oslavujú Michaeli a Milice

V Padine včera v pondelok večer okolo 21h vyčíňal za takých 15 minút strašný nečas . Takmer v každej domácnosti zapríčinil či väčšiu , alebo menšiu škodu . Občanom lámalo aj veľké konáre zo stromov , ba aj celie stromy , stŕčalo črepy tzv skokany zo strechy a dážď ktorý prišiel z týmto silným vetrom mnohím našibal aj do domu . Z vetrom a dažďom bolo aj hromobitie , takže jednému ,alebo dvom občanom hrom zapríčinil škodu aj na elektrickom vedení , dokonca aj jeden drôt vedľa trafo stanici na ulici Maršala Tita spadol na zem z elektrického stĺpu . Odhadujeme , že vietor dul rýchlosťou do 100 km/h .

Necas v Padine 17.8.2010necas

16.8.2010.

Tabuľku po 1.kole - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

Na gulašiade , ktora prebiehala v nedeľu 15.augusta , v športovom stredisku Dolina v Padine v rámci osláv osady , učinkovalo okolo 30 koltíkov a výsledky sú nasledovné : Po mienky odbornej poroty najlepší guláš uvarila ekypa v zložení : Pavel Ušák , Ján Kupec a Ján Horniaček - odmena bol veľký pohár pre 1.miesto . na 2.mieste bola ekypa TV OK z Debeljači – odmena bol stredný pohár . 3.miesto si zýskala ekypa Agátu – odmena bol malý pohár . V rámci gulašiády prebiehala aj IV po rade tortiáda na ktorej ženy zo ženského spolku prítomným ponúkali a predávali chutné tórty . Od poobedajších hodín a do pozde v noci , prítomných zabávala živá slovenská hudba v prednese členu skupiny Standard , Jaroslava Chalupu a Jána Petráša-Úču .

Gulasiada 15.8.2010-poobedeGulasiada 15.8.2010-poobede

Gulasiada 15.8.2010-poobede

Gulasiada 15.8.2010-poobedeGulasiada 15.8.2010-poobede

Pomocou stroja vyprázdnime vašu septickú jamu . Vladimír Širka , ulica I.L.R 5 , číslo mobilu 063/71-37-951 .

Predávame svieže cedené paradajky , 50 din/l . Anna Bobošova , Jána Čajaka 24 , tel. 667-435 .

Pomocou stroja a po výhodnej cene čistíme kurence a sliepky ,ako aj morky , husy a kačice . Záujemci sa môžu ohlásit' v ulici Ljudovita Štúra 1 v Padine , večer na tel.číslo 667-311,alebo na mobil 063/73-43-796 .

Staršie oznamy z roku 2010. si môžete pozrieť v rubrike , ktorá sa nachádza na ľavej strane staršie oznamy z roku 2010 .

15.8.2010.

Dnes ráno začala aj XIV.gulášiáda a prvé obrázky si môžete pozrieť pod textom . V rámci gulašiáde bude prebiehať o 14h - štvrtá po rade tortiáda . Ihneď po trotiáde a taktiež aj v sám večer bude ľudová veselica zo slovenskou hudbou . Všetci sú povolaný a vstup je na všetky programy voľný .

gulasiadagulasiada

gulasiada

Dnes v nedeľu 15.augusta v relácii “Pozdravy a blahoželania”, ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Žeľkovi Hudecovi z Katarínou Ľavrošovou .    

Predám automobil Ford Mondeo '96.ročník , turbo-dizel , klíma , elektronika , kuka , alarm . Zavolajte 063/352-014 .

Nájdený je zelený bicykel . Majiteľ sa móže ohlásiť na telefonné číslo 667-067 .

FK Dolina včera v sobotu 14.augusta hrala prvý majstrovský zápas v Srbskej lige skupina Vojvodina aj to na hosťovaní v Báčkom Járku kde zvíťazila domácu ekypu Mladost výsledkom 3:0 . V nasledovnú nedeľu 22.augusta FK Dolina na domácom ihrisku v masjtrovskom zápase v Srbskej lige skupina Vojvodina uvíta ekypu Kikindy . FK Dolina ináč v stredu 11.augusta odohrala v Kačareve priateľský prípravný zápas z domácou ekypou Jedinstvo-Stévić v ktorom zvíťazila 6:1 . Tabuľku po 1.kole - Srbská fudbalová liga-skupina Vojvodina , si môžete pozrieť v rubrike FK Dolina .

V sobotu 14..augusta sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Pazovský ľudový orchester – Sirota malá .

14.8.2010.

V tento vikend prebiehajú oslavy dňa Padiny . Dnes v sobotu od 21h večer bude disko zábava t.z.v. Pena party . V nedeľu od 10h bude XIV.gulášiáda a účasť stojí 2.000 dinárova , a všetci účastníci dostávajú mäso a drevo . V rámci gulašiáde bude prebiehať o 14h - štvrtá po rade tortiáda . Ihneď po trotiáde a taktiež aj v sám večer bude ľudová veselica zo slovenskou hudbou . Všetci sú povolaný a vstup je na všetky programy voľný . V prvý - piatkový deň slávností sa zoskupil veľmi veľký počet návštevníkov , najviac z Padiny , ale nazaostávali mnoho ani zo susednej Kovačice a boli tu aj z iných okolných osád - dospolu odhadujeme , že ích tu bolo počas piatkového programu okolo 2.000 . Štyri fotografie si môžete pozrieť a dva fotozábery aj odhľadeť ak kliknete na play na danej video nahrávke .

Kiki Lesandric-Padina 14.8.2010kiki

Kiki Lesandric-Padina 14.8.2010-(youtube-1)Kiki Lesandric-Padina 14.8.2010-(youtube-2)

Kiki Lesendric-Mi nismo rodjeni pod sretnim zvezdama(youtube) Kiki Lesendric-Te noci smo se potukli zbog nje(youtube)

D.o.o. Unitrgovina hľadá vodiča pre kamión a mikserbetón . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonom čísle 667-507 , alebo 668-307 .

Kúpili by sme zem do árendy . Opýtajte sa Kuchárikovcov na telefonné číslo 667-759 .

Prodajem jedno jutro zemlje u Samošu , preko puta raketne stanice . Nazovite 064/124-104-9 .

Predám čiermo bielu kravu z teliatkom . Opýtajte sa na telefonnom čísle 668-286 .

Konáme prepravu cestujúcich kombi vozidlom z Padiny do Bratislavy a Trnavy za 20 € . Zavolajte 064/444-66-10 .

13.8.2010.

V tento vikend budú prebiehať oslavy dňa Padiny . V piatok 13.augusta o 21h na otvorenej bíne pred bufetom Šport bude otváracia manifestácia , o 22h vystúpi rock'n'roll skupina Santos Brathers a po nej o 23:30h vystúpy Kiki Lesandrić a skupina Piloti . V sobotu od 21h večer bude disko zábava t.z.v. Pena party . V nedeľu od 10h bude XIV.gulášiáda a účasť stojí 2.000 dinárova , a všetci účastníci dostávajú mäso a drevo . V rámci gulašiáde bude prebiehať o 14h - štvrtá po rade tortiáda . Ihneď po trotiáde a taktiež aj v sám večer bude ľudová veselica zo slovenskou hudbou . Všetci sú povolaný a vstup je na všetky programy voľný .

Prodajem 2 jutra zemlje u Dobričkm ataru , kao i muško tele-simentalca . Javite se na broj telefona 675-442 .

Konáme chemické čistenie Vášho odevu . Hekeľ Mišo , ulica Janka Bulíka 49 , v Kovačici - vedľa základnej školy Mladé Pokolenia . Opýtajte sa na telefonom čísle 661-308 .

Predávam ďatelinu po 100 dinárov bála (z dovozom do Padiny 120 dinárov) , a seno po 80 dinárov (z dovozom do Padiny 90 dinárov) . Navolajte telefoné číslo v Jarkovci 023/857-392 , alebo 063/70-23-044 .

11.8.2010.

FK Dolina dnes v stredu 11.augusta odohrá o 17:30h v Kačareve priateľský prípravný zápas z domácou ekypou Jedinstvo .

Z predajne “Panmed” pri trhu , tentokrát ponúkajú 6 kilogramový deterdžent Rubel za 480 dinárov a ako grátis dostanete tekutý deterdžent “Arf” . Dvalitrová Pepsi kola je iba 72 dináre . Navštívte ich kým trvaju zásoby .

Predám elektrické organy . Gages Mišo starši , ulica Boška Buha , tel.číslo 667-780 .        

10.8.2010.

Predám dom na ulici Vúka Karadžića 27A . Zavolajte telefonné číslo 667-312 .

Predám dve jutrá zeme v starom poli . Zavolajte 060/669-121-0.

9.8.2010.

Predám grunt na ulici Doktora Holubeka , veľkosti 6 árov . Zavolajte 063/8848932 , alebo 667-416 .

Predám traktor Torpédo , Dajc 75-06 special '88 ročník , bez predného pohonu , dvobrázdový pluh IMT 57-20 , Slovínsky setvospremač šírky 2,66 metra . Míša - 062/38-00-13 .

Predávam bravy , Šimek Michal . Ive Lole Ribara 66 , telefonné číslo 667-273 .

Organizujemo odlazak na more u mesto Đenovići u pansin u blizini pešćane plaže . Kompletan 10 dnevni aranžman sa autobuskim prevozom i sa 3.obroka dnevno , za odrasle osobe iznosi 220 evra , dok deca imaju popust . Za bliže informacije nazovite broj telefona u Kovačici 661-527 . U petak 13.augusta krećemo a ima još nekoliko slobodnih mesta .

8.8.2010.

Dnes v nedeľu 8.augusta v relácii “Pozdravy a blahoželania”, ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Miroslavovi Kostićovi z Jasminkou Patakovou , ako aj pozdravy k zasnúbeniu Pavlovi Lucovi z Ankou Beškovou . Zoznam všetkých pozdravov si môžete pozrieť ak kliknete tuná .

V sobotu 7.augusta FK Dolina hrala v Pećincách finalový Vojvodinský pohárový zápas z domácim Donjim Sremom . Dolina zápas stratila 5:0 , takže si ekypa Donjeg Srema obhájila tohtoročný Vojvodinský pohár .

V piatok 13.augusta budeme predávať mladé junčové mäso . O blyžšie informácie sa môžete ohlásiť u Nemec Miša , ulica Novo Náselje 7 , tel.číslo 668-827 .

7.8.2010.

Dávam do prenajmu byt v Novom Sade neďaleko fakúlt . Zavolajte 063/83-98-756 .

V predajni Panmed pri trhu prebieha akcia deterdžentov Merix a Rubel a 3 kilogramové vrecko stojí iba 295 dinárov . Predaj trvá pokym sú zásoby .

V piatok 6.augusta sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Čarobná noc- V slzách matička sedela .

FK Dolina oznamuje , že autobusová preprava fanúšikov na Vojvodinský finálový pohárový zápas vyostane , keďže sa pre cestovanie do Pećincov, pre sobotu 7.augusta , neprihlásil dostatočný počet fanúšikov .

6.8.2010.

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat JONÁŠ MICHAL narodený v Kovačici , ubitovaný v Padine , ulica Martina Kukučina ulica číslo domu 12 , ktorý naplnil 66 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v piatok 6.augusta bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

Predám automobil Ford Siera , '92.ročník , karavan , 1.8 dizel , 5.dverý , červený , za 1.500 Eur , možná výmena , fabrický stav . Zavolajte 060/0906922 .

Chceli bi sme kúpiť zem do árendy . Ohláste sa u Kuchárikov na telefonné číslo 667-759 .

Dávam do prenajmu kompletný byt pre 3 študetov , alebo študentky v Novom Sade neďaleko fakúlt , za 65 € po osobe . Zavolajte 063/83-98-756 .

5.8.2010.

FK Dolina oznamuje , že sa Vojvodinský finálový pohárový zápas Dolina-Donji Srem , bude hrať v Pećincách v sobotu 7.augusta o 17:30 hodine . Pre fanúšikov bude zabezpečená aj autobusová preprava . Autobus sa bude hýbať spred bufetu šport v sobotu o 14.hodine , cena spätného lístku vináša 500 dinárov a záujemci je potrebné , aby sa ohlásili do štvrtku 5.augusta u Zlatka Ďuricu , na číslo mobilu 063/84-88-840 .

Prosí sa nálezca fijalovej a višňovej bicykli , aby sa ohlásil na telefonné číslo 667-746 .

Predávam brava váhy od 100-110 kilogramov . Ďurík Martin , Jána Čajaka 32 , telefonné číslo 668-992 .

4.8.2010.

Prodajem tovljene piliće . Javite se na broj telefona 675-308 - „Duga“ - Samoš .

Tražim kuću za iznajmljivanje . Javite se Ljubiši na broj mobilnog telefona 063/73-64-77-8 .

Predávam datelinu na koreni – pol vinici . Zavolajte telefonné číslo 668-450 .

Kuchárik Jano z Bielého Blata predáva kurence ťarchy okolo 2kg . 1kg živej váhy je 130 din a očistene sú 180 din/kg . Ohláste sa na telefonné čisla 667-329 a 667-095 , alebo v Kovačici na 661-777 a 661-814 .

Nájdený je sivý bicykel . Majiteľ nech sa ohlási u Trnovskov na telefonné číslo 667-395 .

Predám grunt na ulici Vojvodinskych brigád 78 . Duga Zuza , telefoné číslo 668-718 , taktiež aj 064/95-44-707 .

3.8.2010.

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje svojím občanom , že pánovi usnula náša spolu sestra Ana Kotvášová v slobodnom stave , ulica Mihajla Pupina 13 , ktorá naplnila 67 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v utorok 3.augusta bežného roku o 18 hodine , na padinskom cintoríne .

Predám chladničku , zmrazovač a vitrínu . Ana Tomášiková , ulica Tatranská číslo 6,Padina .

2.8.2010. - svoje meniny oslavujú Gustavovia

FK Dolina-Baranda.jpgFK Dolina-Baranda 0:1

V nedeľu 1.augusta sa na veľkom trávnatom ihrisku FK Doliny odohral lokálny turnaj . V boji o 3.miesto sa stretli Dolina-Baranda a výsledok bol 0:1 pre Barandu . Potrebné je napomenúť , že bol výsledok 0:0 do pred 15 minút pred kraj zápasu keď rozhodca ukázal červenú kartičku hráčovi Barandy , ktorý musel opustiť hrisko . Dolina mala hráča viac a práve vtedy aj prijala gól a tak pretrpela porážku 1:0 . V boji o 1.miesto sa stretli Spartak-Sakule . Výsledok v regulárnom diele bol 2:2 , no lepší vo vyvádzaní penálov bol Spartak , ktorý vsietil 4 góly z penálov , pokým hráči Sakulov vsietili iba 3 góli . Teda poradie na tomto turnaji je nasledovné : 1.Spartak , 2.Sakule , 3.Baranda , 4.Dolina . FK Dolina ináč hrala prvý zápas na tomto turnaji zo Sakulou a výsledok v regulárnom čase bol 1:1 , ale lepší vo vivádzaní penálov bola Sakula a zvíťazili 4:1 .

1.8.2010.1.8.2010.

Dnes v nedeľu 1.augusta sa na veľkom trávnatom ihrisku FK Doliny odohrá lokálny turnaj . V boji o 3.miesto sa o 16:30h stretnú Dolina-Baranda , pokým v boji o 1.miesto sa o 18:15h stretnú Spartak-Sakule . Zápasy budú trochu kratšie , tožiž bude sa hrať 2x40 minút .

31.7.2010. - svoje meniny oslavujú Ernestíny

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor v Padine oznamuje svojím občanom , že pánovi usnul náš spolu brat Petrovič Martin , manželka Ana Dudková , ulica Šafarikova 29 , ktorý naplnil 71 rok svojho života . Pohreb na česť usnulého sa bude konať v nedeľu 1.augusta bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

V sobotu 31.júla sme si zvolili hit mesiaca júla a najviac vaších hlasov mala pieseň Milinka Megová – Anička má prsteň .

Predám grunt na rohu ulíc Janka Čmelíka a Ľudevita Štúra . Zavolajte 668-572 , alebo číslo mobilu 062/865-10-15 .

Predám 2,5 jutra zemi v Debeláckom chotáry . Tomášik Ján , Jánošíkova 46 , 667-963 .

Darúvam 800 bálov starej slame . Pavel Šimák , ulica Edvarda Kardelja 25 , telefonné číslo 668-555 .

30.7.2010. - svoje meniny oslavujú Julián a Nino

29.7.2010. - svoje meniny oslavujú Boženy

Inštitút pre pľúcne choroby Vojvodiny v Sremskej Kamenici bude v Padine zdarma konať rádiografickú prehliadku pľúc 12. , 13. a 16. augusta od 10 – 16 hodine .

Predám sintetizátor Yamaha portable grand np-30 , 7.oktávový . Ján Mámojka tel.číslo 667-110 .

Polírujem automobili a čistím aj sediská . Taktiež v domácnostiach čistím koberce čiže tepiche . Navolajte telefonné číslo 668-457 ,alebo číslo mobilu 063/789-89-65 .

Mám na predaj pivský jačmeň , prvá reprodukcia – môže i pre siatie . Širka Adam , ulica Ive Lole Ribara 5 , telefonné číslo 667-583 .

Prodajem odmah useljivu kuću u Kovačici , pored gimnazije , ulica Nikole Tesle 61 . Javite se posle 15.časova na broj telefona 661-512 , ili 063/87-26-195 .

Svi zainteresovani za rad u kampanji prerade šećerne repe mogu se javiti u omladinsku zadrugu "Omza" Kovačica a bliže informacije mogu dobiti na tel:661-168 . Prerada šećerne repe je planirana za kraj avgusta ili u prvoj nedelji septembra .

Padinske trhovisko 29.7.2010..jpgPadinské trhovisko - dnes 29.júla.2010.

Dostali sme email v ktorom primátor mesta Banská Bystrica povoláva všetkých krajanov na tohoročné Dni mesta Banská Bystrica, ktoré sa budú konať z príležitosti 755. výročia udelenia mestských práv v dňoch 10.-12.septembra 2010.

28.7.2010.

Internet sajt www.radiopadina.com , v stredu 28.júla nepracoval od rána a do 17:30 hodine , pre chybu na centrále , totiž už sa prekročil starý mesačný limit od 5.000 Mb a operatéry na centrále zabudli nám zväčšiť kúpený limit od 10.000 Mb . Ale už všetko funguje .To iba hovorý , koľko je zväčšená návšteva sajtu www.radiopadina.com . Od 1.augusta znovu na vlnách Rádio Padiny začíname z pravidelnim kontakt pásmom hit dňa .

Podnik Ródić z Kúle koná odkup bravov po výhodných cenách .Výplata je razom . Všetky informácie môžete dostať u Stanin Milorada zo Samoša na telefonne čísla 675-120 , a 064/124-104-9 .

Mam na predaj 120 kilogramového brava a taktiež predávam ovce druhu Bergámo . Môžete sa ohlásiť u Nemček Paľa v ulici Šafárikovej 19 , alebo na tel.číslo 667-392 .

Predám jedno jutro zemi v starych lúkach . Durgala Janko , telefonné číslo 668-564 .

27.7.2010. - svoje meniny oslavujú Marty , ktorým blahoželáme

V Kovačici vedľa Hasického domu v butiku A&A si môžete kúpiť kvalitný odevný tovar . Z ponuky vydvájame Nesalove farmerky : 25 ženskych a 20 mužskych modelov od ceny 1.900 dinárov . Mužské , ženské a detské tričká čiže majice , košele , ľanové nohavice , bermúdy , sukne , bielizeň čiže veš , trenerke a iné . U nás je kvalita na prvom mieste a jestvuje aj možnosť odloženého platenia . Butik A&A - vedľa Hasického domu v Kovačici , číslo mobilu 063/868-232-7 .

Predám zachovaný automobil Volkswágen Pólo 1.9 dizel , 2002.ročník , biely metalik . Taktiež predám počitač Pentium IV z monitorom za 70 Eur . Opýtajte sa na čísle mobilu 062/142-61-67 .

Mam na predaj 120 kilogramového brava a taktiež predávam ovce druhu Bergámo . Môžete sa ohlásiť u Nemček Paľa v ulici Šafárikovej 19 , alebo na tel.číslo 667-392 .

Darúvam drevené dvojkridlové okná . Zavolajte Pokorácovcov , na číslo mobilu 063/512-279, alebo na tel.číslo 668-666 .

26.7.2010. - svoje meniny oslavujú Anny , ktorým blahoželáme

Predám automobil Volksvágen Pasat , 2.0 TDI , limuzína , ,modrý 2007.ročník , z navigáciou , 45.000 km . Ako aj kombi Mercédes Vito , 100ks , 2001.ročník , 127.000km z rádiom , kukou a paktrégerom , biely , ktorí predám na meno kupca . Taktiež predávam aj zachované nemecké automobilové radiál gumi veľkosti 155 , 175 , 195 a 205 . Navolajte v Padine číslo mobilu 062/17-25-300 .

Mám na predaj počitač Pentium IV z monitorom za 70 Eur , ako aj automobil Volkswágen Polo SDI , 2002.ročník . Navolajte 062/14-26-167 .

Mám na predaj pávy . Taktiež predávam šrotovník , mešalicu , ako aj rôzny Rakusky halát a iné veci pre domácnosť . Navolajte 667-670 .

Kolportér Hlas Ľudu bude v štvrtok,piatok a v sobotu vyberat’ poplatné pre tento náš týždenník a preto sa prosia odberatelia , aby si prichystali 250 dinárov .

25.7.2010.

Predávam prasce . Michal Pavelka , 7.júla 17 , telefonné číslo 667-502 .

Z domu nám odyšiel hnedý pekinézer . Prosíme poctivého nálezcu nech sa ohlási u Kovárov na tel.čísle 667-396 .

Dnes v nedeľu 25.júla odvysielame na vlnách Rádio Padiny od 10. do 12. hodine záber z posledného zasadnutia zhromaždenia obce Kovačica .

Predám jedno jutro zeme v Debeláckom chotáre do Pánčevskej ceste a jedno jutro do Séleskej ceste . Taktiež predám pol jutra vinice v tzv. Kolárových viniciach a stavebný pozemok na ulici Vúka Karadžića . Navolajate Stojanovcov na tel.číslo 668-540 , alebo 062/778-540 .

Predávam 5 siah zeme v Kovačickom chotáry . Záujemci sa môžu opýtať na čísle mobilu 062/14-58-024 .

24.7.2010. - svoje meniny oslavujú Kristíny

Dnes v sobotu večer 24.júla v diskotéke Astra budú hosťovať a prítomným zlepšovať náladu Belehradské disko tanečníčky , ktoré butú tancovať na disko hudhu .

Predám zachovanú práčku Gorenje , po výhodnej cene . Pavel Šimák , telefonné číslo 667-711 a 061/1872110 .

Vypožičiavam ozvučenie a osvetlenie pre osobné zábavy , koncerty a iné príležitosti . Željko 064/3140000 .

Do nášho rozhlasu sme v piatok dostali dva listy zo Soko Banji . Jeden od našej hlásateľky Kataríny Petrášovej , a druhý od tety Slivkovej . V oboch listoch ony všetkým naším poslucháčom zasielajú srdečné pozdravy .

23.7.2010. - svoje meniny oslavujú Oľge a Oliny

Dom Kultúry Padina Vás povoláva na výstavu obrazov magistra umenia Miloslava Dvoráka zo Slovenskej Republiky , ktorá sa usporiada dnes v piatok 23.júla o 18.hodine v galérii domu kultúry . Vstup je voľný .

Dnes v piatok 23.júla sa na Bazéne v Debeljači usporiada nočné kúpanie . Začiatok je o 20h a prítomný sa budú môsť zúčastniť aj v mnohých športových vodných súťaženiach , ako čo je ponáranie , plávanie a podobné , a najúspešnejší si zýskajú aj odmeny . Cena lístku , je istá ako aj cez deň – 200 dinárov .

22.7.2010. - svoje meniny oslavujú Magdalény

Predám automobil Passat 1.6 TD , '94.ročník , sivý metalik . Záujemci môžu zavolať na číslo mobilu 063/254-393 .

Ak máte doma nechanú slnečnicu a potrebné su vám slnečnícové výlisky , prineste ju Pavlovi Karasovi Ľudevita štúra 72 , kde Vám urobia slnečnícové vílisky a na chladno lisovaný slnečnícový olej , pre Vašu zdravú výživu – bez holesterólu . Opýtať sa môžete aj na telefonom čísle 667-512 .

Predám jedno jutro zeme v Starom poli . Ohláste sa na telefonné číslo 667-232 .

Prodajem 5 lanaca zemlje , kod Putnikova . Nazovite 063/762-18-66 , ili 673-297 .

Predám dom na rohu ulíc Janka Čmelíka a Ľudevita Štúra . Zavolajte 668-572 , alebo číslo mobilu 062/865-10-15 .

21.7.2010. - svoje meniny oslavujú Antónie a Tiny

Predám dva dvomesačné ženské Rotvajlery , ako aj Novozelandské zajace . Môžete zavolať telefonné číslo 668-956 .

Predám 5 tónovú vlečku Loznica . Pavela Ján , telefonné číslo 668-009 .

Predávame slnečníkový varijant pre kombajn Zmaj šírky 3,6 metra . Záujemci môžu zavolať Pavla Sojáka na telefonné číslo 667-943 , alebo 062/591-483 .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor v Padine oznamuje , že pánovi usnul náš spolu brat JANKO MAGLOVSKÝ , ulica 2.Októbra 19 , ktorý naplnil 55 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulého sa bude konať v štvrtok 22.júla bežného roku o 17 hodine , na Padinskom cintoríne .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor v Padine oznamuje , že pánovi usnul náš spolu brat MICHAL MRENJICA , manželka Ana Šuľová , ulica Vúka Karadžića 49 , ktorý naplnil 62 roky svojho života . Pohreb na česť usnulého sa bude konať v štvrtok 22.júla bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

V piatok 23.júla sa na Bazéne v Debeljači usporiada nočné kúpanie . Začiatok je o 20h a prítomný sa budú môsť zúčastniť aj v mnohých športových vodných súťaženiach , ako čo je ponáranie , plávanie a podobné , a najúspešnejší si zýskajú aj odmeny . Cena lístku , je istá ako aj cez deň – 200 dinárov .

20.7.2010.

Mám na predaj ovos . Opýtať sa môžete vo večernýh hodinách u Marček Jána , ulica Masarikova 78 , telefonné číslo 668-611 .

Vážený milovníci výtvarnej tvorbe : Naš umelec Ján Bačúr , insitný maliar z Padiny , pokračuje so svojou výstavnou výtvarnou tvorbou . Tentoraz predstavý sa v Báčskom Petrovci na Slovenských národných slávnostiach v štvrtok 5.augusta bežného roku . Bude to jeho 45. po rade samostatná výstava obrazov , ktorá sa uskutoční v súkromnej galérii menovanej “Pri jasliach” majiteľa Jána Dorču z Petrovca . Vernisáž bude predvečer Slovenských národných slávností , ako sprievodná manifestácia a naplánovaná je na 21.hodinu . Povolávajú sa všetci záujemci . Údaje poskytol insitný maliar Ján Bačúr z Padiny .

Dom Kultúry Padina Vás povoláva na výstavu obrazov magistra umenia Miloslava Dvoráka zo Slovenskej Republiky , ktorá sa usporiada v piatok 23.júla o 18.hodine v galérii domu kultúry . Vstup je voľný .

19.7.2010. - meniny oslavujú Dušany

Predám traktor Torpédo 75-06 , bez predného pohonu . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 669-020 .

Predám dvojročnú liatinovú pec pre ústredné vykurovanie Vyjadrus 22 . Hakaj Pavel , telefonné číslo 667-058 .

Predám auto vlečku . Ohlásiť sa môžete u Farkaš Martina , Zelený Veniec 1 , alebo na telefonné číslo 668-562 .

Predám motokultivátor Honda z vlečkou a všetkými prípojkámy . Beška Zuzana , telefonné číslo 667-980 .

Nájdená je zelená traktorová tabuľka Kovačica 2846 spolu z braníkom(zásterkou) . Majiteľ si ju môže zobrať od Povolného-vulkanizéra , alebo na tel.číslo 667-046 .

Predám automobil Opel Kalibra '92.ročník . Zavolajte 062/211-045 . ( Opel Kalibra , 1992 godište , benzin i plin , registrovan do februara 2011.godine , vlasnik , 062/211-045 . )

Na nedávno zakončenom letnom turnaji v malom fudbale 1.miesto obsadila ekypa OFK Binguľa , 2.miesto TDI-U2 , tretí bol Ultras a štvrtý Anđeli .

V Báčskom Petrovci sa od 6. - 8. augusta usporiadajú tradičné už 49. po rade - Slovenské národné slávnosti . Povolávajú sa všetci záujemci , aby ich navštívili . Organizátory sú: Matica Slovenská , Národnostná rada slovenskej národnej menšiny a obec Báčsky Petrovec .

Oznamujeme penzistom , ktorý sa zapísali na oddych do Soko Banji , že sa autobus hýbe v utorok 20.júla ráno o 6.hodine spred miestného spoločenstva .

V piatok 23.júla bude v Debeljači na bazéne nočné kúpanie . Začiatok je o 20-hodine a vstupné je 200 dinárov . Organizované budú aj všelijaké hry , ako čo je plávanie , ponáranie a iné , a najúspešnejší si zýskajú aj odmeny .

FK Dolina oznamuje , že sa Vojvodinský finálový pohárový zápas Dolina-Donji Srem , bude hrať v Pećincách(alebo v Novom Sade) v nedeľu 7.augusta . Pre fanúšikov bude zabezpečená aj autobusová preprava . Blyžšie informácie môžete dostať v bufete Šport .

Máme široký výber rôznych barchámov , posteľoviny , obrusy , klinovníky(uteráky) , spavačky , rôzne obleky , partieku a podobné veci . Ana Petrášová , Moša Pijade 21 , tel.číslo 669-061 .

Predávame ročné sliepky . Záujemci sa môžu ohlásiť u Pavla Bešku v ulici Vojvođanskej 23 , na telefonné číslo 668-515 .

Vyrábam všetky kľúče po vašej miery . Vladimír Povolný , Ive andrića 15 , telefonné číslo 668-024 .

V uplynulé dni keď teplota , zvlášť cez posledný vikend dosahovala aj 36°C , mnohý rozchládzanie pohľadali pri vode . Veľké teploty meterologovia sľubujú aj do konca mesiaca júla . Na obrázku je veľký a malý bazén v Debeljači .

bazen v Debeljaci2010maly bazen v Debeljaci2010

18.7.2010

Pozrite si aj kratšie video záznamy z programu , ktorý sa suporiadal v štvrtok 15.júla v Padinskom dome kultúry Michal Babinka . Na prvom vídeo zázname sa vidia folkloristy z Austrálie(kliknuť) a na druhom sú folkloristy Padinského domu kultúry Michal Babinka(kliknuť) .

Na Padinskom letnom turnaji u malom fudbale 1.miesto obsadila ekypa OFK Binguľa , 2.miesto TDI-U2 , 3.miesto Ultras a 4.miesto Anđeli . Po fudbalových zápasoch bola diskotéka do pozdnych hodín .

17.7.2010.

V sobotu večer 17.júla v diskotéke Astra hosťovala Padinská rock'n'roll skupina Nebo . V nasledovnú sobotu 25.júla v diskotéke Astra bude disko zábava a hosťovať budú disko tanečníčky .

V sobotu sa hrali záverečné zápasy v malom fudbale , totiž boje o 1,2 a 3.miesto na turnaji a po zápasoch bola pred bufetom Šport disko zábava .

V sobotu 17.júla ochotníci Padinského domu kultúry Michal Babinka v spolupráci z Padinskou Základnou Školou ,boli v Aradáči , kde sa vo večernom programe , ako aj každého roku , zúčastnili na oslavách dňa Aradáču a na festivale v Aradáčskom šírom poli .

Mám na predaj automobil Golf jednotku 1.6 dizel . Kupec Juraj , Ľudovita Štúra 30 , telefonné číslo 667-842 .

16.7.2010.

V štvrtok 15.júla v Padinskom dome kultúry Michal Babinka , pred takmer plnou kino sieňou-hoci bol aj pracovný deň , svoj program usporiadali naší krajania z ďalekej Austrálie . Deti a mládežníci , ktorý sú pôvodom z Padiny , Kovačice , Vojlovice , Petrovca a iných Vojvodinských osád a ktorý si svoj jazyk a obyčaje zachovávajú v Slovenskom národnom dome v Melburne sa naším občanom predstavili zo spevom a tancom . V rámci tohoto večierka sa taktiež z kratším programom predstavili aj Padinský ochotníci . Fotografie z tohoto večierka sa nachádzaju pod týmto textom .

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

Australijanci v Padine 15.7.2010Australijanci v Padine 15.7.2010

V piatok 16.júla sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Milinka Megová – Anička má prsteň .

Predám automobil Reno Safran , '93.ročník . Zavolajte 062/10-90-161 .

Predám automobil Jugo Florida , 2007.ročník , za 2.800 Eur . Zavolajte 667-034 . (Jugo Florida , 2007.godište , prvi vlasnik , plin , trula višnja , 2.800 Evra , 063/8539741 .)

Predám automobil Golf dvojku z atestovanou vlečkou . V komplete za 1.600 Eur . Zavolajte 063/86-750-78 .

Prodajem automobil Golf dvojku '91.godište . Za bliže informacije obratite se na broj telefona u Kozjaku 648-134 .

V stredu 21.júla budeme predávať mladé junčové mäso : čisté , karmanádle , rebrá a kosti . O blyžšie informácie sa môžete ohlásiť u Jána Valentu na telefonom čísle 667-698 , alebo na číslo mobilu 062/10-31-224 .

Predávam prasce , ako aj 120 kilgramového brava . Ondrej Kuľa , ulica Bratov Jesenských 7 , telefonné číslo 668-855 .

15.7.2010.

Dnes v štvrtok v Padinskom dome kultúry Michal Babinka svoj program usporiadajú naší krajania z ďalekej Austrálie . Deti a mládežníci , ktorý sú pôvodom z Padiny , Kovačice , Vojlovice , Petrovca a iných Vojvodinských osád a ktorý si svoj jazyk a obyčaje zachovávajú v Slovenskom národnom dome v Melburne sa naším občanom predstavia zo spevom a tancom . Začiatok programu je o 20.hodine a vstup je voľný . V rámci tohoto večierka sa taktiež z kratším programom predstavia aj Padinský ochotníci .

Predávam šúľky . Pavel Jurica , Ivu Lolu Ribara 72 , tel.číslo 667-094 , 063/7609300 .

Predávam prasce . Cicka Jano , Alberta Martiša 28 , telefonné číslo 668-138 .

Mám na predaj bravy , váhy od 100-120 kg . Ján Benka , Veljka Vlahovića 1 , tel.číslo 668-177 .

Mám na predaj prasce . Zavolajte tel.číslo 667-384 , alebo 065/6085841 .

Predám šijací stroj Bagat , ako aj kožený odev pre motorky . Martin Petráš , ulica 7.jula 6 , telefonné číslo 668-093 .

Predám traktor Rus T-40 . Bílek Martin , ulica Lenjinova 5 , telefonné číslo 668-777 .

V nedeľu 8.augusta v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Miroslavovi Kostićovi z Jasminou Patakovou .

14.7.2010.

Predám automobil Golf jednotku , registrovaný do júna 2011.roku . Zavolajte 063/16-07-366 .

Predám automobil Fiat Tipo 1.9 dizel , '90.ročník , 5.dverý , biely , za 1.300 Eur . Zavolajte 060/0906922 .

13.7.2010.

Dávam dom do prenájmu v Zrenjanine , pre žiakov a študentov . Zavolajte telefonné číslo 667-174 .

Nájdený je zelený bicykel . Majiteľ nech zavolá na číslo mobilu 063/84-26-597 .

V sobotu večer 17.júla sa pred bufetom Šport usporiada disko zábava na otvorenom . Zabezpečené je sylné ozvučenie a osvetlenie a vstup je voľný .

Predám zachovanú video kameru Panasonik . Zavolajte 062/976-25-44 .

Padina Komerc oznamuje svojím zákazníkom , že je predajňa z nábitkom z Domu Kultúry a starej škôlky , presťahovaná do budove starej drevárne v ulici Lenjinova 18 v Padine . Bližšie informácie o nábitku a ostatnom tovare môžete dostať na telefonné číslo 667-275 .

Predávame dom z dvorom na ulici Michajla Pupina 3 v Padine . Taktiež predávame broskine . Zuzana Čapová , ulica Martina Kukučina 9A , telefonné číslo , 667-504 , 668-102 , 063/74-28-177 .

Predám detskú postieľku a dva detské kočíke . Zavolajte 062/83-94-860 .

Dobrovoľný padinský hasičský spolok dáva na podnájom budovu bívalej reštaurácie Fontána a taktiež istú vypožičiava pre stretnutia a iné oslavy . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 668-190 .

Predávam 120 kilogramového brava , ako aj dve kozlience . Zavolajte na telefonné číslo 668-523 .

Oznámenie pre penzistov , ktorý majú voľu ísť na oddych do Soko Banji , nech sa záväzne ohlásia vo štvrtok od 9-11h v kancelárii penzistov v Padine , kde dostanú blyžšie informácie .

Nájdený je čierno-červený bicykel z detským sediskom . Navolajte 669-115 , alebo 063/851-74-65 .

12.7.2010. - svoje meniny dnes oslavujú Niny , ktorým blahoželáme .

V štvrtok v Padinskom dome kultúry Michal Babinka svoj program usporiadajú naší krajania z ďalekej Austrálie . Deti a mládežníci , ktorý sú pôvodom z Padiny , Kovačice , Vojlovice , Petrovca a iných Vojvodinských osád a ktorý si svoj jazyk a obyčaje zachovávajú v Slovenskom národnom dome v Melburne sa naším občanom predstavia zo spevom a tancom . Začiatok programu je o 20.hodine a vstup je voľný .

Máme na predaj dva bravy váhy do 130 kilogramov . Martin Bojkovský , ulica Sonje Marinković 53 , telefonné čísla 668-108 , alebo 669-008 .

Kupujem staré antické predmety . Ljubiša 063/73-64-77-8 .

11.7.2010.

Aj naďalej najvýhodnejšia registrácia motorových vozidiel je u Ondreja Kotváša –profesora . Kompletnú registráciu vykonávame namiesto Vás a môžete urobiť i zmluvu o kúpe či predaji vozidiel , vlečiek a podobné . Pre blyžšie informácie navolajte 667-137 , alebo 063/375-805

10.7.2010.

V sobotu 10.júla sme si zvolili hit týždňa a najviac vaších hlasov mala pieseň Žana – Ja to dobre viem .

Máme na predaj prasce . Môžete sa ohlásiť v ulici Leninovej 6 , alebo na telefonné číslo 669-013 .

Z predajne Unibau oznamujú , že už popri dobre známom asortimente majú veľký výber skuterov značky Sky Motors , po akciových cenách už od 53.000 dinárov . Zabezpečený je aj servis ako aj rezervné súčiastky v predajni . Prídite obzrieť bez závezku na kúpu . Naše telefonné čísla sú 667-486 a 668-966 .

9.7.2010. - svoje meniny dnes oslavujú Ivy , ktorým blahoželáme .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor v Padine oznamuje , že pánovi usnul náš spolu brat Ján Šimák , naroený od otca Jána Šimáka a matke Zuzane Šimákovej narodenej Bílekovej , ulica J.N.A 26 , ktorý naplnil 25 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulého sa bude konať v sobotu 10.júla bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

Predám žitný kombajn Dajc Fár , 6 radovú pneumatskú sadiarku a 4 radový kukuričný adaptér . Navolajte 667-969 , 063/524-103 .

Mam na predaj 180 kilogramového brava a taktiež predávam ovce druhu Bergámo . Môžete sa ohlásiť u Nemček Paľa v ulici Šafárikovej 19 , alebo na tel.číslo 667-392 .

U domu nám odyšlo malé hnedé šteniatko . Pavel Šimák , ulica Edvarda Kardelja 25 , telefonné číslo 668-555 . Nálezcovi sleduje odmena .

Mam na predaj automobil Golf dvojku , sivý metalik , '84.ročník , 5.rýchlostí . Navolajte telefonné číslo 661-449 , 063/408-207 .

Predávam prasce . Matuľa Jano , Janka Čmelíka 40 , telefonné číslo 667-760

8.7.2010. - svoje meniny dnes oslavujú Ivanovia , ktorým blahoželáme .

Mam na predaj ovce druhu Bergámo , a taktiež predávam 180 kilogramového brava . Môžete sa ohlásiť u Nemček Paľa v ulici Šafárikovej 19 , alebo na tel.číslo 667-392 .

Z Telekomu oznamujú , že dnes v Padine pre poruchy na telefonnej centrále nepracovalo 128 telefonných spojený a to okolo čísla 668-300 . Keďže je aj telefonné číslo Rádio Padiny 668-333 , nerobil ani náš telefón a preto kontakt pásmo hit dňa dnes nebolo .

5.7.2010.

V pondelok 5.júla sme si v kontakt relácii hit dňa zvolili hit jary 2010 a najviac vaších hlasov mala pieseň Anna Marková – Padá lístie .

Mám na predaj bravy . Ohláste sa u Hlavča Martina , ulica Prvomájová 3 , tel.číslo 668-217 .

Mám na predaj 120 kilogramoviho brava . Opýtať sa môžete naeset nod32 telefonom čísle 668-569 .

Predávam väčší počet prasiec . Záujemci sa môžu ohlásiť u Nemček Jána v ulici Janka Čmelíka 58 , alebo na tel.číslo 667-413 .

4.7.2010.

Milí bratia , sestry v pánu , vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnul náš spolu brat Valenta Pavel , Ive Lole Ribara 31 . Valenta Pavel naplnil 40 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulému sa bude konať v pondelok 5.júla bežného roku o 18 hodine , na padinskom cintoríne .

Predávam automobil Volksvágen Džeta 2 . Zavolajte Ondreja Topála na číslo mobilu 063/7-033-044 .

3.7.2010.

Predám mladú kozu - dojnicu a pol tálika ďateliny . Nemec Marci , Vúka Karadžića 5 , telefonné číslo 668-671 .

Predavam 5,5 tónovú vlečku Loznica . Zavolajte 063/8114-913 .

Kosím , bálujem a hrabem ďatelinu a slamu . Taktiež predávam seno . Navolajte večer Jána Kukučku v ulici Jána Čajaka na telefonné číslo 667-849 .

2.7.2010

Predám traktor Belorus UMZ 65ks , '96.ročník za 3.500 Eur . Zavolajte 063/789-82-27 .

Predám prasnicu . Jano Valenta , Veljka Vlahovića 31 , telefonné číslo 667-890 .

Predám dve motorbicykle APN-4 . Zavolajte 063/275-842 .

Prenajímam izby v trojizbovom dome na prímorí v Šušnji . Zavolajte 011/241-65-98 .

V utorok 6.júla od 14.-17. hodiny sa v miestnom spoločenstve v Padine bude bezplatne určovať dioptria z možnosťou kúpy okulárov . Informovať sa mőžete aj na tel.číslo 667-007.

1.7.2010.

Od piatku 25.júna do utorku 29.júna bežného roku , ochotníci padinského domu kultúry Michala Babinku : folkloristy , spevácke skupiny a orchester , pobudli na Slovensku v osade Krakovany . V piatok doobedu sme spolkáry družili a spoznávali , poobede sme mali krásnu prechádzku piešťanským parkom . V sobotu po raňajkach sme boli v jednej reštaurácii v Košariskach , ktorá je v prekrásnej slovenskej prírode , kde sme sa zoznámili a priatelili z majiteľom . Veľmi bol k nám srdečný a bohate nás uhostil . Potom sme šli na pomník generála Štefánika , ktorý je na 600 metrovej nádmorskej výške – mali sme tam nakaždodenný zážitok . Od 19.h do 23.h v Krakovanoch prebiehal 1. večierok IV-ho , obnoveného ŽUPNÉHO FESTIVALU KULTÚRY – KRAKOVANY 2010 , kde sme aj my vystupovali – mužská a ženská spevácka skupina , ako aj folkloristy . Dlho do noci všetkých potom zabávala domáca skupina Borovienka . V nedeľu o 15.h sme mali výstup na medzinárodnom folklórnom festivale - JASLOVSKÉ BOHUNICE 2010 . Divákom sa toľko páčil tanec tanec naších folkloristov , že ich potleskom vrátili ešte raz na javisko . Istý večer sme mali druhý úspešný výstup v Krakovanoch . Nasledovala zábava a druženie z Borovienkou . V pondelok sme sa v krásnom bazene z teplou vodou u priateľa Miša vykúpali a odišli do Piešťan do Teska na nákup . Po dlhšej prestávke v Bratislave šťastne sme docestovali domov . Text napísala a fotografovala: Katarína Petrášová . Obrázky sa nachádzajú pod textom .

DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010

DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010

DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010DK Padina-Slovensko 27.6.2010

Z úradu pre Slovakov žijúcich v zahraničí sme dostali nasledovný email: Vazeni predstavitelia krajanskych medii , dovolujeme si Vam oznamit, ze od 28. 6. 2010 sidli Urad pre Slovakov zijucich v zahranici na novej adrese: Stefanikova 2, 817 80 Bratislava 15. Ak nas budete kontaktovat osobne, nasa budova susedi so zahradou prezidentskeho palaca.Telefonicke a e-mailove kontakty ostali nezmenene, najdete ich na nasej webovej stranke . Tesime sa na dalsiu spolupracu .  S pozdravom Mgr. Iveta Baloghova . Odbor tlacovy a informacny , Urad pre Slovakov zijucich v zahranici , Stefanikova 2 , 817 80 Bratislava 15 , Tel: 00421 / 2 / 57 20 05 12 .

Predám traktor Belorus UMZ 65ks , '96.ročník za 3.500 Eur . Zavolajte 063/789-82-27 .

Mám na predaj prasce . Pavel Masarik , ulica Bratstva a jednoty 77 ,telefonné číslo 667-613 .

Mám na predaj zachovaný stojací zmrazovač . Navolajte telefonné číslo 668-224 .

Predám dom z dvorom na ulici Mihajla Pupina 30 . Ohláste sa na číslo mobilu 063/231-451 . ( Prodajem kuću sa dvorištem u ulici Mihajla Pupina 30 u Padini . Nazovite 063/231-451 .)

Darúvame domáce šteniatká a mačiatká . Navolajte 667-624 .

29.6.2010.

V nedeľu 4.júla v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Ivanovi Tomášikovi zo Saškou Tomášikovou .

Prenajímam príplodného brava druhu Mangulica . Ohláste sa na telefonné číslo 668-011 .

Predávame mesačné škodáčky po 100 dinárov . Navolajte 667-319 .

28.6.2010.

Mám na predaj paralizátory , čiže omámiváče a taktiež predávam bravy a prasce . Ján Ušák , telefonné číslo 667-921 , 063/830-444-7 , e-mail: janusak1968@yahoo.com

Predám 140 kilogramového brava . Pavel Nosáľ , ulica Michajla Pupina 20 , telefonné číslo 667-945 .

Mám na predaj bravy . Ohláste sa u Hlavča Martina , ulica Prvomájová 3 , tel.číslo 668-217 .

Nájdený je čierno-červený bicykel z detským sediskom . Navolajte 669-115 , alebo 063/851-74-65 .

27.6.2010.

V sobotu 26.júna o 20.hodine v padinskom dome kultúry pred takmer plnou kino sieňou usporiadalo divadelné predstavenie , komédia “Chvála blázonstva” v prednese divadelníkov zo Slovenska z osady Tlmače . Obrázky z pomenutého programu si môžete pozrieť dolu pod týmto textom .

Tlmace-divadlo 26.6.2010Tlmace-divadlo 26.6.2010Tlmace-divadlo 26.6.2010Tlmace-divadlo 26.6.2010Tlmace-divadlo 26.6.2010Tlmace-divadlo 26.6.2010Tlmace-divadlo 26.6.2010

Mám na predaj bravy váhy od 100-150 kg . Luc Pavel , Moša Pijade 32 , telefonné číslo 667-182 .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnula náša spolusestra Havranová Eržika rodená Kováčová , ulica Save Kovačević 10 , a naplnila 52 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v nedeľu 27.júna bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

26.6.2010.

Dnes v sobotu 26.júna o 20.hodine v padinskom dome kultúry sa usporiada divadelné predstavenie , komédia “Chvála blázonstva” v prednese divadelníkov zo Slovenska z osady Tlmače . Vstupné je 100 dinárov .

Predám zachovaný červený automobil Reno Klio 1.2 '96.ročník . Navolajte 662-252 , alebo 063/153-70-13 .

V piatok 25.júna o 20.hodine v padinskom dome kultúry vystúpil folklór základnej školy z osady Tekov a Tlmače zo Slovenskej republike . Ako hostia vystúpili aj žiaci padinskej základnej školy . Záznam z tohoto programu si na vlnách Rádio Padiny budete môsť vypočuť v nedeľu 27.júna po 13.hodine . Obrázky z pomenutého programu si môžete pozrieť dolu pod týmto textom .

Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010

Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010Tekov 25.6.2010

25.6.2010

Dnes v piatok 25.júna o 20.hodine v padinskom dome kultúry vystúpi folklór základnej školy z osady Tekov a Tlmače zo Slovenskej republike . Ako hostia vystúpia aj žiaci padinskej základnej školy . Vstupné je iba 50 dinárov .

24.6.2010.

Členovia folklórnych skupín základnej školy z osady Tekova a Tlmače zo Slovenskej republike , ktorý v padinskom dome kultúry vystúpia v piatok 25.júna o 20.hodine , šťastlivo docestovali do Padiny .

Predávam ďatelinu po 100 dinárov bála (z dovozom do Padiny 120 dinárov) , a seno po 70 dinárov (z dovozom do Padiny 90 dinárov) . Navolajte telefoné číslo v Jarkovci 023/857-392 , alebo 063/70-23-044 . zopakované od 17.6.2010.

Program na ktorom v stredu 23.júna v padinskom dome kultúry vystúpili chóry a orchestry zo slovenskych základnych škôl : Padiny , Kovačice , Báčského Petrovca a iných osád si na vlnách Rádio Padiny budete môsť vypočuť v nedeľu po 12.hodine . Obrázky z pomenutého programu si môžete pozrieť dolu pod týmto textom .

Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010

Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010

 

Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010Zakladna Skola-chory,program v DK 23.6.2010

23.6.2010.

Predám 4 jutrá zeme v Uzdínskom chotáry . Pavel Šimon , Tatranská 48 , Kovačica , telefonné číslo 661-306 , alebo 063/511-807 .

Predám zachovaný traktor Belorus T40 zo novimi gumami . Navolajte 062/435-879 .

22.6.2010 - svoje meniny oslavujú Pavliny , ktorým blahoželáme

V tieto dni v Padine mnoho pršalo , takže ulice mali nasledovný vzhľad , ako na obrázku popod .

dazdive dni

V stredu 23.júna o 18.hodine sa v padinskom dome kultúry usporiada program , na ktorom vystúpia chóry a orchestry zo slovenskych základnych škôl : Padiny , Kovačice , Báčského Petrovca a iný .

V piatok 25.júna o 20.hodine v padinskom dome kultúry vystúpi folklór základnej školy z osady Tekova a Tlmače zo Slovenskej republike . Ako hostia vystúpia aj žiaci padinskej základnej školy . Vstupné je iba 50 dinárov .

V sobotu 26.júna o 20.hodine v padinskom dome kultúry sa usporiada divadelné predstavenie , komédia “Chvála blázonstva” v prednese divadelníkov zo Slovenska z osady Tlmače . Vstupné je 100 dinárov .

Ochotníci padinského domu kultúry Michal Babinka : folkloristy , spevácke skupiny a orchester , pobudnú od piatku 25.júna do utorku 29.júna na Slovensku v osade Krakovany . Predstavia sa tam domácemu obecenstu z niekoľko výstupov .

Predávam 2 prasce . Marci Farkaš , Zelený veniec 1 , telefonné číslo 668-562 .

V piatok 25.júna od 10-14. hodiny sa v Padinskom dome zdravia bude bezplatne určovať dioptria z možnosťou kúpy okulárov .

21.6.2010.

Predám automobil Škoda Favorit 1.3 , plyn , '90.ročník . Ondrej Trnovský , telefonné číslo 667-594 .

Predávam trimesečné sliepky nosnice . Ján Dišpiter , Sutjeska 11 , telefonné číslo 667-417 .

Prodajem 4 lanca zemlje u Jarkovačkom pesku . Za bliže informacije obratite se na broj telefona: 064/4982-183 .

Kolportér Hlas Ľudu bude v štvrtok,piatok a v sobotu vyberat’ poplatné pre tento náš týždenník a preto sa prosia odberatelia , aby si prichystali 200 dinárov .

Z domu nám odyšiel pes Vlčiak . Kto ho videl nech sa ohlási na tel číslo 667-885 .

20.6.2010

Dnes v nedeľu 20.júna v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy Andreasovi Ďurišovi k odchodu na vojenčinu do Rakuska .

Predávam zachované a veľmi kvalitné mobilne telefóny Nokia (kliknite na názov , aby ste videli obrázky) : Nokia 6500 classic (kamera 2mpix, memórija 1GB , nabíjačka , za 65 Eur) ; Nokia 7510(červenej farby výhodné pre dievčatá , kamera 2mpix , nová 8 Gigabajtová mikro memorická kartičkana , nové Nokijine sluchadlá , nabíjačka , za 80 Eur) . NEC e616v (starší model , 2 kamery , nová batérija , za 20Eur) . Nový Bluetooth Trust Dongle mini ( dosah 10m , za 8 Eur) . Navolajte 668-333 , alebo prídite do rozhlasu .

Nokia 6500 classicNokia 7510(red)NEC e616v

............Nokia 6500 classic.) .....................Nokia Supernova 7510(červený) ...........................NEC e616v .................

19.6.2010.

Predávam bravy . Blyžšie informácie u Jána Brachnu , Vúka Karadžića 67, alebo na telefonné číslo 667-779 .

18.6.2010.

Predávam jahence váhy do 30 kilogramov , ktoré môžem aj očisťiť . Pavel Petráš , Moša Pijade 21 , tel.číslo 667-362 .

Predám automobil Reno klio '98.ročník . Pavel Žolnaj , Edvarda Kardelja 11 , telefonné číslo 667-294 , alebo 062/268-210 .

Predám registrovaný automobil Golf jednotku '83.ročník , 5 KW T.A. pec , detskú ohradku a itisóny 20 m²-fialový a 12m²-hnedý . Navolajte 668-686 , alebo 064/226-83-83 .

Predám zachovaný detský kočík a kauč . Navolajte 667-495 , 062/720-809 .

17.6.2010.

Predávam ďatelinu po 100 dinárov bála (z dovozom do Padiny 120 dinárov) , a seno po 70 dinárov (z dovozom do Padiny 90 dinárov) . Navolajte telefoné číslo v Jarkovci 023/857-392 , alebo 063/70-23-044 .

Predám 140 kilogramového brava . Michal Pavelka , 7.júla 17 , telefonné číslo 667-502 .

Predám 130 do 140 kilogramové bravy . Pavela Ďuro , Bratstva a Jednoty 63 , telefonné číslo 667-344 .

Predávam brava . Ján Svák , Vojvodinskych Brigád 36 , telefonné číslo 667-581 .

Milí bratia , sestry v pánu , vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnula náša spolu sestra Babinka Márija rodená Slivková , ulica 2.Októbra 32 . Babinka Márija naplnila 85 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v piatok 18.júna bežného roku o 18 hodine , na padinskom cintoríne .

16.6.2010.

Predávam brava . Slivka Michal , Vojvodinskich brigád 26 , telefonné číslo 667-568 .

Predávam dom z dvorom na ulici Šafárikova číslo 4 . Vaňo Ondrej telefonné číslo 667-070 .

redám automobil Audi 80 , 1.8 . Opýtajte sa na telefonom čísle 669-021 .

15.6.2010.

Na festivale „Pieseň je naša radosť" na ktorom 13.júna spievali žiaci Základnej Školy Maršal Tito z Padiny , 1.miesto odobornej poroty a cenu obecenstva si zýskala Irena Nosáľová , druhé miesto Katarína Kadancová a trietie miesto si vyspievali Juraj Šimák ako aj Lýdia Šostáková . Viac obrázkov z tohoto festivalu môžete vidieť ak kliknete tuná , alebo na obrázok popod .

piesen je nasa radost 2010

Festival „Pieseň je naša radosť „ na ktorom v nedeľu 13.júna spievali žiaci Základnej Školy Maršal Tito z Padiny , na vlnách Rádio Padiny reprízne odvysielame v nedeľu 20.júna po 12.hodine .

Na webovej adrese Rádio Padiny www.radiopadina.com si čoskoro budete môžete najsť a zdarmo stiahnuť nedávno usporiadaný festival „Pieseň je naša radosť “ na ktorom 13.júna spievali žiaci Základnej Školy Maršal Tito z Padiny .

Fudbalový klub Dolina organizuje letný turnaj vo fudbale , ktorý sa začne od 21.júna a dohovor kapiténov bude v nedeľu 20.júna o 11.hodine v bufete Šport .

Predám zem , dom z dvorom , regál a iné . Navolajte večer 667-131 .

Predávame prasce . Maršaľ Kata , telefonné číslo 668-148 .

14.6.2010.

Náš slovenský rodák z Báčského Petrovca nám dnes prezentoval svoju webovú stranu http://www.malioglasi.in.rs , na ktorej môžete , ak sa zaregistrujete , zadarmo zakvačiť Váš malý oznam , ktorý bude na tejto webovej adrese aj zverejnený .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnula náša spolu-sestra Zuzana Megová narodená Greksová, ulica Janka Čmelíka 47, a naplnila 81 rok svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v utorok 15.júna bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

Predám automobil Jugo 55 , '89.ročník . Martin Slivka , telefonné číslo 668-084 . Navolajte večer .

Strateny je oborávací lemešík . Poctivý nálezca sa môže ohlasit na tel.číslo 667-208 .

Mám na predaj barance druhu Ilde Frans , ako aj kačičky Japánky . Ján Petrovič , ulica Žárka Zrenjanina 4 , telefonné číslo 667-410 .

Traži se ženska osoba bez obaveza za pomoć na poljoprivrednom domaćinstvu . Stan i hrana obezbeđeni a plata je po dogovoru . Jonel - 011/2731-966 , ili 063/87-64-587 .

Predám elevátor z ciradou .Pavelka Ana , tel.číslo 667-682 .

Predávam bálovanú datelinu . Opýtajte sa na telefonom čísle 667-432 , alebo 063/86-16066 .

13.6.2010.

Polírujem automobili a čistím aj sediská . Taktiež v domácnostiach čistím koberce . Navolajte telefonné číslo 668-457 .

Organizujemo odlazak na more u mesto Đenovići u pansin u blizini pešćane plaže . Kompletan 10 dnevni aranžman sa autobuskim prevozom i sa 3.obroka dnevno , za odrasle osobe iznosi 220 evra , dok deca imaju popust . Za bliže informacije nazovite broj telefona u Kovačici 661-527 .

Kuchárik Jano z Bielého Blata predáva kurence ťarchy okolo 2kg . 1kg živej váhy je 115 din a očistene sú 160 din/kg . Ohláste sa na telefonné čisla 667-329 a 667-095 , alebo v Kovačici na 661-777 a 661-814 .

V piatok 18.júna budeme predávať mladé junčové mäso . Záujemci si mäso môžu objednať u Hudec Juraja v ulici Tatranskej 21, alebo na tel.číslo 667-881 .

V posledný školský deň zo školského dvora zmizol detský modro-čierny bicykel zo širokými gumami . Prosí sa ten čo bicykel videl , aby sa ohlásil na telefonné číslo 667-878 .

Prodajem prženo sojino zrno i krunjač Odžaci . Dragan 064/48-23-893 .

Dnes v nedeľu 13.júna Padinská základná škola Maršal Tito v dome kultúry Michal Babinka usporiada detský festival zo slovenskými ľudovími piesňámi “Pieseň je naša radosť 2010” . Začiatok programu je o 20h , pre deti je vstupné 50 a pre dospelych 100 dinárov .

11.6.2010.

Vážení,
NVU Hlas ľudu a redakcia mládežníckeho časopisu Vzlet Vás povolávajú na tradičné 39. "Stretnutie pod lipamy" ,
literárno-výtvarné podujatie autorov rubriky Rozlety, ktoré sa
uskutoční v sobotu 19. JÚNA 2010 v Padine so začiatkom o 14.30.
Príchod hostí: 14.00 - 14.30 (DK Michala Babinku)
Prechádzka Padinou: 14.30 - 15.30 (Šajbenova studňa, ZŠ m. Tita, Etno-dom)
Otvorenie výstavy ilustrácií: 16.00 - 16.30 (Galéria na poschodí DK
Michala Babinku)
Koktail: 16.30 - 17.30 (Klub ochotníkov)
Poézia na Stretnutí pod lipami: 18.00 - 19.00 (priestor pred kaviarňou Hole)
Mini-koncert The String Souls: 19.00 (priestor pred kaviarňou Hole)
Vitajte!

Predám dom z dvorom na ulici Jánošíkova 38 , v Padine . Ondrej Petráš , telefonné číslo 668-509 , alebo napísať email petras58@gmail.com

V d.o.o. Unitrgovine si môžete zabezpečiť uhlie: drevené , sušené , vysoko kalorické , drevo bukové , breštráňové a palety z vypílenín , a všetko na 10 mesačnych splátok . Ponúkame Vám všetok stavebný materiál , betonové bloky a hotový betón . Všetok materiál si môžete vymeniť pre kukuricu , pšenicu a slnečnicu . Za platenie vopred sme prichystali veľmy priliehavé ceny . Kontakt telefón je 668-993 .

V d.o.o. Unitrgovine na ulici Vúka Karadžića 11 Vám ponúkajú okrúhle a štvorcové cievy , betonové železo , lesonit , dosky , farby , lepidlá pre stiropor , keramiku a iné . Opýtajte sa na telefonom čísle 667-507 , alebo nás navštívte od 8.-19. hodiny .

10.6.2010.

Tražim radnike za berbu Malina u okolini Ivanjice – na mesec dana . Smeštaj je obezbeđen a cena rada je po dogovoru . Za bliže informacije obratite se na brojeve telefona: 064/299-13-24 , ili 064/881-98-42 .

Z predškolskej ustanovizne „Kolibri“ v Padine oznamujú rodičom , že sa zápis detí do škôlky pre školský 2010/2011. rok , pre celodenný a pre polodenný pobyt , bude konať 14 a 15.júna od 8-12h . Zo sebou je potrené priniesť výpis z matriky narodených , ktorý môže biť aj starší od 6 mesací , ako aj 500 dinárov . Záväzný je zápis detí pre polodenný pobyt ktoré su narodené od 1.marca 2004.roku do 1.marca 2005.roku , pokým sa pre celodenný pobyt môžu zapísať aj deti od naplnených 3.rokov .

Predávam zachované a veľmi kvalitné mobilne telefóny Nokia . Taktiež predám laptop Tošiba . Navolajte 668-333 .

Predávam prasce . Valenta Mišo , ulica Vojvođanská 14 , telefonné číslo 668-536 .

Predám dom z dvorom na ulici Jánošíkova 38 , v Padine . Ondrej Petráš , telefonné číslo 668-509 , alebo napísať email petras58@gmail.com

8.6.2010.

Záujemci čo si chcú objednať očistené kurence váhy okolo 2,5 kg , živéj váhy 120 dinárov a očistené 190 din/kg , môžu sa ohlásiť do 17.júna u Pavla Kukučku na telefonné číslo 667-147 .

7.6.2010.

Slovenská strana sa poďakúva všetkým čo sa zúčastnili na voľbách v nedeľu 6.júna a ktorý hlasovali pre nás a takych bolo okolo 65% , čo je pekný úspech . Dúfame , že nám aj naďalej budete dávať podporu , lebo aj samí vidíte kto bojuje o Vaše práva a snaží sa Vám pomosť.

Chceli by sme si zobrať šteniatko miešaneho druhu jamár-jazavičiar hnedevj farby – sučku . Ohláste sa na etl.číslo 667-878 .

Milý bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnul-a náš-a spolu-sestra učiteľka vo výslužbe Zuzana Obšustová rodená Koreňová , ulica Maršala Tita 4 , a naplnila 78 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v utorok 8.júna bežného roku o 18 hodine , na Padinskom cintoríne .

5.6.2010.

Dnes v nedeľu 6.júna v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Michalovi Maglóckemu z Evkou Kovárčekovou , ako aj Jankovi Uhrinovi zo Suzanou Kuchárikovou .

V Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina v sobotu 5.júna v poslednom 30.kole na hosťovaní v Debeljači odohrala zápas z domácim Spartakom . Dolina bola lepšia a zaslúžene zvítazila výsledkom 3:1 (polčas 2:1) . Viac informácií o prvom tíme Doliny si môžete prečítať na FK Dolina .

Upozorňujú sa vodiči v Padine , aby v ulici Maršala Tita dávali pozor ako jazdia , lebo je ulica v sobotu oprávaná zo sviežou asfaltkou a na záplatách su položené traktorové gumy .

V piatok 18.júna budeme predávať mladé junčové mäso . Záujemci si mäso môžu objednať u Hudec Juraja v ulici Tatranskej 21, alebo na tel.číslo 667-881 .

Predám traktor Zetor 70-11 . Opýtajte sa na telefonom čísle 661-932 ,alebo 063/8355210 .

Predávam jahence a ovce druhu Ilde Franc . Pavel Brezník ulica Maršala Tita 17 , telefonné číslo 667-116 .

5.6.2010.

V Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina v sobotu 5.júna v poslednom 30.kole na hosťovaní v Debeljačia odohrá zápas z domácim Spartakom a zápas sa začne o 17.hodine .

4.6.2010.

V Slovankomerci avansujú , lágerujú a keždodenne odkupujú kukuricu . Ak máte záujem - prihláste sa v Slovankomerci , na ich telefonné čísla 667-308 a 667-466 .

Po výhodnej cene predávam bálovanú slamu . Ohláste sa u Papugov na telefonné číslo 667-129 .

Predávam prasce a bravy . Ján Hlavatý , ulica Ľudovita Štúra 18 , telefonné číslo 668-394 .

Predám automobil Jugo-Florídu '89.ročník , benzín a plyn . Opýtajte sa na telefonom čísle 667-962 .

Predám automobil Astra karaván , dizel , 2000.ročník , klíma , alu felne za 3.900 eur . Navolajte 667-034 .

Predám automobil Audi B4 , 2.0 , '92.ročník , benzín a plyn , sivej farby , registrovaný do októbra 2010.roku . Navolajte 063/11-11-754 , alebo večer 662-319 .

Predávam mladé telacie mäso . Kozák Martin - mladši , telefonné číslo 668-579 .

Predávam zachovanú Simpovu Garnitúru: dvosed trosed a foteľu . Ohláste sa u Tomášikov na tel.číslo 667-575 .

3.6.2010.

V nedeľu 6.júna v relácii “Pozdravy a blahoželania” , ktorá sa začína o 14 h , budeme vysielať pozdravy k zasnúbeniu Michalovi Maglóckemu z Evkou Kovárčekovou .

Slovenská strana oznamuje všetkých svojích členov , ktorý si ešte nepršli pre členovské lístky , že móžu prísť do Slovenskej strany celú nedeľu 6.júna , kde budú členovia strany a ktorý Vám zadarmo vydávajú členovské .

V stredu 2.júna fudbalový klub Dolina odohral v Padine polufinálový pohárový zápas z ekypou Palić . Dolina bola od Paliću lepšia a zvíťazila 3:1 .

Každý štvrtok “Optika Lukšić” z Belehradu , doktorky Lukšić Ružici , v Padinskom miestnom spoločenstve od 9-15.hodiny koná prehliadku očí . Prehliadka stojí 500 dinárov a pre tých čo si kúpia okuláre je prehliadka zdarma .

Z padinského miestného spoločenstva a zo združenia hasičov , oboznamujú občanov , že je zakázané spaľovať strniská a všetko kde sa požiar môže prešíriť .

"Dobrovoľný Hasičský Spolok Padina" oznamuje spoluobčanom , že od 6.júna bude konať zbierku protipožiarnych aparátov . V nedeľu 6.júna od 9-12h a potom každý večer od 18-21h . Po tejto zbierke sa bude konať aj protipožiarna prehliadka traktorov a kombajnov pre Žatvu 2010 . Ceny sú isté ako aj vlani .

Oznamujeme občanov ktorý si chcú urobit' zmluvu o devíznej penzii a poisteni , že sa pre blyžšie informacie môžu ohlásit' u Jána Bokora-Bokyho na telefone čislo 66-88-00 . Podmienky sú najlepšie na tržisku a potrebné je iba vaše rozhodnutie .

Predajna „Radović“ má i naďalej na ponuke všetky druhy olejov , filtre , aditívi, antifriz , akumulátori, náradie , autokozmetiku , auto opremu a GPS navigaciu.

Konáme zdarma výmenu motorovych olejov pre Vaše automobili a to pre oleje , ktoré kupite v našej predajni .Taktiež vykupujeme stará akumulátory bez ohladu či u nas kupite nove alebo nie . Oznamujeme našich ctenenih kupcov , že pracujeme počas celého dňa od 8h do 20h a v sobotu od 8h do 14h . Naše telefonne čislo je 668-768 . Motorove oleje „Radović“ 668-768.

Prodajem traktor 75-06 – bez ulaganja . Javite se na broj telefona u Jarkovcu 023/857-101 .

Mám na predaj bravy váhy od 100-150 kg . Luc Pavel , Moša Pijade 32 , telefonné číslo 667-182 .

Predám brava váhy od 100-120 kilogramov . Michal Pavelka , 7.júla 17 , telefonné číslo 667-502 .

Predávam prasnicu . Vrška Ondrej , Masarikova 81 , tel.667-277 .

Prodajem kuću sa dvorištem u ulici Žarka Zrenjanina 8 . Javite se na broj telefona 668-443 , ili 063/501-84-89 .

Predávam prasce a dva 90 kilogramové bravy . Pavel Kukučka , ulica Vúka Karadžića 45 , telefonné číslo 669-126 .

2.6.2010.

V Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina v sobotu 29.mája v predposlednom 29.kole na svojom trávniku uvítala ekypu Vršca a zvíťazila 1:0 . V polufinálovom pohárovom súťažení Dolina hrala taktiež na svojom ihrisku v Padine v stredu 2.júna z Palićom a zvíťazila 3:1 . V sobotu 5.júna fudbalový klub Dolina odohrá v poslednom 30.kole v Srbskej fudbalovej lige , zápas na hosťovaní v Debeljači , ktorý sa začne o 17.hodine .

28.5.2010.

Oznámenie z Padinského miestného spoličenstva: Vážený občania, v tomto čase prebieha akcia Očistime Srbsko do ktorej sa zapojila aj naša obec a naša osada. Miestne spoločenstvo vás vyzýva a apeluje na vás, že aj vy môžete učinkovať v tejto akcii, ktorá bude prebiehať v Padine 05.júna 2010 r. a to tak, že si pred svojím domom počistíte trochu viac ako obvikle, pomôžete to aj susedom, alebo starším osobám ktoré to nemôžu a taktiež sa môžete zúčastniť aj v akcii čistenia v ostatných čiastkach osady. Bude to akcia pre krajšiu a čistejšiu krajinu a prevažne pre krajšiu a čistejšiu Padinu. Preto buďme ekologicko-solidárny a zúčastnime sa . Miestne spoločenstvo - Padina .

V stredu 26.mája fudbalový klub Dolina odohral v Padine štvrťfinálový pohárový zápas z Beočínskou ekypou Cement . Dolina bola lepšia a zvíťazila 1:0 . V polufinálovom pohárovom súťažení Dolina bude hrať taktiež na svojom ihrisku v Padine v stredu 2.júna z Palićom . Čo sa týka súťaženia v Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina v sobotu 29.mája v predposlednom 29.kole na svojom trávniku uvíta ekypu Vršca a zápas sa začne o 17.hodine .

Predávam málo používaný detský kočík z nosiľkou . Navolajte 063/75-76-170 .

27.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Ivety

Oznámenie z Elektrovojvodiny : Pre práce na visokom napätí v sobotu 29.mája od 7-15 h , bez elektrického prúdu zostanu nasledovné osady : Padina , Kovačica , Debeljača , Crepaja , Opovo , Baranda a Čenta . V prípade nepriaznivého počasia sa práce odložia .

Dnes v štvrtok 27.mája si budeme voliľ "hit mesiaca mája" , pokým od piatku 28.mája 2010. do štvrtku 3.júna 2010. , kontakt pásmo "hit dňa" nebude a taktiež v danom periode nebudeme dávať ani nové správy na webovú adresu radiopadiny .

Mám na predaj väčší počet bravov od 100-150 kg . Ohláste sa u Michala Megu ulica Maršala Tita 57 tel.číslo 667-065 .

26.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Dušanovia

Dnes v stredu 26.mája fudbalový klub Dolina odohrá v Padine štvrťfinálový pohárový zápas z Beočínskou ekypou Cement . Zápas sa začne o 17.hodine .

Predávam dom na ulici Michajla Pupina 31 . Opýtajte sa poobede na telefonom čísle 668-266 .

Predávam dom z dvorom na ulici Novo Naselje 12 . Opýtajte sa na telefonom čísle 668-824 , alebo 063/75-99-384 .

Predávam brava do 120 kilogramov . Chrťan Jano , Vojvođanská 8 , telefonné číslo 668-610 .

Predám zachovaný 50 kubikový motorbicykel ATX . Zavolajte 062/28-17-10 .

25.5.2010.

Predávam šteniatká Nemeckého ovčiara . Ohláste sa u Jána Valentu v ulici Vúka Karadžića , alebo na číslo mobilu 063/70-99-852 .

Mám na predaj baranca váhy do 40 kilogramov . Nemec Marci , Vúka Karadžića 5 , telefonné číslo 668-671 .

Po výhodnej cene višívam slovenské obleky , ručníky , kacabajky , ketenke , detské obleky a iné . Opýtajte sa na telefonom čísle 668-691 , alebo na čísle mobilu 063/75-15-649 .

Predávam dom z 14 árovim dvorom v Padine , ako aj automobil Volga z atestovaným plynom , kukou a zo 6 sediskov . Opýtajte sa na telefonom čísle 669-120 .

Píca servis , Vám donáša objednané píce na Vašu adresu . Pracujeme od 17-22 hodiny a po dohovore aj inokedy . Objednávky prímame na čísle mobilu 062/26-80-26 .

Predávam Slovenské kroje , ako pre ženy tak i pre dievčatá a taktiež kupujem všetky druhy hatlasových oblekov . Záujemci ohláste sa vo večerných hodinách u tety Zuzany Slivkovej na telefonom čísle 668-399 .

Rozhlas pracuje každý deň od 10-12 hodine . Od 28.mája do 2.júna , rozhlas zo zákaznící nebude pracovať a Vaše malé oznami môžete znovu priniesť od štvrtku 3.júna .

Žiaci Padinskej Základnej Školy Maršal Tito , mali dnes 25.mája svoj deň školy . Tieto dni mali žiaci mnoho podujatí a dnes doobedu zorganizovali aj maškarný ples čiže maskenbal , na ktorom defilovalo mnoho "maškarov" , ktoré sa poprechádzali aj parkom vedľa školy . Najlepšie masky sa plasirovali na ďalšie súťaženie .

24.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Daniely a Danuše

V utorok 25.mája žiaci Základnej Školy usporiadajú o 16 hodine pred základnou školou “Maškarný ples” . Žiaci budu defilovať aj parkom a ulicami okolo školy .

Predám automobil Jugo 45 , registrovaný do 29.marca 2011 , 1982.ročník , 500 Eur. Jonáš Ďuro , JNA 9 , Kovačica , telefonné číslo 662-261 .

Predajňa Integrál na ulici Móšu Pijadeho 37 , Vám ponúka elektro materiál , všeto pre vodovod a kanalizáciu a svoj asortiment rozšírili aj z kompletnim ústrednim vykurovaním a kotlami , ktoré aj dovážame na Vašu adresu . Opýtať sa móžete aj na našom telefonom čísle 667-867 . 500 din Vysielat’ sa bude od 24.5.2010 do 10.5.2010

Kupil by som 2 jutrá blízkej zeme . Zavolajte 063/767-56-59 .

V stredu 26.mája fudbalový klub Dolina odohrá v Padine štvrťfinálový pohárový zápas z Beočínskou ekypou Cement . Zápas sa začne o 17.hodine .

V sobotu 29.mája sa v Hložanoch usporiada tradičný festival “Tancuj,tancuj” , na ktorom sa záčastnia všetky Vojvodinské Slovenské osady , medzi ktorými budú aj Padinčania .

Záznam z programu Ochotníci svojej osade , ktorý sa usporiadal v nedeľu 23.mája si na vlnách rádia Padiny budete mosť vypočuť v nedeľu 30.mája po 12.hodine .

Dávam do predaju zem , ako aj slovenské a pánske šaty ako pre ženy , tak i pre dievčatá a ešte všelijaké iné veci potrebné v domácnosti . Taktiež predám stroj na výrobu tehál . Navolajte večer telefonné číslo 667-131 .

V stredu 26.mája si budeme voliľ "hyt týždňa" v štvrtok 27.mája "hit mesiaca mája" , pokým od piatku 28.mája 2010. do štvrtku 3.júna 2010. , kontakt pásmo "hit dňa" nebude .

V nedeľu 23.mája kohútiky fudbalového klubu Dolina hrali na hosťovaní v Debeljači . Padinské kohútiky boli lepším celkom a zvíťazili svojích rovesníkov z Debeljače výsledkom 6:1 .

23.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Želmíry

V stredu 26.mája FK Dolina odohrá v Padine štvrťfinálový pohárový zápas z Beočinskou ekypou „Cement“ . Zápas sa začne o 17.hodine .

Predávam malý ,1 tónový kamiónik Lombardíny z dizel motorom . Cicka Paľo , Proletérska 7 , telefonné číslo 667-586 .

Žiaci Padinskej Základnej Školy Maršal Tito dnes v nedeľu 23.mája o 15.h , na Padinskom trhovisku usporiadaju “Detský jarmok” . Povolávajú sa občania , aby prišli na trhovisko a kúpili si od detí všelijaké veci po najpriliehavejšich cenách .

Karatisty Padinskej Doliny po 11.kolach skončili súťaženie v prvej zväzovej ligy Srbska . V ojedinelej konkurencii Igor Hlavatý zýskal v bojoch 1.miesto a v podaní kát 2.miesto . Daniela Končeková tretie miesto , Stefany Petrovičová tretie miesto , a Zlatko Ondrík tiež tretie miesto . Mário Boboš 4.miesto a Vladimír Hološ 6.miesto . Padinský karatisty po skinčení Ligy šampiónov mali skúšku pre vižšie pásy a niektorý i pre svoje prvé pásy . Tak si Igor Hlavatý a Mário Boboš obhájil modré pásy , Daniela Končeková , Stefany Petrovičová a Vladimír Hološ si zýskali pomarančové pásy , pokym pre žltý pás zložili : Zdenko Zemen , Dajana Slivková , Dejan Slivka , Danijel Chrťan , Jeger Mikuláš a Martin Nemček . Sú to nový karatisty , ktorý budú na jeseň vystupovať pre Dolinu . - 8.mája v jarnej časti závodenia v Kruševci usporiadaný bol najsilnejší kup “Miloš” . Padinský karatisty i na tomto pohárovom súťažení dosiahli pozoruhodné výsledky: Igor Glavatý zýskal v bojoch 1.miesto a v podaní kát tiež 1.miesto , Mário Boboš v podaní kát 1.miesto , Stefany Petrovičová 3.miesto , Vladimír Hološ tiež 3.miesto a Daniela Končeková 4.miesto . Karatistov trénoval Zlatko Ondrík . Tímto je skončená jarná čast a padinský karatisty sa chystajú na prípravi k moru do Tivtu do víle “Park” hotela ”Kamalija” , a hotelu “Mimoza” . Kto má zaujem ísť s nimi na letovanie po cenách ktoré platia i karatisty nech sa ohlásia u predsedu karate klubu Jána Ondríka . Týmto sa poďakúvame všetkím ktorý nás podporovali .

V sobotu 22.mája v 28.kole Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina na hosťovaní vo Futogu hrala z predposledným mužstvom na tabuľke z Metálcom AV . Dolina zápas stratila 2:1 a tak sa našla v neprajnej situácii keďže je ohrozená zo zostupom do nižšej súťaže . V nasledovnú sobotu 29.mája FK Dolina v predposlednom 29.kole Srbskej fudbalovej lige na svojom trávniku uvíta ekypu Vršca a zápas sa začne o 17.hodine . Viac informácií o prvom tíme Doliny si môžete prečítať na FK Dolina .

22.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Petre

-Žiaci Padinskej Základnej Školy Maršal Tito budú mať dnes v sobotu 22.mája zo začiatkom o 9:30h na štadione FK Doliny “Hry bez hraníc” na ktorych sa zúčastnia všetky školy z našej obce , ako aj školy z Kulpínu a Selenče . V prípade nepriaznivého počasia sa hry odložia . - V nedeľu 23.mája o 15.h , žiaci na Padinskom trhovisku usporiadaju “Detský jarmok” . - V utorok 25.mája žiaci Základnej Školy usporiadajú o 16 hodine v dome kultúry “Maškarný ples” .

Dnes v sobotu 22.mája v 28.kole Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina bude na hosťovaní vo Futogu hrať z Metálcom AV .

Predávam traktor IMT 539 . Záujemci sa môžu ohlásiť na telefonné číslo 668-242 .

21.5.2010.

Predávam dom z dvorom na ulici Jana Čajaka . Navolajte 063/17-11-298 .

Predávame očistené kurence , po 190 din/kg a taktiež i čistíme kurčatá . Daniel Jurica , telefonné číslo 667-684 ,alebo 063/232635 .

Dávam do prenájmu jednoizbový byt v Novom Sade na Detelinare , vhodný pre študentky . Navolajte 063/541-476 .

Salón nábitku “Padina Komerc” ponúka všetky druhy nábitku po veľmy priliehavých cenách . Vyrábame nábitok po vašej miery a dovážame ho na Vašu adresu . Ponúkame Vám univer , lexan , lustery , dušeky , koberce , linoleumy , parkety , plechy okná , dosky , cievy a iné . O blyžšie informácie sa opýjte na telefonnych číslach 667-659 , a 667-275 , alebo v Kovačici na 661-036 . Už 20 rokov s Vamy – Padina Komerc .

Ministerstvo verejnej správy a miestnej samosprávy dnes oznámilo , že proces registrácie pre politické strany dospelo k záveru a že je zaregistrovaných 72 politických strán, z toho 42 politických strán etnických menšín . Zoznam všetkych zaregistrovaných politických strán si môžete pozrieť ak kliknete tuná a Slovenská strana sa nachádza pod číslom 38 .

20.5.2010.

Mám na predaj bravy . Opýtajte sa Ondreja Kotváša v ulici Hviezdoslavovej 60 , alebo na telefonné číslo 667-820 .

Predám automobil Golf jednotku . Opýtajte sa na telefonom čísle 668-590 .

Zo spolku padinských žien oznamujú , že usporiadajú výstavu na tému “posteľná bielizeň” . Otváranie výstavy bude v nedeľu 23.mája o 19.hodine v galérii domu kultúry Michal Babinka .

Zakáľam bravy , vypracúvam chutné klobásy , matejka a údenné mäso . Ivan Durgala , ulica Sonje Marinković 29 , telefonné číslo 667-488 .

19.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Hany

-Žiaci Padinskej Základnej Školy Maršal Tito budú mať v piatok 21.mája v dome kultúry Michal Babinka program venovaný dňu školy . Program sa začne o 18h , vstup je voľný a domácemu obecenstvu a taktiež aj ctenim hosťom zo zahraničia , sa deti predstavia zo svojími piesňami tancami a recitáciami . - V sobotu 22.mája zo začiatkom o 9:30h , žiaci Padinskej Základnej Školy budu mať na štadione FK Doliny “Hry bez hraníc” na ktorych sa zúčastnia všetky školy z našej obce , ako aj školy z Kulpínu a Selenče . V prípade nepriaznivého počasia sa hry odložia . - V nedeľu 23.mája o 15.h , žiaci na Padinskom trhovisku usporiadaju “Detský jarmok” . - V utorok 25.mája žiaci Základnej Školy usporiadajú o 16 hodine v dome kultúry “Maškarný ples” .

Drahý Padinčania oznamujeme Vám , že v nedeľu 23.mája bežného roku v dome kultúry Michala Babinku ochotníci dome kultúry pre Vás schystali krásny program . Budú v ňom spevy tance a veselé výstupy . Program je naplanovaný na 20.hodiu a vstupné je iba 100 dinárov . Teda čakáme na Vás .

Slovankomerc oznamuje , že má nové telefonné čísla: 667-466 a 667-388 .

Predám 9 metrový železný elevátor , 4 tónovú vlečku , 20 diskovú tanieraču a setvospremáč . Omasta Pavel , ulica Vuka Karađžića 17 , telefonné číslo 667-813 .

V Séleskom chotáry je nájdená óska . Majiteľ si ju môže zobrať u Jozefa Šajbena v ulici Alberta Martiša 10 .

Predávam traktor Zetor 70-11 , 6 radovú sadiarku a tanieraču . Ján Valenta , Masarikova 61 , telefonné číslo 667-252 .

18.5.2010.

Mám na predaj ládu za traktor a automobil Moskvič . Michal Kukučka , ulica Janka Kráľa 6 , telefonné číslo 667-732 .

Predávam jednoizbový byt na prvom poschodí nad Kovačickym obchodnym domom . Navolajte 661-272 ,alebo 062/10-90-161 .

Prenajímam šiator z mraziarňou a kompletným vybavením pre svadby a iné príležitosti . Ján Praskač , telefonné číslo 667-177 , alebo 063/8-177-935 .

17.5.2010.

V nedeľu 16.mája v 27.kole Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina na domácom ihrisku uvítala o 17.hodine prvoumiestnený celok Big Bul z Bačincov , ktorý súťaží o postup do 1. Srbskej lige . Big Bul bol lepší a zaslúžene zvíťazil 2:0 (polčas 1:0) . V nasledovnú sobotu Dolina bude na hosťovaní vo Futogu hrať z Metálcom AV .

Do predaju je dané nové CD-čko Kovačického speváka Zlatka Hekeľa . Osem nových zábavnych slovenskych piesňí ako čo sú “Moja frajerka” , “Mária” a iné si môžete kúpiť u samého autora na telefonom čísle 661-392 .

16.5.2010.

Predávam generálne opravený traktor Torpédo 75 . Pavel Kadanec , telefonné číslo 667-689 a 062/667-689 .

Mám na predaj bravy . Ohláste sa u Hlavča Ondreja v ulici Prvomájová 1 , alebo na telefonné číslo 668-225 .

Oznámenie z loveckého spolku “Zajac” z Padiny : V nedeľu 23.mája o 10h ráno sa na alaši usporiada licitácia trávy . Miesto stretnutia je pri studni . V pripade nepriaznivého počasia sa licitácia odloží .

15.5.2010.

V nedeľu 16.mája v 27.kole Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina na domácom ihrisku uvíta o 17.hodine prvoumiestnený celok Big Bul z Bačincov , ktorý súťaží o postup do 1. Srbskej lige .

Prenajali by sme dom pre obytuvanie , v centre Padiny, v ulici Maršala Tita číslo 8. Záujemci sa môžu ohlásiť na tel.číslo 667-750 .

Pílim ohrevné drevo , 250 dinárov pre kubický meter . Prichádzam razom , keď navoláte číslo mobilu 063/87-78-890 , alebo 661-429 , Pindro .

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnula náša spolu sestra Šimek Ana rodená Lakatuš , ulica Ive Andrića 26 . Šimek Ana naplnila 77 rokov svojho života . Pohreb na česť usnulej sa bude konať v nedeľu 16.mája bežného roku o 17 hodine , na padinskom cintoríne .

14.5.2010.

Mám na predaj brava váhy do 140 kg . Pavel Durgala , Dolná Dolina 13 , tel.číslo 668-638 .

Predal by som polovicu z prasnice a 100 kilogramového brava . Navolajte 668-417 .

Predám automobil Golf 2 , 1.6 , plyn . Pavel Šimák , telefonné číslo 667-711 a 061/1872110 .

13.5.2010.

Predávam zem . Taktiež predávam obleky , sukne a iné . Navolajte večer telefonné číslo 667-131 .

Predávam 50 kubikový skuter , 2007.ročník . Nenad Babuchna telefonné číslo 668-575 .

Predávam staré tehli veľký formát . Marci Živojný , Masarikova 89 , telefonné číslo 668-647 .

Predám grunt na ulici Vojvodinskych brigád 78 . Duga Zuza , telefoné číslo 668-718 , taktiež aj 064/95-44-707 .

Predávame ročné sliepky . Záujemci sa môžu ohlásiť u Kataríne Kotvášovej v ulici Maršala Tita 3 , alebo na telefonné číslo 667-085 .

Predávame dvojtýžňové morčience . Navolajte Strehovskovcov na telefonné číslo 667-319 .

Milí bratia,sestry v pánu,vážený poslucháči Slovenský evanielický cirkevný zbor oznamuje , že pánovi usnula naša spolusestra , Evs Nosáľová , ulica Andreja Sládkoviča číslo domu 7 . Eva Nosáľová naplnila 86 rokov svojho života . Pohreb sa bude konať na česť usnulej 14.mája bežného roku o 17 hodine , na padinskom cintoríne .

12.5.2010.

Dnes v stredu 12.mája sa hralo 26.kolo Srbskej fudbalovej lige v ktorom Dolina hosťovala v Temeríne kde zápas stratila 2:0 od domácej Slogi . V nasledovnú nedeľu 16.mája o 17.hodine hráči Doliny budú hrať na domácom trávniku v Padine a súperom im bude prvoumiestnený celok Big Bul z Bačincov , ktorý súťaží o postup do 1. Srbskej lige . Viac informácií o prvom týme Doliny si môžete prečítať na FK Dolina .

Predám zachovanú presu pre bálovanie – tvrdé bály – značky Olimpik 1200 . Cena je po dohovore . Ohláste sa u Jána Miháleka v ulici Janka Čmelíka , alebo na telefonné číslo 667-604 .

Predám dom z dvorom na ulici Janka Kráľa 4 . Blyžšie informácie móžete dostať na telefonné čísla 668-085 , alebo 668-244 .

Prosím poctivého nálezcu , ktorý našiel z traktora predné ťažisko , aby sa ohlásil . Michal Povolný , ulica Moše Pijade 24 , telefonné číslo 667-276 .

Oznámenie z loveckého spolku “Zajac” z Padiny : V nedeľu 16.mája o 10h ráno sa na alaši usporiada licitácia trávy . Miesto stretnutia je pri studni .

Predám 9 metroví železný elevátor značky Odžaci . Záujemci sa môžu ohlásiť u Jána Kotváša v ulici Bratstva a Jednoty 55 , alebo na telefonné číslo 667-201 .

11.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Blaženy

Predávam 110 kilogramového brava . Vrška Ondrej , Masarikova 81 , tel.667-277 .

Prodajem Golf dvojku '88.godište , 1.6 dizel , nazovite 063/286-701 .

Predávam bravy váhy od 120-140 kilogramov , ako aj jednu vlečku šúľkov . Ján Konček , telefonné číslo 667-558 .

Zapisujeme pre piatok 14.mája očistené kurence po 190 din/kg . Ohláste sa u Jasmine Matuľovej , v ulici Janka Čmelíka 41 , alebo na telefonné číslo 668-195 .

Predávam 130 kilogramového brava . Michal Šulja , telefonné číslo 668-146 .

V štvrtok na vstúpenia 13.mája , bude od 15 hodiny pre Padinčanov a všetkých záujemcov otvorený súkromný Etno Dom a múzeum Pavla Petráša v ulici Leninovej . Taktiež aj v niekoľko nasledovnych nedeľov od 15 hodiny pre Padinčanov a všetkých záujemcov bude tento súkromný Etno Dom a múzeum Pavla Petráša v ulici Leninovej otvorený .

10.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Viktórie

V nedeľu 9.mája v 25.kole Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina na domácom ihrisku uvítala ekypu Kikindy z istomenného mesta Kikinda . Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom , bez gólov 0:0 . Dolina premarhala mnoho šancov , keďže mnohé strely zakončili tesne vedľa góla a najviac šancov mal kapytén Đáković , ktorý mohol pár ráz hlavičkovať a vsietiť gól . Kikinda prevažne hrala bunker a iba zopár rýchlych kontra útokov boli nebezpečné po gól Doliny . V stredu 12.mája sa bude hrať 26.kolo v ktorom Dolina bude hosťovať v Temeríne , kde si sily zmerá zo Slogou , pokým už v nasledovnú nedeľu 16.mája hráči Doliny znovu budú hrať na domácom trávniku Padine a súperom im im bude druhoumiestnený celok Big Bul z Bačincov , ktorý súťaží o 1.miesto na tabuľke .

Dnes v nedeľu 9.mája v 25.kole Srbskej fudbalovej lige , FK Dolina na domácom ihrisku uvíta ekypu Kikindy z istomenného mesta Kikinda . Zápas sa začne o 16:30 hodine .

Predám automobil Škoda Felícia '97.ročník , dizel . Navolajte telefonné číslo 669-049 .

Predám mrviačku z daráľovom . Navolajte číslo mobilu 063/75-76-170 .

Predávam bravy . Ján Svák , Vojvodinskych Brigád 36 , telefonné číslo 667-581 .

V štvrtok 13.mája v základnej škole Maršal Tito v Padine od 8:30-14 h , bude prebiehať akcia dobrovoľného darcovstva krvi . Staň sa darcom , lebo tvojích 5 minút pre niekoho znamenajú celý život .

Dorastenci fudbalového mužstva Dolina zaznamenali v sobotu 8.mája výhry nad svojmi súpermi . Kohútiky zvíťazili ekypu Kačareva 5:1 , Pioniery ekypu Vršca 6:3 , a kadety tiež svojích rovesníkov z Vršca výsledkom 2:0 .

Pomocou stroja a po výhodnej cene čistíme kurence a sliepky ,ako aj Morky , husy a kačice . Záujemci sa môžu ohlásit' v ulici Ljudovita Štúra 1 v Padine , alebo na tel.číslo 667-311 , alebo na mobil 063/73-43-796 .

Predám brava . Širka Ján , Veljka Vlahovića 5 , tel.číslo 668-178 .

Predám dom z dvorom na ulici Dolná Dolina 27 . Navolajte telefonné číslo 667-946 .

8.5.2010. - dnes svoje meniny oslavujú Milutínovia a Ingridy

V sobotu 8.mája sme si trochu z opozdením zvolili hit 2009.roku . Súťažili piesne ktoré boli hitmi jary,leta,jesene a zimy behom 2009.roku a to boli nasledovné: Pavel Kuľa - Rodisko , Zuzana Valentová – Milujem ťa milý , K.Petrášová a Z.Megová – Môj milý , premilý , a Kvetoslava Maglócková - Spoza hory,spoza doli . Hlasovalo sa v štvrtok , piatok a v sobotu a keď sme hlasy spočítali najviac Vaších hlasov a zároveň hitom 2009.roku sa stala pieseň , ktorú nám odspievalo dueto Katarína Petrášová a Zuzana Megová – Moj milý , premilý .

Predám automobil Fiat uno '87.ročník z auto vlečkou . Ján Čech , telefonné číslo 667-588 .

7.5.2010.

Prodajem traktor Torpedo , traktor Rakovica 65 , pneumatsku sejalicu za kukuruz , dve prikolice Loznica , dva IMT pluga , prskalicu , setvospremač rau kombi , krnjaču Čakovec , valjak i sunce . Nazovite uveče Đorđa iz Uzdina na broj telefona 673-035 .

V štvrtok 6.mája Kovačická základná škola Mladé Pokolenia oslavovala svoj deň školy . Tou príležitosťou bol v Kovačickom Dome kultúry “3.októbra” usporiadaný priliehavý program v podaní žiakov tejto školy a po programe bol aj sviatočný obed v škole , keď do výslužbe čiže penzii , vyprevadili zaslúžilích učiteľov .

Predám dvoradový zberáč pre kukuricu Zmaj 224 , nový elevátor pre kukuricu z gumenou páskou dĺžky 11 metrov a transportér pre kukuricu . Navolajte vo večerných hodinách telefonné čísla 667-462 , alebo 667-799 .

Prodajem kuću sa dvorištem u ulici Mihajla Pupina 30 u Padini . Nazovite 063/231-451 .

Kuchárik Jano z Bielého Blata predáva kurence ťarchy okolo 2kg . 1kg živej váhy je 115 din a očistene sú 160 din/kg . Ohláste sa na telefonné čisla 667-329 a 667-095 , alebo v Kovačici na 661-777 a 661-814 .

Predám generálne opravený traktor Ursus C-355 , 4 radový IMT-ov prášiaci pluh , slnko a trojkrýdlovú bránu . Navolajte telefonné číslo 667-427 .

5.5.2010.

Kosím , prevraciam pomocou baleríne a pikujem ďatelinu . Ján Čížik , číslo mobilu 063/75-99-754 .

4.5.2010.

Slovankomerc z Padiny Vám je stále k dispozícii , ale aj s novými telefónimi číslami . Ak Vás súvise s ními niečo zaujíma , ohláste sa im tentoraz na telefonné čísla a to 667-466 , alebo 667-388 .

Z prímorského mesta Đenovići , povolávajú Vás na letovanie . Je to novostavba a každá izba má k dispozícii kuchiňu a kúpelňu . More je od ubytovania vzdialené iba 100 metrov . Záujemci ohláste sa u Hlavčov – bankára na telefonné číslo 667-412 , alebo na číslo mobilu 060/144-85-99 .

Z padinskej cirkvy oznamujú občanov , že v tieto dni inštalujú elektrické motory pre zvony . Keďže aj vyprobúvajú ako fungujú , občanom odkazujú že je to iba próbne zvonenie a aby sa nevzrušovali . Ako nám povedali zvlášť maju problémi z motorom pre veľký zvon , ktorý ešte testujú .

28.4.2010.

24.kolo Srbskej fudbalovej lige sa pre prvomájové oslavy hralo v stredu 28.apríla . Hráči Doliny na hosťovaní v Novej Pazove zápas odohrali z Rádničkim . Rádničky bol úspešnejší a zvíťazil 2:1 .

26.4.2010.

V nedeľu 25.apríla FK Dolina v majstovskom zápase v rámci 23.kola Srbskej fudbalovej lige na domácom ihrisku uvítala ekypu Senty z istomenného mesta Senta . Dolina po dopískanom penale v 36.minúti , keď hráč hosťujúcej Sente dostal pre štart zároveň aj černený kartón , zýskala prednosť 1:0 a presný z 11 metrov bol Đaković . To bol zároveň aj výsledok prvého polčasa . Na začiatku druhého polčasa , jeden hráč Senty dostál aj druhý žltý kartón na zápase čo automatický znamenalo aj červený a musel opustiť hru . Dolina mala do konca zápasu dvoh hráčov viac , ale namesto aby útočila , ona sa takmer celý čas bránila a merkuvala prednosť od jedného góla , ba aj zadržiavala hru , takže medzi mnohími žltími kartónmi čo rozhodca na zápase pokázal , jeden dostal aj brankár Doliny Krivokuća , pre zadržiavanie hry . Dolina mala ešte niekoľko šancov zväčšiť výsledok , ktoré nevyužila , takže sa predsa môže povedať , že je výsledok 1:0 na kraji zápasa správny . Na nasledovnú Sobotu hráči Doliny odsestujú do Novej Pazove , kde zápas odohrajú z Rádničkim .

V tieto dni sa v Jánošíku usporiadalo medziškolské súťaženie zo Slovenského jazyka . Padinčan Marian Nemček si zýskal 2.miesto a bude pokračovať v súťažení ďalej v Selenči .

25.4.2010.

Dnes v nedeľu 25.apríla FK Dolina v majstovskom zápase v rámci 23.kola Srbskej fudbalovej lige na domácom ihrisku uvíta ekypu Senty z istomenného mesta Senta . Zápas sa začne o 16.hodine .

Padinský divadeníci zúčastnili sa na divadelnej prehliadke v Báčskom Petrovci , kde v piatok 23.apríla o 20:30h odohrali svoje divadelné predstavenie "Ženba" .

17.4.2010.

Najmladší fudbalisty Doliny , čiže kohútiky Doliny stretli sa v sobotu 17.apríla v Padine z rovesníkmi Kovačickej Slávie . Padinčania boli lepší a zvíťazili výsledkom 3:0 . V nedeľu 18.apríla fudbalové zápasy hrali aj pioniery a kadety Doliny a to z rovesníkmi zo Starčeva .

V sobotu 17.apríla FK Dolina v majstovskom zápase v rámci 22.kola Srbskej fudbalovej lige na hosťovaní v Bačkej Palanky odohrala zápas z domácou Báčkou a ako hosť zvíťazila 2:0. V nasledovnú nedeľu 25.apríla FK Dolina na domácom ihrisku uvíta ekypu Senty z istomenného mesta Senta . Zápas sa začne o 16.hodine .

Predám dom z dvorom na ulici Bratstva a jednoty číslo 8 v Padine . Martin Žolnaj , telefonné číslo 668-807 .

16.4.2010.

Kolkáry Doliny si na sklonku tochtoročného majstrovstva obhájili prvé miesto na tabuľke v prvej Vojvodinskej kolkárskej lige . Tabuľka 1.Vojvodinskej KOLKÁRSKEJ lige po poslednom kole má nasledovný vzhľad :

1.

DOLINA

Padina

16

10

2

4

70.5

:

57.5

22

202.5

:

181.5

2.


POLET

Sombor

16

10

1

5

78.5

:

49.5

21

223

:

161

3.


TSK

Temerin

16

10

0

6

78.5

:

49.5

20

217

:

167

4.


SPARTAK

Debeljača

16

8

1

7

62.5

:

65.5

17

184

:

200

5.


ADA COMPUTERS

Novi Sad

16

7

1

8

64

:

64

15

190.5

:

193.5

6.


SLAVIA

Kovačica

16

7

0

9

58

:

70

14

183

:

201

7.


BEČEJ

Bečej

16

7

0

9

55

:

73

14

171

:

213

8.


ROTOGRAFIKA

Subotica

16

5

1

10

55.5

:

72.5

11

185.5

:

198.5

9.


RADNIČKI-LK

Kikinda

16

5

0

11

53.5

:

74.5

10

171.5

:

212.5